O czym chcesz poczytać na blogach?

Sekta

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Odpowiedzi: 6 to “Zabójstwo Madzi z Sosnowca – na tropie “organizacji” działającej niejawnie. Prokurator Generalny domaga się dostępu do śledztwa”

Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień pozostanie w tyle...

Wyznaniowe zagwarantowane mają liczne ulgi podatkowe, brak cła itd.)

2. społeczeństwo (w naszych czasach mamy do czynienia z kryzysem rodziny, wspólnoty itp. z samotnością)

3. ja sam (najbardziej podatni na działanie sekt są ludzie młodzi, samotni, nieasertywni, potrzebujący pomocy, wsparcia, ludzie oryginalni, łatwowierni, gorliwi religijnie i mający obecnie kryzys)


ATRAKCJE SEKTY:
- tajemniczość
- dobra promocja
- droga na skróty
- coś nowego
- oferowana pomoc


ODRÓŻNIENIE SEKT OD RELIGII:
- sekta zmienia naukę
- sekta nie jest objawiona
- sekta nie jest ciągła


RODZAJE GRUP PSYCHOMANIPULACYJNYCH:

1. religijne
- fałszywe objawienia (służące do manipulacji)
- całkowita zmiana lub zaprzeczenie nauki jakiegoś Kościoła
- okultyzm, magia (odwoływanie się bezpośrednio do złych mocy)
* biała magia - ma pomagać
* czarna magia - ma szkodzić
Jeśli w magii nie działa Pan Bóg (a nie działa), to, niezależnie od jej rodzaju (biała, czarna), działa szatan.
- neopogaństwo (czyli starożytne religie.

Albus Severus Potter - Onet.pl Blog

Mur był tylko złudzeniem. Za ścianą znajdował się wąski korytarz mijający co chwila schody prowadzące na górę. Bache wspięła się dopiero po siódmych schodach. Wyszli na szeroki korytarz wyłożony pstrokatymi zakurzonymi dywanami. Na obydwu końcach korytarza były wielkie okna ukazujące szare listopadowe niebo.

Bache i Al weszli do jednego z pokojów. Nie było w nim żadnych ozdób: dywanów, obrazów, świeczników, nawet okien. Wszędzie gołe ściany. Tylko na podłodze rozstawione świece. I zakapturzone postacie. Wszystkie identyczne.

Ala przeszedł dreszcz. Trafił do sekty! Sekta go porwała i będą go torturowali. No to koniec...

- Witamy w Hogwarcie - odezwał się do niego szeptem ktoś stojący naprzeciw Ala. Chłopak nie był nawet pewny jakiej płci jest osoba, która go przywitała.

- Wyjśnię ci wszystkie zasady i cele, powody i inne rzeczy, dla których tu jesteś, i dla których my tu jesteśmy. Nie ja założyłem tą organizację, lecz pierwsi uczniowie Hogwartu. Nazywamy siebie Hogwartczykami, bo to najtrafniejsze dla nas określenie. Jesteśmy przeciwnikami selekcjonowania uczniów, lecz tolerujemy to, jak niezrozumiałą tradycję. Mam na myśli domy w.

ash.blog.pl

Związek religijny o nazwie kościół katolicki się czegoś bał? Konkurencji ze strony ruchów mniej skostniałych i mniej pazernych, a działających identycznymi metodami, na przykład? Pytanie za 10 punktów: kim jest z zawodu Ryszard Nowak?


Sekty najchętniej werbują studentów
PAP 2002-08-08 (12:06)

Studenci to osoby najchętniej werbowane przez sekty. Sektom zależy obecnie głównie na ludziach młodych, zdrowych, zdolnych i pochodzących z dobrych rodzin - uważa Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami.

Sekty rozrastają się; są coraz silniejsze. Działają nawet w małych miastach i na wsiach. Potrzebują nowej, dobrej kadry - kaprali i kapitanów. Szukają więc ludzi najzdolniejszych, których wykształcą na nauczycieli, na guru. A takich ludzi jest najwięcej na uczelniach - powiedział Nowak w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie.

Specjaliści uważają, że najlepszym sposobem walki z sektami jest informowanie o nich i ich działalności. Przeciętny Polak nie potrafi rozpoznać sekty. Wiele z nich działa w sposób tajny, w formie stowarzyszeń,.