O czym chcesz poczytać na blogach?

Schizofrenia

Jestem schizofrenikiem - Onet.pl Blog

Patrzę.Tak jakby nie należało do mnie.Po ludzku też jestem ogromnie zmęczony ciągłą walką,brakiem snu.

Kiedy mam coś zrobić,podejmuje duży wysiłek aby wprawić moje ciało w ruch,tak jakbym sterował jakimś pojazdem nad którym nie mam kontroli.Tak jakbym musiał dźwigać jakiś duży,obcy ciężar,który jest poza moją świadomością.

Kiedy siedzę już w tej wannie przeżywam męki związane z własną tożsamością.Przypominam sobie chwile kiedy pracowałem a Anglii na myjni i czuje,że się do czegoś ogromnie zmuszam.Kosztuje mnie to spory wysiłek.Wszystko robię siłą woli.Dotykam obcego dla mnie ciała.Czy ktoś dbałby o coś z czym nie czuje związku?

Tu dotykam sedna tego czym z definicji jest schizofrenia.Nie jest ona tak jak myśli większość rozdwojeniem jaźni.Tego dotyczy tzw.osobowość mnoga.Bynajmniej nie czuje,żeby było "nas" dwóch.

Schizofrenia to rozszczepienie pomiędzy ciałem a umysłem,pomiędzy myśleniem a czuciem.Brak jedności.Tak jakby myślenie i czucie przebiegały oddzielnie.Wszystkie procesy związane z ludzką psychiką rozpadają się na wiele osobnych bytów.Jakaś cześć mnie biegnie w  jedną stronę,inna w drugą.


Wszystko przez brak świadomości samego siebie.


Od roku mój stan gwałtownie się pogorszył.Miało na to wpływ wiele rzeczy.Jedną z nich jest upływający czas,który jak napisał w swoim wierszu pewien człowiek "jest władcą systematycznym".Może zagoić nasze rany.Może także utopić nas.

Evening Love

 

 

  Schizofrenia 2007-01-06 15:43:55


Schizorfenia jest zespołem zaburzeń obejmujących wiele objawów, takich jak halucynacje, urojenia, zakłócenia procesów myślenia, zakłócenia reakcji emocjonalnych (płytki afekt czy nieadekwatne reagowanie) i symptomy ruchowe.

ROZPOZNANIE

By można było rozpoznać u kogoś schizofrenię, trzeba u niego stwierdzić (a) złe funkcjonowanie w pracy, relacjach społecznych i w zakresie troski o samego siebie; (b) przynajmniej dwa charakterystycznesymptomy zaburzeń poznawczych, afektywnych lub ruchowych i (c) trwałość tych objawów w okresie nie krótszym niż 6 miesięcy.
1. Schizofrenia dotyka 1-2% populacji i ma tendencję do pojawiania się u osób z tej samej rodziny.
2. Schizofrenię rozpoznaje się na ogół we wczesnej dorosłości, zwykle u ludzi w wieku ponieżej 45 lat.
3. Schizofrenia występuje osiem razy częściej u ludzi z niższej warstwy społecznej niż u reprezentantów klasy średniej.

TYPY SCHIZOFRENII

1. Schizofrenia zdezorganizowana charakteryzuje się daleko idącym bezładem zachowania. Występują halucynacje i urojeni, mowa często jest pozbawiona treści.
2. Schizofrenia katatoniczna charakteryzuje się występowaniem długich okresów stuporu i znieruchomienia. Wzrok chorego jest utkwiony w przestrzeni, co sprawia wrażenia całkowitego oderwania od.

Krasnoludki i Gamonie - Onet.pl Blog

Pojawili się z planszami. Na jednej z nich widniał cytat z mojej sztuki "Don Generał": "Walczyliśmy o wolność, by idioci mieli więcej do powiedzenia".

Po zakończeniu naszej ceremonii-happeningu (link do albumu) już wewnątrz hali nastąpiło oficjalne otwarcie Kongresu. Było bardzo uroczyste. Pojawił się Prezydent RP. Wraz z obecnością osobistości zwiększyła się liczba towarzyszących im tajniaków.

Podczas otwarcia dużo mówiono. Przewodniczący PE Jerzy Buzek nawoływał do anarchii w sztuce, były też przemówienia Ministra Zdrojewskiego i Prezydenta Dutkiewicza. Marszałek Schetyna długo i ciepło w swoim przemówieniu mówił o "Pomarańczowej Alternatywie".

My zaś staliśmy na zewnątrz wśród tych niedopuszczonych. Niezła schizofrenia, której sponsorami byli Minister Zdrojewski i reklamujący się dorobkiem Pomarańczowej Alternatywy Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, zaś głównym organizatorem Dyrektor NINA, Michał Merczyński.

Zdrojewski kandyduje obecnie do Sejmu, Dutkiewicz zorganizował polityczną ochronkę dla różnych dziwnych Obywateli do Senatu.

Czy Kongres miał być w założeniu częścią ich strategii wyborczej? Świadczyć może za tym reakcja na krytykę.  Zdrojewskiego skrytykował  jego konkurent, były minister Kultury, Michał Ujazdowski, który zarzucił mu tendencyjność polityczną tej imprezy - co jest w dużym stopniu prawdą. Jeszcze bardziej niż owa tendencyjność kompromitujące są układy koleżeńskie oraz demoralizacja.

|| Jestem materialistką. Ale się leczę. ||

Oczywiscie) i wszystko bylo pieknie, ladnie gdyby nie fakt ze kierowca autobusu postanowil sie nie zatrzymac (pozdrowienia dla niego)wiec stalysmy sobie w lesie..Monika wsciekla, a ja hihi..wiadomo..najchetniej wracalabym z buta..ale ten pomys nie spodobal sie dla mojego towarzysza podrozy..a raczej towarzyszki ;)wiec do domq Moniczqi dojechalysmy taxi..a co sie dzilo pozniej niech juz pozostanie tylko dla wtajemniczonych ;)
podsumowujac dzien zaliczam do udanych, wesolo bylo :), bedzie co wspominac dla wnuczkow ;)
w sumie dziwie sie ze jeszcze zyje..Monia dzieki za laskawosc ;)
ale jak powszechnie wiadomo PO BURZY ZAWSZE WYCHODZI SLONCE..A CZASEM NAWET TECZA ;)


skomentuj (3)
2003-07-15 22:36:21 >> SCHIZOFRENIA

Schizofrenia zaliczana jest do chorób psychicznych o charakterze nawracającym. Oznacza to, że choroba ta występuje w dwóch zasadniczych fazach: nawrotu i remisji. W zasadzie uważa się, że jest chorobą nieuleczalną choć faza remisji czyli braku objawów może wydłużyć się nawet do kilku lat. Zdarzają się jednostkowe przypadki pojedynczych epizodów psychotycznych, tzn. osoba chora tylko raz w życiu doświadcza objawów chorobowych. Skąd pojawia się ta choroba, jak można przewidzieć jej wystąpienie? Właściwie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Odkąd lekarze i psychologowie zaczęli zastanawiać się nad odpowiedziami na powyższe pytania powstało bardzo wiele koncepcji etiologicznych schizofrenii.


.

le crâne de Zeus - Dziura w bucie

Krok i każdą najmniejszą próbę "wypłynięcia na powierzchnię" prawdy. Zastygałam w absurdzie psychozy.

Brakuje mi odwagi by pisać o tym ze szczegółami, moja pamięć szwankuje, rozlazłe, kilkumetrowe
w niej dziury nijak udaje mi się zapełnić lekturą kartotek czy też wspomnieniami Kreski, Giulii, pacjentów. Na myśl przychodzi mi tylko jeden incydent - kiedy, zmęczona "niesobą", podjęłam się próby skończenia z całą tą fatamorganą. W przebłyskach świadomości, gdzieś na dnie wspomnień, okrytych żelazną kurtyną, znalazłam siłę by poczynić pewne kroki. Miały one na celu unicestwienie Lotki poprzez... odebranie sobie życia.

Tagi: rachunek sumienia schizofrenia spojrzenie w przeszlosc urojenia
12:38, madau , le crâne de Zeus
Link Komentarze (35) »
piątek, 26 listopada 2010
... i na swoje podobienstwo...

Śniłam na jawie, skulona w umyśle Lotki, jak rozlazła, wyżuta guma, a ona stawała się coraz bardziej mną i spychała moją tożsamość gdzieś w ziejącą nieznanym dziurę nieświadomości. Umierałam, zamierałam przez własne alter ego, które panoszyło się we mnie, a może i poza mną, roztrzaskiwało mi pamięć na tysiące szklanych kawałeczków i,.