O czym chcesz poczytać na blogach?

Sejmik województwa

Jacek Świetlicki. Polska - oczami zwolennika IV RP - Onet.pl Blog

 

Należę do Prawa i Sprawiedliwości od początku istnienia tej formacji. Współtworzyłem struktury partii w regionie śląskim. Działałem w Zarządzie Wojewódzkim i krajowej Radzie Politycznej. Jestem przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Śląskiego.

Zasadę Solidarnego Państwa uważałem za swoją. Wierzyłem, że jesteśmy ugrupowaniem, które najpełniej służy realizacji polskiej racji stanu. Działając w strukturach samorządowych popierałem wszystkie działania podjęte na rzecz odzyskania podmiotowości.

Mirosław Batruch - Onet.pl Blog

W poniedziałek 8 listopada wieloletni przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Brunon Synak poprowadził ostatnią sesję. W obradach sejmiku uczestniczył Prezes Rady Ministrów

Tusk. Przez dwie kadencje Brunon Synak pełnił funkcję przewodniczącego sejmiku.

Sejmik województwa pomorskiego istnieje od 1998 roku. Od tego też czasu był z nim związany prof.

marcinjezyk2010

Wybory 2010

Startuję w wyborach do sejmiku województwa wielkopolskiego z ramienia KW Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikkego.

Okręg nr 1 (miasto Poznań), lista nr 8.

Chcę realizować program “województwo minimum”, tzn. budżet samorządu powinien być jak najmniejszy. Im więcej pieniędzy zostaje dla ludzi, tym lepiej. Dlatego jestem za drastyczną redukcją wydatków ze środków wspólnych, przede wszystkim w funkcjonowaniu administracji, tj. np. zmniejszeniem zatrudnienia w urzędach, ograniczeniem diet radnych, zmniejszeniem liczby komisji w sejmiku. Samorząd powinien finansować jedynie cele wspólne.

Bogacić powinni się obywatele, nie samorządy. Jestem za zbilansowaniem budżetu wojewódzkiego, redukcja deficytu powinna w dalszej perspektywie prowadzić do zwiększenia inwestycyjności.

Prywatyzacja mienia wojewódzkiego oraz pozbycie się posiadanych.

Tomasz Ciałowicz

Proszę Was, abyście poświęcili kilka minut w niedzielę i skorzystali z Waszej władzy. Zanim to zrobicie zastanówcie się nad przebiegiem mijającej kadencji. Pomyślcie, czy wiecie w ogóle kto jest Waszym reprezentantem w Radzie Gminy, Powiatu, Województwa? Czy ten radny zadał sobie trud, by w ciągu mijającego czterolecia się z Wami spotkać, czy jedynie pojawił się w ostatnich tygodniach z prośbą o ponowny wybór? Czy pomógł Wam, gdy ta pomoc była Wam potrzebna? Czy możecie na niego liczyć? To pytania, które każdy z Was powinien sobie żądać zanim odda.

Się po Słomnikach i rozdawanie ulotek mieszkańcom.

W trakcie spotkania przedstawiliśmy kandydatów do Rady Miejskiej w Słomnikach, Rady Powiatu Krakowskiego i Sejmiku Województwa Małopolskiego.  Z sali padł, według mnie, kuriozalny wniosek o to, by kandydaci podawali, jakiego są wyznania. Byłem szczerze powiedziawszy w delikatnym szoku – to tak, jakby jakość chodników w naszej gminie i stan dróg powiatowych od tego zależał. Cóż, bez dalszego komentarza.

Blog posła Marka Gosa - Onet.pl Blog

W Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach, studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej, zarządzania w agrobiznesie oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. Od 1993 do 1998 roku prezes Związku Gmin Rolniczych i Ekologicznych. Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego w latach 1998- 2002, członek Zarządu Województwa poprzedniej kadencji. Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Żona Bogusława, ma dwie córki: Eliza i Agnieszka.
Napisz do mnie

Blog polityczny Marcina Mastalerka - Onet.pl Blog

Prawa i Sprawiedliwości, od 2010 r. jestem członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Byłem przewodniczącym zespołu,który opracował programy PiS dla młodych: „Inwestycja w przyszłość” oraz „Prawo i Sprawiedliwość. Szansa dla młodych”.

W 2010 roku zostałem wybrany radnym sejmiku województwa łódzkiego liczbą 10767. W sejmiku pełniłem funkcję przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Pracowałem w centrali Prawa i Sprawiedliwości oraz w Sejmie, gdzie do dnia katastrofy smoleńskiej byłem współpracownikiem śp. Grażyny Gęsickiej przewodniczącej Klubu Parlamentarnego Prawa.

MarcinMalik.eu - blog młodego sympatyka Kongresu Nowej Prawicy - Onet.pl Blog

„ogólnie dobre”. Dla mnie liczy się jednak efekt, a nie postrzeganie. I wpisałem to na nasz plakat, który następnie prezentowałem na forum. Po wystąpieniu przedstawicieli wszystkich grup – spotkanie zakończyło się.
    Drugie spotkanie – było to wręczenie mandatów poselskich w Sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Oprócz posłów SDiM, byli także ci prawdziwi, a także senatorowie, wicewojewoda i kurator oświaty – spodziewałem się „starej komunistki”, jednak mylnie – to normalna kobieta ;) Jeszcze przed oficjalną częścią, odpowiedziałem na kilka pytań dziennikarki z Radia.