O czym chcesz poczytać na blogach?

Senat

Laudate

Dzisiaj politycy walczą o młode pokolenie, które za trzy i pół roku zdecyduje o ich być albo nie być?

- Tak, bo oni będę za trzy i pół roku największą siłą decydującą o tym, kto wygra wybory. Dlatego Donald Tusk wziął się tak rączo za reformę emerytalną z myślą o nich, a Janusz Palikot palił ziele przed Sejmem, bo tylko oni wiedzą jak pozyskać najmłodsze pokolenie.

- A obecny parlament zapomniał o młodych?

- Polski parlamentaryzm zawsze będzie miał się źle, jeśli nie zostaną wprowadzone okręgi jednomandatowe. Posłowie i senatorowie muszą odpowiadać przed społeczeństwem, a nie przed szefami swoich partii.

- PO w koalicji z Ruchem Palikota mogłaby więcej niż z PSL?

- Nie ma potrzeby zmiany koalicjanta. PSL niech sobie będzie, ale realnym i przyszłościowym partnerem jest Ruch Palikota.

- To dlaczego nie nastąpi zmiana w koalicji?

- Bo wystarczy związek partnerski. Już wspierają się przy głosowaniu nad najważniejszymi ustawami. Wyjęto z sejmowej “zamrażarki” 20 projektów Ruchu Palikota, a one są z reguły społecznie ważne. Waldemar Pawlak.

Najważniejsze są dni, których jeszcze nie znamy... - Onet.pl Blog

1% podatku - walczymy o możliwość wskazywania konkretnej osoby
Ponieważ znowu przed rodzicami dzieci z niepełnosprawnością jawi się widmo odebrania możliwości pozyskiwania środków z 1%-prosimy o przyłączenie się do akcji mającej na celu wprowadzenie ustawowego uregulowania kwestii konkretyzacji celu przy przekazywaniu 1% podatku od osób fizycznych.
Jeżeli zgadzają się Państwo z poniższym pismem, prosimy o rozsyłanie go we wlasnym imieniu do wszystkich senatorów na e-maile podane pod listem-gotowcem.
Projekt zmiany Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie właśnie trafił do Senatu jest zatem szansa na wprowadzenie do niego zmian przez Senatorów. Ponieważ sprawa jest pilna prosimy o wysłanie listu do dnia 8.12.2009.
Za przyłączenie się do akcji z góry dziękujemy.

Szanowna Pani/Szanowny panie

pawelgras blog - POSEŁ z Blogiem

Massive Attack
Weekend spedzilem z synem i jego kumplem w Trojmiescie na koncercie Massive Attack. Sam nie wiem za co ta nagroda na poczatek wakacji, bo oceny moglby miec znacznie lepsze... :)

Poprzedni tydzien bardzo pracowity, gorace posiedzenie Sejmu i trzy wystapienia.

Wraz z kilkoma kolegami z Klubu PO odpowiadam za promowanie naszych propozycji zmian w konstytucji: zniesienie immunitetu, jednomandatowe okregi wyborcze (czyli glosowanie na konkretna osobe), zmiejszenie liczby poslow o polowe i likwidacja Senatu. Platforma od sierpnia bedzie zbierala podpisy pod projektem inicjatywy obywatelskiej.

Co sadzicie o tych propozycjach? Moze macie ciekawe pomysly jak w niecodzienny sposob dotrzec do ludzi i zachecic ich do popierania naszych propozycji ustrojowych?

Dzieki za pomysly :)
pawelgras __ 2004-07-07 22:59:44
skomentuj | (5)


Głos Ligocji

Strona główna > Polityka, Tyrencja > Senat w komplecie

Senat w komplecie

14 Sierpień 2011 glosligocji Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

11 sierpnia 2011 r. decyzją Senatu JE Quintus Aurelius Scipio został Pretorem Tyrencji. Dzisiaj zakończyły się zaś wybory na Trybuna Ludowego. Oznacza to, iż Senat wreszcie obraduje w pełnym składzie.

W przypadku nominacji Pretora nie było niespodzianek. Od początku wiadomo było iż zostanie nim Quintus Aurelius Scipio, który otrzymał 100% głosów Senatu w pełnym składzie.

Trybunem Ludowym został.

Jerzy Leszek Batko

W Krakowie, w roku 1980 założył pierwsze w Małopolsce koło Solidarności Wiejskiej, w latach 1980-1981 współtworzył Zarząd Regionu Solidarności Wiejskiej. W stanie wojennym był internowany w latach 1981-1982. W 1989 roku założył Gminny Komitet Obywatelski w Świątnikach Górnych, którego głównym celem programowym było propagowanie idei samorządu lokalnego. Od 1994 roku pełnił funkcję wójta a potem do 2010 roku burmistrza (od 1997, kiedy to dzięki jego staraniom Świątniki Górne uzyskały prawa miejskie).

Obecnie startuje w wyborach do Senatu RP jako niezależny kandydat z poparciem Unii Prezydentów Obywatele do Senatu z okręgu wyborczego nr 31, obejmującego powiaty: krakowski, miechowski i olkuski.

Niejadek zbiera fakty

Wielu prowincji, decydujący głos w senacie. Z republikańskich instytucji zniknęła najważniejsza-zdromadzenie obywatelskie. Została jednak druga równie ważna-senat, który był przez Augusta traktowany z respektem, a jego uprawnienia stopniowo wzrastały, bo przejmował rolę zgromadzenia. Cesarz dbał o uzyskanie poparcie w senacie przedstawiając swoje sprawy. Władcy pilnowali by do senatu wchodzili ludzie im lojalni, co nie zawsze się udawało.

Nowa elita cesarstwa

Bez senatu nie dało się kierować imperium, mieszkańcy byli tak przyzwyczajeni do rządów członków senatu, że usunięcie senatorów nie wchodziło w rachubę. Augustowi nie udałoby się jednak stworzyć stabilnego państwa gdyby nie otworzył dotąd zamkniętej grupy senatorów. W czasach cesarstwa obok starych członków w senacie zasiedli ludzie nowi: przedstawiciele arystokracji miast italskich, a za późniejszych cesarzy także z prowincji. Dopuszczenie do rządzenia elit innych miast było pierwszym warunkiem sukcesu, drugim zręczna polityka wobec miast. Jeśli wszystko szło dobrze cesarz pozwalał rządzić lokalnym władzom nie narzucając rzymskiego prawa i instytucji. W takiej sytuacji elity.

Jerzol

Pomimo tego incydentu, że ich nigdy nie zawiodłem. Doskonale wiedzą, że do mnie nie przylepią się żadne kombinacje, mętne interesy, dziwne spółki, tzw. uklady.

Co mówię ja, Jerzol?

Przede wszystkim chcę oświadczyć, że bardzo łatwo przyszło mi przedstawić wypowiedzi Kutza, Paradowskiej i Tuska w formie groteski, bo wszystkim tym publicznym osobom rzadko kiedy udaje się ostatnio powiedzieć coś, co przynajmniej w uszach nieletnich brzmiałoby sensownie.

Kutzowi w jednym przyznaję rację: Piesiewicz potrzebuje ratunku w postaci ponownego wyboru na senatora nie tylko dlatego, że dzięki temu uniknie utraty immunitetu, co bezczelnie imputuje Wildstein, ale przy okazji nie straci kto wie czy nie jedynego w tej chwili pewnego źródła dochodów, jako że z dochodami za twórczość artystyczną różnie bywa. Kutz o pieniążkach przez delikatność nie wspomina, wszyscy jednak mamy świadomość, że sytuacja finansowa Piesiewicza może być w tej chwili nie lepsza niż sytuacja śp. Leppera i te dziesięć tysięcy senatorskich poborów plus 35%  w postaci różnych dodatków funkcyjnych na pewno byłoby jak znalazł. Wiem, że cynizm przeze mnie przemawia,.