O czym chcesz poczytać na blogach?

Scuderia ferrari

Formuła1. Aktualności, fakty, opinie. Blog miłośniczki. - Onet.pl Blog

lowane w różowe kwiatki, byle by tylko zapewniało naszemu Robertowi dobre wyniki :)

Na koniec przedstawię plan  prezentacji bolidów różnych zespołów. [Nie wszystkie dane są oficjalnie potwierdzone]


28 stycznia, 
- Ferrari
31 stycznia
- Sauber F1 Team, Lotus Renault GP
1 lutego
- Red Bull Racing
1 lutego
- Toro Rosso
1 lutego
- Williams
1 lutego
- Team Lotus
1 lutego
- Mercedes GP
.
I komentowany, a nawet jeśli nie,  to i tak będę go prowadzić, dla własnej przyjemności :)

Na koniec przedstawię krótko moich faworytów.


Felipe Massa

 

Brazylijski zawodnik startujący aktualnie w zespole Scuderia Ferrari [który jest moim ukochanym teamem]. Zanim rozpoczął swoje starty w F1 został mistrzem Włoskiej i Europejskiej Formuły Renault [2000 rok] oraz mistrzem Formuły 3000 [2001 rok]. Po tych sukcesach pod swoje skrzydła przyjął go Peter Sauber, w którego zespole Felipe.

Formuła 1 - F1 i nie tylko

Jakim obecnie dysponuje Williams. Debiutant w drugim FW33, Pastor Maldonado powinien pewnie awansować do Q2, ale brak doświadczenia zepchnie go w okolice 15. miejsca, za kilkoma wolniejszymi bolidami. Największego postępu w porównaniu z zeszłym rokiem dokonały chyba ekipy Team Lotus oraz Scuderia Toro Rosso. Wygląda na to, że STR będzie siódmą ekipą pod względem tempa. Natomiast Lotus, mimo że w powyższym zestawieniu zajmuje miejsca podobne do zeszłorocznych, w tym sezonie jego strata będzie na tyle niewielka, że powinien walczyć z Force India i Sauberem jak równy z.

W nim nadziei.

 

Sauber wydaje się być jednym ze stabilniejszych uczestników F1. Szwajcarski zespół działający od 1993 roku, z krótkim epizodem z BMW, teraz – znów jako w pełni prywatny team – powrócił do wieloletniej współpracy z Ferrari. Jeśli tylko znajdą się pieniądze z sezonu na sezon, Sauber może kontynuować starty przez wiele lat.

 

Force India, Red Bull i Toro Rosso to wielkie niewiadome. Póki co widać duże zaangażowanie procenta napojów, ale trudno.

Formuła 1 - najlepszy serwis o F1 w sieci - bloog.pl

  15   R. BarrichelloHonda1:13.201   16   A. DavidsonSuper Aguri1:13.259    17   A. WurzWilliams1:13.441   18   T. SatoSuper Aguri1:13.477   19   V. LiuzziScuderia Toro Rosso1:13.484   20  

komentarze (9) | wyraź swoją opinię

GP Hiszpanii: Massa najlepszy, Kubica tuż za podium!

niedziela, 13 maja 2007 19:15

Felipe Massa (na zdjęciu) z Ferrari wygrał Grand Prix Hiszpanii na torze w Barcelonie. Startujący z pole position.

Świat Sportu

Będzie kosztować polski związek 300 tys natomiast mistrzostwo 500 tys.

Komentarzy: 0 Debiut Ferrari F60 2009-01-12 Scuderia Ferrari zaprezentowała dzisiaj nowy bolid. Przezentacja przebiegła z niewielkim poślizgiem ponieważ zaplanowana była na torze Fiorano lecz z powodu opadów śniegu przeniesiono ją do Maranello gdzie znajduje się siedziba zespołu. Prezentacji towarzyszył dreszczyk emocji.