O czym chcesz poczytać na blogach?

Science fiction

mutancik | przemyślenia, przeżycia, emocje

Dziesięciu osób je przeczytała, a co więcej, żywo nad nimi dyskutowała! Chyba trafiliśmy z tematyką/stylistyką, bo każdej z dziewczyn przynajmniej jeden się spodobał, a już zupełny miód na serce spłynął mi wtedy, gdy jedna powiedziała: “A ja myślałam, że science fiction to jest o robotach”.

Wywiązała się też rozmowa o tym, że mniej kobiet niż mężczyzn pisze SF i że jeszcze nie tak dawno te, które to robiły, większą szansę na sukces miały, ukrywając się pod męskim pseudonimem jak James Tiptree Jr. (tę historię.

Wyziewy ze Smoczej Jamy (blog autorski Marcina Mortki) - bloog.pl

Burza”. Ci, którzy czytali „MJ” zapewne wiedzą, co to oznacza…

„Martwe Jezioro” powróciło jak bumerang również w innej formie. Na okładce najnowszego „Science Fiction”, na tle czerwonym jak krew Lenina puszy się straszne smoczysko z okładki mej książki. Patrzę na nie z lubością i nie mogę się nadziwić, że z początku mi się nie podobało. W środku numeru znajduje się również recenzję powieści, sympatyczna i.

Z dnia. Co tam, nie będę się kłócił. Leżę.

I myślę. A raczej wspominam.

Kilka dni temu listonosz przytaszczył drugi tom „Wielkiej Księgi Ekstremalnego Science Fiction”, co w sposób symboliczny zamknęło ogromny, mamuci cykl antologii Fabryki Słów, w przekładaniu których również miałem spory udział. Z przyjemnością zważyłem w dłoni opasłe tomiszcze, bo sporo pracy mnie kosztowało, oj.

onibe | blog Izy i Darka

    Link do naszej recenzji -> TUTAJ

Tytuł książki: Niszczyciel – W oku cyklonu

  •  Autor -> Taylor Anderson
  • Kategoria -> science fiction / historia alternatywna
  • Krótki opis -> co by było, gdyby starusieńki amerykański niszczyciel, zamiast grzecznie zatonąć podczas bitwy z Japończykami, przepłynął do innego wymiaru, w sam środek wielkiej wojny pomiędzy….

Tomiga Blog

Film jest raczej niskobudżetowy i nie ma zbyt wielu efektów specjalnych – nie jest to więc kino stricte SF, a raczej tylko utrzymane w konwencji tego gatunku.

Komu się powinien spodobać:

  • miłośnikom sci-fi (o przepraszam science fiction potrafiących z dystansem podejść do gatunku,
  • lubujących się w rozważaniach na temat pop-kultury, a la bohaterowie z filmów Kevina Smitha

Kto powinien unikać:

  • miłośnicy głupich.

Michał Protasiuk

 

Dlaczego science fiction?

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na spotkanie zorganizowane przez wydawnictwo Powergraph z okazji wydania dwóch antologii: “Głos Lema” oraz “Science Fiction”. Temat spotkania: “Dlaczego science fiction?”. Udział wezmą: Asia Skalska, Marcin Przybyłek, Rafał Kosik, Czarek Zbierzchowski, Alex Guetsche oraz autor tego bloga. Spotkanie odbędzie się w czwartek, pierwszego grudnia o godzinie 19.00 w Klubokawiarni.

Blog katkaras - blogi

Linki
Katalog promocja
Blog - Ast.7 234/ql
Blog - Miłość i inne...
Blog - Powieść science fiction
Blog katkaras miłość i zdrada
Blog la-music
Blog o kulturze miłości i ezoteryce
Blog science fiction
Blogs - 100 years old
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna