O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Sejm

TAOISTYCZNA RZECZPOSPOLITA

Wyłącznie jednogłośnie. Jednak i na tych i na innych „wiekszościowych” sejmikach zdarza się rozdwojenie i wybranie podwójnego kompletu posłów; rozstrzygnięciem który komplet jest prawomocny zajmie się dopiero izba poselska podczas tzw. rugów, o czym będzie mowa dalej. Na szczęście nasz sejmik kieruje się rozsądkiem, po wyborze marszałek obrad ogłasza nazwiska wybranych i żegnając zgromadzonych zamyka obrady sejmiku.

Teraz prace swe rozpoczyna komisja do spisywania instrukcji, którą – gdy podpisze ją już marszałek sejmiku – zarejestruje się w urzędzie grodzkim (nazywało się to „oblatowaniem” lub „aktykowaniem”). Kopia instrukcji zostaje ogłoszona publicznie. Przed oblatowaniem instrukcji każdy ma prawo do niej zajrzeć i zażądać stosownych poprawek, z czego oczywiście mogą wyniknąć rozmaite protesty i oskarżenia o wpisywanie do instrukcji spraw, których na sejmiku nie omawiano. W instrukcji poselskiej szlachta ustosunkowuje się do żądań królewskich, lecz także wysuwa własne, zarówno w sprawach wagi państwowej, jak i w sprawach lokalnych, ale w jakiś sposób.

_BLOG obiektywny - e-blogi.pl

To wtedy się dogadamy. Powiem, że trzeba przesunąć czy coś.
Myślę, że miejsce spotkania trzeba bezpośrednio sobie przekazać.
Godzinę i datę można przez telefon, aby nie podawać wszystkiego.

- Dobrze, natomiast jeśli chodzi o miejsce, to my się oboje spotkamy i
ja pani powiem dokładnie gdzie, a pani przekaże marszałkowi Lepperowi.


R.B.:
- Ale nawet jutro Schetyna może dyskretnie do mnie podejść i szepnąć mi
miejsce, w którym będzie spotkanie (Leppera ze Schetyną - dop.red.).
Rano przecież podpisujemy w Sejmie listę i nawet może pan zadzwonić do
mnie wcześniej i powiedzieć, żebym przyszła 15 minut wcześniej i wtedy
nawet już jutro możemy ustalić spotkanie.

- Postaramy się znaleźć jakieś ustronne miejsce, jakiś klub, w którym jest salon VIP i będzie tam można spokojnie rozmawiać.


R.B.: - Mieszkanie przecież może jakieś być albo u nas w biurze w Alejach Jerozolimskich.

- Chodzi o to, żeby było bezpiecznie. A jak tam u was będą się kręcić jacyś dziennikarze i zobaczą?


- Nie. Wieczorem jest zupełnie.

Czerwona pajęczyna - Niech żyje II PRL!

Rozwiązania idą dokładnie w przeciwnym kierunku, szczególnie w sytuacji gdy dzieci w wieku przedszkolnym jest np. dwoje. Gdyby tę politykę połączyć z podwyżkami cen biletów na komunikację miejską także rzędu 100%, to może się okazać, że nie ma sensu podejmować pracy tylko, po to żeby zarobić na przedszkole dla dzieci. Lepiej nie pracować i z przedszkola nie korzystać.

Za ustawą umożliwiającą drenowanie kieszeni rodziców przez samorządy gminne głosowały wszystkie partie obecnego Sejmu, teraz wszystkie obiecują poprawę sytuacji, za PO za to się chwali swoimi osiągnięciami, których z resztą ma całkiem sporo, począwszy już od reformy Handtke-go którą wprowadzali w czasach gdy nazywali się AWS. Za zrujnowanie polskiego systemu oświaty, za całe zmarnowane pokolenie solidarnościowe szumowiny powinny zostać nie tylko odsunięte od władzy, ale zamknięte w łagrach.

15:40, czerwony.poll74
Link Dodaj komentarz »

syzyf | e-blogi.pl

XVI wieku o panowanie nad Bałtykiem. August II Mocny liczył na zdobycie Inflant jako dziedzicznego księstwa, Rosja Piotra I liczyła na zdobycie dostępu do Morza Bałtyckiego w Ingrii i Estonii, Dania walczyła z Holsztynem i dążyła do zdobycia Sundu, elektor brandenburski liczył na szwedzkie Pomorze ze Szczecinem.

Wojna rozpoczęła się saskim atakiem na Inflanty co miało zadecydować w konsekwencji o tym czy nadal Szwecja czy unia personalna sasko - polska odgrywać będzie główną rolę nad Bałtykiem. Przystąpienie Augusta II do wojny ze Szwecją bez zgody sejmu wywołuje konflikt wewnętrzny. Na Litwie Sapiehowie , którzy nie uznają władzy Augusta II wiążą się ze Szwecją zaś ich przeciwnicy z Rosją.

Wraz z uderzeniem armii Karola XII na Polskę i zajęcie głównych miast korony , Polska nie biorąc oficjalnie udziału w wojnie , stała się nie tylko teatrem i zapleczem wojny, ale sama pogrążyła się w chaosie wojny domowej. Przeciwnicy Augusta II związali w Wielkopolsce konfederację i ogłosili jego detronizację Wkrótce potem obwołali królem polski stronnika Szwecji, wojewodę poznańskiego Stanisława.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Osiągnięciami z rządem Izraela Donald Tusk nabrał wody w usta i on i jego ministrowie [a w ślad za tym i media] biją pianę na temat ulotnego przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej – no i jak zwykle gór pieniędzy jakie stamtąd nadejdą, gdy Donald Tusk zostanie premierem na następne cztery lata.
W wywiadzie dla Newsweeka opublikowanym 24 czerwca 2011 r. Donald Tusk mówi: „Po tych czterech latach ogromnie dużo się nauczyłem. Dziś wiem o wiele więcej. Wiem, co trzeba poprawić i bardzo chcę rządzić lepiej.” … i ciągnie on dalej: „podczas mijającej kadencji Sejmu Polska przestała budować swoje relacje z innymi opierając się na tym, że zawsze o coś prosi. – To było upokarzające dla naszego państwa. Dziś wychodzimy z idiotycznej pułapki wiecznych próśb.„
- źródło: *** www.newsweek.pl
.
No i oczywiście rząd RP z D. Tuskiem na czele wyszedł obronną ręką z pułapki wiecznych próśb [teraz Tel Aviv dopilnuje już wszystkiego], a Donald Tusk wraz ze swymi ministrami wie teraz co jak ma być na terytorium RP robione, wprowadzone [ogromnie dużo D. Tusk i jego ministrowie się nauczyli] – szczególnie po.

Konstytucja 3 Maja - Różności

Roku 1638 król francuski, Ludwik XIII, osobiście i uroczyście ogłosił Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą Patronką Francji.
Niestety śluby króla Jana Kazimierza nie zostały od razu spełnione. Dopiero po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. Episkopat Polski zwrócił się do Stolicy Apostolskiej o wprowadzenie święta dla Polski pod wezwaniem "Królowej Polski". Papież Benedykt XV chętnie do tej prośby się przychylił (1920). Biskupi umyślnie zaproponowali Ojcu świętemu dzień 3 maja, aby podkreślić łączność nierozerwalną tego święta z sejmem czteroletnim, a zwłaszcza z uchwaloną 3 maja 1791 roku pierwszą konstytucją polską.
Dnia 31 października 1943 roku papież papież Pius XII dokonał poświęcenia całej rodziny ludzkiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcił równocześnie wielki papież, aby tegoż aktu oddania się dopełniły wszystkie chrześcijańskie narody. Episkopat Polski uchwalił, że dnia 7 lipca 1946 roku aktu poświęcenia dokonają wszystkie katolickie rodziny polskie; dnia 15 sierpnia - wszystkie diecezje, a dnia 8 września tegoż roku cały naród polski. Na Jasnej Górze zebrało się ok..

mocniejszy

  Jego adresem niezła słowna wiązanka. Należę raczej do osób łagodnych, ale od jakiegoś czasu decyzje rządu są dla mnie trudne do zrozumienia, więc moje reakcje i mnie czasami zaskakują (czasami używam brzydkiego słownictwa). O panu Pawlaku też ciepło nie pomyślałam


 • w dniu 30 Marzec 2012 @ 11:35 | Odpowiedz AniaK

  Ponoć dzisiaj gorąca atmosfera w Sejmie i pod Sejmem. Panu Tuskowi ponoć nerwy puściły. Ja bym na jego miejscu raczej podziwiała cierpliwość Polaków, bo jego tupet sięgnął już chyba zenitu.


 • w dniu 30 Marzec 2012 @ 12:51 | Odpowiedz AQQ

  Po 75. roku życia ludzie zostaną bez dodatków pielęgnacyjnych, które obecnie wynoszą ok. 190 zł miesięcznie. PO planuje ich obcięcie, informuje „Gazeta Polska.

 • Sejm wielki

  Nie daj nam Boże, broń Boże, skosztować tak zwanej życiowej mądrości!

  Chce...

  skomentuj (6)

  A JAK TO U WAS KURWA JEST? 2006-03-04

  bynajmniej nie chodzi mi o ankiete kto, kiedy, jak często i w jakiej pozycji. temat jest głęboki jak głęboka jest AK (nauber dla niekumatych): dlaczego do jasnej cholery nie moge iśc na bibe?!?!?!? ja rozumiem że chrześcijanin, wielki post srutututu ale placki (wapno, pruchno, dinozaury i inne pieszczotliwe nazwy) nie powinny kurna w wieku 17 lat rozkazywac nam że nie idziemy na impreze bo... mam sie pzrygotowywac do wielkanocy! kurde! żeby oni siebie widzieli w niedziele, jak znajduja byle gówniany powód żeby nie isc do kościoła a oni mi wyskakują o jakichś różańcach.!.! ja mam dosc, ja bojkotuje, ja.

  Zgwałcił moje pośladki.

  Poza tym obyło się bez większych strat w sprzętach, o ludziach nie wspominając :)
  Ewa

  skomentuj (11)

  O DYPLOMATYCZNEJ WYCIECZCE SŁÓW KILKA... 2006-03-19

  My wyżej w prawym górnym rogu podpisani na wycieczkę do stolYcy wybrac sie byliśmy
  Tam MSZ Sejm i inne z dupy wynalazki oglądaliśmy
  ale i tak największą radosc sprawiły dyplomatyczne wieczorki pseudozapoznawcze
  Żubry, Lechy i inne stworzonka poznawaliśmy, a i łyknmeliśmy historii trochę (w działalnośc sobieską sie zagłębiliśmy) i na łódce bols pływac nam przyszło
  najbardziej przydatne okazały sie Tarczyńskiego kabanosiki delux- gdyż.

  Cywilizacja.pl

  Lex :(

  Warto jednak zwrócić uwagę na konkretne opinie TK. Sędziom nie podoba się brak sprecyzowania rozstrzyganego przez komisję problemu prawnego. Użyte w uchwale określenie komisja ds. banków i nadzoru bankowego stwarza, bowiem wrażenie planowanej ingerencji w kompetencje banku centralnego, którego niezależność jest chroniona konstytucją. Moja rada będzie bardzo prosta: Sejm powinien znowelizować uchwałę powołującą komisję śledczą, dokonując zasadniczej zmiany jej nazwy. Niestety komisja musi zostawić w spokoju bank centralny, a zająć się powinna prywatyzacją sektora bankowego. Problemem prawnym, który przedstawi się sędziom będą nieprawidłowości popełniane podczas procesu przemian własnościowych i działanie na szkodę skarbu państwa..

  Ofiar tegoż systemu. Będzie to miało, również wymiar wychowawczy wobec osób, popierających postkomunistów - stracą oni możliwość ich lansowania, podobnie jak nie posiadał tej możliwości polski naród wobec swoich reprezentantów.

  Po trzecie system komunistyczny (podobnie jak większość jego spadkobierców) stanowił wielki zamach na cywilizację chrześcijańską. Wśród byłych komunistów po dzień dzisiejszy kwitnie duch antykatolicyzmu, dlatego troska o chrześcijański ład moralny w państwie wymaga odsunięcia tych ludzi od podejmowania decyzji politycznych.

  Po czwarte środowiska postkomunistyczne nie dopuszczają do rozliczenia okresu.

  Bog, Honor, Ojczyzna

  Burdel społeczny nie mający zadnych szans na poprawe poki ktos nie wezmie sprawy za kudly i nie rozpierdoli w drzazgi tych zacofanych burdelarzy. Własnie zasluchuje sie w remasterowanej plycie Katatonii "Brave Murder Day" i mnie wzielo na takie wywody. Idąc przez ulice mozna dojsc do jednego wniosku - otaczają mnie kretyni. Na ulicy, kierujący innymi samochodami, w TV, w sejmie - NO KURWA SAMI KRETYNI!! Dochodze do wniosku, ze nie ważne czym dana rzecz jest, byle bylaby trendy. 1wszego Maja - we "wspanialy" dzien pracy widze w telewizji kmiota z dlugimi przetluszczonymi wlosami i binoklami 5dioprii niosacego czerwona flage z sierpem i mlotem, albo koszulke z Leninem czy Che Guevara. No kurwa, czemu na takie lewactwo sie w tym kraju pozwala!? Przeciez.Sie boja jest zdanie innych :( Albo jestem popierdolony i nie rozumiem takiej postawy, albo to ten swiat jest pojebany (Co zreszta nie jest chyba klamstwem) Czasem chcialbym urodzic sie z 65 lat wczesniej, zajebac paru niemiaszkow, czy komunistow we wrzesniu 1939, zajsc z Andersem az pod Monte Cassino i osiąsc spokojnie na starosc u jej podnoża patrzac codziennie na te czerwone maki, dorodne i wielkie, nasiakniete krwią moich kolegow - jedynych normalnych, ktorzy nie wahali sie poswiecic zycia dla tej Idei, ktorej nie dostrzega obecne popierdolone techno-klubowe-marihuanowe spoleczenstwo zwariowanych nastolatek i nastolatkow, ktorych jedynym celem jest sie napierdolic, cos rozjebac, a potem zaliczyc jakas blond laleczke. Az mnie chuj strzela!