O czym chcesz poczytać na blogach?

Santa maria

Spelnione marzenie - Ameryka Południowa 2006

fot. W ruinach Machu Picchu.

Jutro rano znowu musimy wstac wczesnie - o 5:45 rano mamy pociag powrotny do Cuzco. Niestety nie ma innej drogi powrotnej niz pociag, chyba zebysmy wrocily tak samo jak tu przyjechalysmy- przez Santa Terese, ale nie mamy na to zbytnio czasu. Jutro Cuzco, a pojutrze mamy w planie kolejne miasto - Puno i jezioro Titicaca. Choc nie wiemy jak to bedzie, bo spotkalysmy dzis grupe Polakow i ich pilot powiedzial nam, ze wczoraj byl huragan na jeziorze i zalalo 28 z 36 trzcinowych wysp na Titicaca... Pojedziemy, zobaczymy!


Calkiem dobrych i do Santa Marii dojechalismy calo i ze wszystkimi bagazami na dachu :) Pomimo chwili malego strachu, czy aby wyrobimy sie na zakrecie - widoki po drodze sa tak niesamowite, ze jakbym miala jeszcze raz wybierac droge do Machu Picchu - nie zawachalabym sie ani przez sekunde i pojechalabym tedy jeszcze raz :)


fot. Droga z Cuzco do Santa Maria.

art folie |ärt fôˌli|

Chrystus Pantokrator, bazylika San Vitale w Rawennie

Chrystus Pantokrator, San Vitale w Rawennie, mozaika w apsydzie

Z pierwszej połowy IV wieku n.e. pochodzą dobrze zachowane mozaiki w bazylice Santa Maria Maggiore, zdobiące ściany nawy głównej; mozaika z absydy jest późniejsza.

Santa Maria Maggiore

Lepiej zachował się zespół mozaik w grobowcu Konstancji (Santa.

Podróże różne

Czułam się, jak grzesznica, która zamiast szykować w domu ciasta i zające do koszyczka, leci gdzieś bezmyślnie , bóg wie gdzie ?

I było to Cabo Verde, coś w rodzaju; “bóg wie gdzie ja lecę”, i bóg-wie gdzie po nocy wysiadam z samolotu ?

Wspominam na ten pobyt ze względu na Wielkanoc wyjatkowa, którą spędzałam tamtego roku 2008 na wyspie Sal w miasteczku Santa Maria, ale i na czas wspominam, ze względu na czas trwania. Nie mam na myśli czasu, ile już upłynęło od tamtej Wielkanocy, do zbliżającego się szybko dzisiejszego Bożego Narodzenia, ale o iluzję czasu trwania mi chodzi, mojego bycia w pewnych miejscach, rozciągającego się jak guma.

Dotychczas zdarzyło mi się tylko dwa razy doświadczyć podobnych iluzji w czasowych,.

Marzenie nie jest jedynie marzeniem.

Te wszystkie nieprzyjemności w całkiem niezłej formie.skomentuj (0)

03:33:42 2005-02-23

To dziś c.d. procesu Michaela
Taki był dziś cudny, że już nic nie będę pisać tylko umieszczę tu dwie fotki. No może jeszcze tylko dodam, że dziś w Santa Maria była bardzo pieska pogoda, lało jak z cebra i było chyba zimno bo idol mój już nie biegał w samej marynareczce tylko zaopatrzył się w gustowny, czarny płaszczyk.fot nr 1
fot nr 2
No no całkiem sexi z niego osobnik. :)

skomentuj (0)

Wędrówki krajoznawcze i muzyczne - blog Niny i Bronka - Onet.pl Blog

 

Przy okazji odwiedzin naszych przyjaciół w Puszczykowie pod Poznaniem byliśmy w znajdującym się tam Muzeum Arkadego Fiedlera. Muzeum to ładny dom wraz z otaczającym ogrodem. W budynku znajdują się liczne pamiątki i przedmioty z jego podróży, a w ogrodzie monumentalne repliki. Ostatnia nowość to replika  okrętu Krzysztofa Kolumba "Santa Maria".Teraz trochę informacji o samym pisarzu i podróżniku. Był synem Antoniego Fiedlera, poznańskiego poligrafa i wydawcy. Ukończył szkołę realną w Poznaniu a następnie studiował filozofię i nauki przyrodnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na uniwersytecie w Poznaniu. Studia te zostały przerwane wybuchem I wojny światowej. W 1917 Fiedler debiutował cyklem wierszy.