O czym chcesz poczytać na blogach?

Satelita

Blog abcinstal

Ścianach przybijać przewód satelitarny lub rynienki. Można jednak tego uniknąć. Wystarczy będzie wejść na stronę www.abc-instal.pl i zamówić fachowca. Płacąc za wykonanie instalacji komuś kto ma wiedzę na ten temat i jest zaznajomiony z techniką satelitarną. Instalator powinien być wyposażony w miernik satelitarny gdyż praktycznie to jedyny sposób aby ustawić poprawnie antenę zapewniając prawidłowy sygnał i bezproblemowe odbieranie sygnału nadawanego przez satelitę. Jest kilka ważnych parametrów które składają się na prawidłowy odbiór sygnału z satelity, Jak wiadomo zwykłym wskaźnikiem także można ustawić antenę satelitarną trzeba jednak posiadać odpowiednią wiedzę i mieć czasami dużo cierpliwości. W przypadku planowanie takiej instalacji dobrze jest w każdym z pokoi zaplanować tak instalację aby mieć dostęp do satelity i tv naziemnej. Ja na pewno w garażu gdzie mam zaplanowane swoje miejsce pracy. Nie dlatego że będę tak przesiadywał i oglądał tylko dlatego że będę miała taką możliwość. Przy zaplanowaniu takiej instalacji najlepiej na multiswitchu (w zależności od ilości punktów w domu) stosujemy urządzenia które w momencie gdy żaden odbiornik nie pozostaje włączony wzmacniacz (multiswitch) przechodzi w stan czuwania STAND BUY. Oszczędność.

Czeczenia

Nad Moskwą zarejestrował i zabójców, i samochód, do którego wsiedli po zamordowaniu dziennikarki. Zbadał także drogę, którą ten samochód jechał.

- Wszystko pozostałe, jak mówią, to sprawa techniki. Tyle że już naziemnej -konkluduje. Gazeta przekonuje, że możliwości wywiadu kosmicznego -w tym wypadku podległego Głównemu Zarządowi Wywiadu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej -są ogromne. "Nasze wojskowe satelity są w stanie dostrzec na ziemi nawet niewielkie przedmioty? piłkę tenisową czy nawet numer samochodu. Gdy amerykański prezydent wyjeżdża z Białego Domu, wywiad kosmiczny (...) widzi to tak, jak oglądany przez nas kadr w telewizorze". Zdjęcia satelitarne od dawna są używane przez policje różnych krajów. Według amerykańskich organizacji praw człowieka, FBI i policje stanowe kupują zdjęcia od NASA i nawet od Rosjan. Czasami z powodów mniej dramatycznych niż morderstwa. Władze Georgii kupowały zdjęcia 58 tysięcy akrów terytorium, by zbadać, czy ktoś bezprawnie nie wycina drzew. Zdjęcia można zamawiać także w prywatnych firmach. GeoEye, która reklamuje się jako największa, dysponuje trzema satelitami: IKONOS, OrbViev-2 i 3 . Satelity są w stanie dostrzec na ziemi nawet niewielkie przedmioty: piłkę tenisową czy numer samochodu

PIOTR KOŚCIŃSKI

rzeczpospolita


Link 12.02.2007.

Ogame - Onet.pl Blog


     *Lądowanie kilka sekund przed 3 w nocy;
    *Kolonizator laduje w połowie galaktyki;
    *Lepiej wysłac 2 kolonizatory;
    *Najlepsze pozycje planet to 4, 5, 6;
    *Również niech flota leci 2 lub więcej dni choc to nie zawsze tak musi byc


4)Bug na podwojenie floty:


METODA 1

Wiec tak ..... na poczatek mozesz a wlasciwie nalezy dac aby budowala sie 1 satelita sloneczna !
Zapamietujesz sobie ile potrwa jej konstrukcja. Nastepnie zaraz po dodaniu SS do kolejki budowania dajesz ilosc floty ktora ma ci sie podwoic np. 2LM . Gdy juz to zrobiles nalezy przejsc na podglad i czekac az zbuduje sie satelita sloneczny nie zmieniajac w tym czasie zakladek ! Gdy ukonczy sie budowa satelity wchodzisz w zakladke flota a nastepnie stocznia  W kolejce ukaze sie podwojne 2LM do wybudowania chociaz ponosisz koszty tylko za jedna pare sposrod nich ! Aby bug nabral mocy musisz
czekac az w stoczni nie bedzie zadnych statkow w budowie , po zakonczeniu budowy wszystkich dodanych wczesniej statkow zyskujesz PODWOJONA FLOTE !

Człowiek uczy się przez całe życie…

Luty 23, 2008

Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych i zachmurzenia, Amerykanie zestrzelili nad Pacyfikiem uszkodzonego satelitę, który mógł spaść na Ziemię i wyrządzić spore szkody.

Pocisk rakietowy SM-3 (Standard Missile 3) wystrzelony z pokładu krążownika USS Lake Erie zniszczył w czwartek nad ranem naszego czasu zepsutego satelitę US 193. Pocisk został wystrzelony o godzinie 4:26 naszego czasu (godzina 22.26 czasu wschodnioamerykańskiego). Rakieta uderzyła w cel 247 km nad poziomem morza. Doszło do eksplozji, a amerykańska marynarka podała, że cel został zniszczony. Szpiegowski satelita wymknął się spod kontroli służbom naziemnym i w niekontrolowany sposób zaczął spadać na Ziemię. Jego upadek groził m. in. skażeniem hydrazyną, toksycznym paliwem kosmicznym. Po zestrzeleniu satelity władze amerykańskie podały, że niebezpieczeństwa już nie ma, a satelita rozpadł się w wyniku eksplozji na niewielkie kawałki, które spłoną w atmosferze. Większość pozostałych odłamków ma spłonąć w atmosferze w ciągu 24-48 godzin. Reszta odłamków wejdzie w atmosferę ponownie w ciągu 40 dni i także spłonie.

Remote sensing i ekologia

Kanały:
Wpisy
Komentarze
« Karaluchy, koty i zmiana klimatu
Wolność!!11one »

Głosuj na Lema!

Jako kontynuacja akcji zapoczątkowanej przez mrw i opisanej w poprzedniej notce na ten temat – ponownie Stanisław Lem czeka na Twój głos!

News - AstroPress

20:16, maciej_sznajder , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 maja 2007
Pierwsza planeta satelity COROT

Satelita Europejskiej Agecji Kosmicznej COROT odkryła swoją pierwszą planetę. Jej nazwa katalogowa to COROT-Exo-1b. Gorący jowisz bo do takiego typu należy odkryte ciało niebieskie znajduje się 1500 lat świetlnych od Ziemi w konstelacji Jednorożca. Planeta obiega swoją macierzysta gwiazdę w 1.5 ziemskiej doby, jej masa to około 1.3 mas Jowisza.

 

Satelita wykonuje pomiary z wielką dokładnością, naukowcy podkreślają iż da to możliwość na odkrywanie planet podobnych do Ziemi. Co więcej będzie również możliwe zbadanie składu chemicznego ich atmosfer. Naukowcy w swoim odkryciu posłużyli się metodą tranzytów. Polega ona na pomiarze jasności gwiazdy w czasie. Gdy dochodzi do tranzytu planety, jasność macierzystego Sol-a spada, co odnotowuje aparatura sondy. Ciekawa publikacja mówiąca o odkrywaniu planet metodą tranzytów, przy użyciu małych teleskopów znajduje się na stronie internetowej Obserwatorium Uniwersytetu Zielonogórskiego

Link do.

Luźne przemyślenia

Wolą Bożą jest czystość

"Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie.

Niech nikt w tej sprawie nie wykracza i nie oszukuje brata swego, albowiem, jak wam to przedtem powiedzieliśmy, zapewniając uroczyście: Bóg jest mścicielem tego wszystkiego.

Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości."

1 Tesaloniczan, rozdział 4, wersety od 3, tłumaczenie za Biblią Tysiąclecia

Grupy tematyczne:

bibia

Słowa kluczowe:

wola boża, czystość, sex, seks
Zobacz komentarze × Skomentuj strone
2007-06-23 15:53:40 Wysokość masztu antety satelitarnej

Jaki mój.