O czym chcesz poczytać na blogach?

Sbs 2008

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

Ufffffff... skończyłem wreszcie ten element. Wyjątkowo dlugo się z nim bawiłem. 8Bw. Mam mały dylemat - podstawkę, podzieliłem na pół, i ten element składa się z dwóch części, chyba połączę podstwakę, musze to przemyśleć. Niemniej kolejny element na półce! Jeszcze dwa...

  

zwierzak777 (22:19)
komentarz

24 listopada 2008
Latające modele

W karabin maszynowy Bren
Strzelec, asystent km-u, uzbrojony w karabin Lee Enfild
2x Strzelec, uzbrojny w pistolet maszynowy Sten
4x Strzelec, uzbrojony w karabin Lee Enfild

Suma: 32 żołnierzy.

Na pewno sekcje moździerzy i ppanc były niezależne od plutonów piechoty, ale ja je włączyłem do drużyn spadochraniarzy w ramach "działań bojowych". Figurki w pozycji leżącej są nie przytwierdzone do podstawek, chyba tak zostanie. Strzelec to w starej nomenklaturze po prostu szeregowy. Nie jestem pewny stopni jakie nosili oficerowie w Wojsku Polskim na zachodzie.

* (w książce "Broń Wojska Polskiego" na s. 46 jest zdjęcie przy opisie tego pistoletu z oficerem 1 SBS uzbrojonego w Colta)

  

Oficjalny Serwis 89 Środowiskowej Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej - Onet.pl Blog

Komara :O) po 3 wróciliśmy i położyliśmy się spać, wracając Ambroży i Dzidzi chcieli zobaczyć jaka jest woda w jeziorze, spodobały im sie skurcze w nogach, jakie mieli po wejściu do "ciepłej wody".W niedziele o 8.30 Niestety musieliśmy wstać i spakować się oraz złożyć namioty i kanadyjki, jakimś dziwnym trafem nikt nie usłyszał gwizdka o 7 rano :O). Nim złożyliśmy całe swoje obozowisko zaśpiewaliśmy „Sto lat” najmłodszej druhnie naszej drużyny – Nicoli. ostatnim punktem zlotu był apel. Wygraliśmy cały zlot i wyruszyliśmy w stronę Rogoźna aby zdążyć na pociąg. I tak o to zakończyła się przygoda "ZLOT hufca 2008"
89ŚWDH
 • inspektorat turystyczny
 • POT
 • WOT
 • PTTK
 • huragan oborniki
Linkownia
 • inspektorat ratowinctwa medycznego
 • 13 ŻDH
 • 44 DH "Puchacze"
 • 105 DH "Delta"
 • 5 WDH im. 1 SBS "Czerwone Berety"
 • 5 WDH "Czarna Piątka"
 • składnica trzypióra

Kronika Narodowa - bloog.pl

Agencji

„To głównie młodzi spotykają się z przestępczą rzeczywistością, w postaci takich zjawisk jak haracze i przemoc w szkołach" - stwierdza Philippe Vardon, współzałożyciel Bloc. Jako wokalista hardrockowej grupy Fraction, Vardon potrafi nadać radykalnym poglądom nieco polotu. Ale sztuka wymaga poświęceń. W październiku 2008 r. został skazany na 16 000 euro grzywny za rozpowszechnianie ulotki „ani zasłonięta, ani zgwałcona" („Ni Voilée ! ni violée !"). 4 miesiące więzienia w zawieszeniu oraz dwuletnie pozbawienie praw obywatelskich kosztowała go z kolei próba reanimacji raz zdelegalizowanej organizacji, Unité Radicale, którą.


-Prawica Rzeczypospolitej
-Ruch Przełomu Narodowego
-Towarzystwo Michała Archanioła

Linki: portale-Aspekt Polski
-Autonom
-Bibuła
-Endecja
-Infopatria
-Konserwatyzm
-Legitymizm
-Nacjonalista
-Phalanx
-Propolonia
-Prawica
-Wykłady o NSZ

Linki: pisma-Glaukopis
-Fronda
-Nasz Dziennik
-Najwyższy Czas
-Nowe Państwo
-Myśl Polska
-Myśl.pl
-Obywatel
-Opcja na prawo
-Polityka Narodowa
-Templum Novum

Linki: blogi-Dziennik Radykała
-Dziennik Piaseckiego
-Prorok SBS
-Marsz Widowdanski
-Białe Orły

Witaj u Yasminy


Mój avatar:

Stare notki

2007
lipiec (1)
sierpien (2)
wrzesień (1)
październik (1)
listopad (1)

2008
kwiecień (2)
maj (3)
czerwiec (4)
lipiec (2)
sierpien (2)Księga.

Polska znajdowała się w strefie operacyjnej ZSRR (przez co wojska aliantów zachodnich ani oddziały pozostające pod ich dowództwem nie mogły tu operować – przewidywano przybycie do stolicy spadochroniarzy polskich z zachodu 1 SBS oraz obserwatorów alianckich).

W obliczu zbliżania się Armii Czerwonej do Warszawy i okolic, jej sukcesów na froncie i pozytywnej oceny jej możliwości dalszej ofensywy, zdecydowano o wybuchu powstania. Jego dowódcy przewidywali, iż powinno trwać zaledwie kilka dni[2], zaś w rzeczywistości jego walki trwały 63 dni. Straty po stronie polskiej wyniosły około 10 tys.[3] zabitych i 7 tys.[3] zaginionych, 5 tys.[3] rannych żołnierzy oraz od 120 do 200 tysięcy ofiar spośród ludności cywilnej. Wśród zabitych przeważała młodzież, w tym ogromna większość warszawskiej inteligencji.

Po stronie niemieckiej straty wyniosły 10 tys.[3] zabitych, 6 tys.[3].

iceis.pl