O czym chcesz poczytać na blogach?

Savoir vivre

Randkowanie's Blog

Wyjaśnijmy termin Savoir-vivre…czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, ; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Wyrażenie Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego( mrr mrrr ) i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako: 1 – znajomość obyczajów i form.

O Kabarecie, o Świecie...-Reszty w środku się dowiecie..;) - Onet.pl Blog


16 stycznia 2010
Premiera najnowszego programu ,,Savoir Vivre” kabaretu Hrabi
Premiera programu ,,Savoir Vivre” kabaretu Hrabi

25czekoladowezycie's Blog

 sprawiają ze często skupiamy się na sobie zapominając o innych. To bardzo  ważne by pamiętać o tych którzy nas otaczają na co dzień i od chwili bo „jak nas widzą tak nas piszą”. W pierwszym momencie myślimy- po co nam jakiś Savoir Vivre ? Czas jednak pokazuje  , że osoba nie posiadająca dobrych manier może stać się pośmiewiskiem lub obiektem drwin dla innych , bo przecież owe maniery nie sprowadzają się tylko to umiejętności wybrania odpowiednich  sztućców do.

A Mile From Here….

Dźwięki ciumkania nie ustają i zastanawiam się czy tylko oni całują się tak okropnie a także czy hałaśliwość i obleśność jaka temu towarzyszy jest im znana?
Ciekawe czy są jakieś kanony całowania, czy powstał gdzieś savoir vivre dla pocałunków… czy istnieje pocałunek idealny… i wreszcie czy każdy umie całować, a może z całowaniem jest jak z tańcem niby umie każdy, ale tylko niektórzy mają do tego prawdziwy talent?
Idąc dalej, czy w.