O czym chcesz poczytać na blogach?

Salve regina

shihan79.blog

Z krzyża ustanowionej Matką nas wszystkich, przez litanię i różaniec pozwalam prowadzić się tą drogą za rękę. Jak dobrze, jak bezpiecznie jest iść, kiedy prowadzi mnie niezawodna Matka.


Salve Regina
Salve,Regina,mater misericordiae,vita dulcedo,et spes nostra,salve.
Ad te clamamus,exules,filii Hevae.
Ad te suspiramus,gementes et flentes in hac lacrimarum valle.Eia ergo,Advocata nostra,illos tuos.

Blog Bezmiar Oniryczny

Komentarzy: 0 Jazz...in the Church... 2006-11-21 "Salve, Regina, mater misericordiae, vita, dulcedo et spes nostra, salve.
 Ad te clamamus, exules filii Hevae.
 Ad te suspiramus gementes et flentes in hac lacrimarum valle.
 Eja ergo, advocata nostra, illos tuos misericordes oculos ad nos converte.
 Et Jesum, benedictum.

w fotelu z książką

Polskiej królowej. Wszystko poprzeplatane trawestacjami tekstów znanych z literatury i doprawione absurdalnym wręcz komizmem (wiekowa nimfomanka i matka największego mafiosa zarazem? figura Matki Boskiej zamiast krótkofalówki?! “Odbiór. Salve Regina!” – czy to zdarza się na co dzień?).

A język? Tu dopiero jest zabawa! Witkowski skacze z rejestru w rejestr, plącze stylistyki. Wykazuje się przy tym nieprzeciętnym talentem. Doskonale odnajduje.

Kultura Okiem Svetomira

Z pierwszej połowy XVIII stulecia. Msza ta jest niekompletna, więc uzupełniono ją elementami Requiem gregoriańskiego. Całości dopełniają dwie anonimowe kompozycje osiemnastowieczne do tekstów średniowiecznych antyfon: Media Vita  i Salve Regina oraz fragment barokowego kazania pogrzebowego. Całość jest ułożona w strukturę zbliżoną do liturgicznej. Tygodnik przedstawia płytę jako muzykę na Wielki Tydzień. Wydaje mi się to nieco naciągnięte, gdyż jej repertuar.

Bida z Nedza - blog taki sam jak zaden ..

Razem jak Bog da) .. (a reszte zachowam dla siebie, bo co was to obchodzi ?? :P ..)

mam typowy cien nosa skrzywdzonych semitow ..

ojaciepierdole .. 2004-05-09 21:37:14
skomentuj (4)
Salve Regina ..

Jem sobie czekolade .. najwyżej wyskoczy mi pryszcz .. ale przecież nie będę sobie załował, zreszta nie powinienem .. Muszę isc do fotografa, po kolejne zdjecia z cyklu "patrzcie, chyba własnie.