O czym chcesz poczytać na blogach?

Sahel

czerwono-biało-czerwony

Widzewa nie wyobraża sobie aby ten sezon nie zakończył się upragnionym awansem do Ekstraklasy.
 
Przerwa zimowa jest dla Widzewa niezwykle udana. Oprócz udanych, jak się wydaje transferów, drużyna bardzo dobrze prezentowała się w meczach kontrolnych. W dziewięciu rozegranych sparingach, Łodzianie odnieśli aż osiem zwycięstw i raz zremisowali (ze Startem Otwock). Zespół Janasa z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza w spotkaniach z Ruchem Chorzów (3:0) oraz Etoile du Sahel, liderem ligi tunezyjskiej (4:2). W zimowych sparingach Widzewiacy strzelili 21 bramek i stracili 4. Gole dla Widzewa zdobywali: Marcin Robak, Arkadiusz Piech, Robert Kowalczyk (po 3), Przemysław Oziębała, Damian Knera,  Łukasz Grzeszczyk, Darvydas Sernas (po 2) oraz Jakub Kisiel, Radosław Matusiak, Tomasz Lisowski i Wojciech Jarmuż (po 1).  Najwyższe zwycięstwo, czerwono-biało-czerwoni odnieśli nad Wigrami Suwałki (6:0), w której to drużynie wystąpił niedoszły Widzewiak, obrońca Andrzej Niewulis.
 

Szkoła Humanitarna - ZSO Pawłowice.ownlog.com

- Wykład geograficzny

02.02.2011 :: 23:28 Komentuj (1)Dnia 25.11.2010r. (czwartek) w naszej szkole, na sali papieskiej odbyły się wykłady geograficzne. Chciałabym przypomnieć, że tego typu spotkania z podróżnikami i wielbicielami przeróżnych miejsc na świecie miały miejsce w poprzednim roku szkolnym. Tym razem odwiedził nas pan Lucjan Buchalik, który opowiedział ciekawą historię o Afryce, a w szczególności skupił się na tamtejszej kulturze.
Pan Lucjan Buchalik jest podróżnikiem, etnologiem, autorem wydanej w 2000r. książki pt. Kolorowy Sahel, a także dyrektorem Muzeum Miejskiego w Żorach. Warto wspomnieć, że w owym muzeum stworzył od podstaw stałą ekspozycję zbiorów afrykańskich.
Na spotkaniu przedstawił on Afrykę w zupełnie innym świetle niż dotychczas ją znaliśmy. Opowiedział wiele interesujących ciekawostek na temat tego kontynentu, a także poruszył smutne, ale prawdziwe aspekty związane z życiem na Czarnym Lądzie. Najbardziej zaskakującymi elementami są m.in.:
·    fakt, że mieszkańcy niektórych afrykańskich krajów konsumują psy, lecz tylko te z brązową sierścią, gdyż te z czarną.

co zrobic gdy serce nie chce słuchać umysłu- Elena Tao i Zik Asakura - Onet.pl Blog

 

      ***W posiadłości Asakura***

Kino gwałtownie podniosła głowę. Yohmei zwrócił spojrzenie na nią.

-Coś nie tak?

-Wymiana- powiedziała kobieta.

-Jak to?- Mikihisa wszedł do pomieszczenia. Za nim Keiko.

-Zik wraca do życia. Płomień jego życia zaczyna się tlić...

-Ale jak???

-Krew. Rytuał Sahel. Elena postanowiła go wskrzesić.

odcienie złota

Hear is...
All we're doin is defendin
Atlas shrugged
Czemu ona stamtąd wyjechała?
Góró
Kałkaz
Kłętę
Mejdżor mejdżor
Mforum
Miss pink Vomit
Należy jej się medal
Nie ma nic złego w byciu subiektywnym
On
OOOSTROOOO!!!
Podjudzacz
Songs from his ipod
Thorn tree forum
Towarzystwo wzajemnej adoracji
Krewni i znajomi królika
Bo najważniejsze, to mieć pasję
Mamy swoje kocie sprawy
Nieznośna lekkość bytu
Saheli znaczy przyjaciółka
Obejrzane od 27.

Rudazazji w Ameryce Południowej

Artykul znaczy sie, nie plecak. Gdyby nie to ze wiem ze moje marzenie juz za moment comes true to bym sie zaplakala z zalu i zazdrosci lekkiej czytajac. a tak roznosilo mnie ze szczescia ze niedlugo ja tez! czego wszystkim zycze...
rudawazji 2004-02-09 17:02:56
skomentuj (3)


spotkania przedwyjazdowe

wiesci sie rozchodzą i zainteresowanie osób niewielu co prawda, ale za to tych naważniejszych dopinguje mnie do jakiegos wpisu. tyle ze wciaz jestem jeszcze tutaj hi hi a przeciez nie bede sie rozpisywac o podróży do supermarketu nie?

za to w piatek poznalam SAHELI, która ma już za sobą to co przede mną i znowu dostalam maksymalnej podjarki. doszedl za to zgryz co z ubezpieczeniem. prawie wszyscy ktorych poznaje co dlugo podróżowali, robili to bez zadnego ubezpieczenia. szczeście? głupota? brak wyobraźni? lekkomyślnosć? Iść w ich ślady? mam zgryza...
Gosia wróciła z Indii. Na szczęście ona zalicza sie do tych ludzi co lubią i potrafią opowiadać o podróżach (i to jak!!!) Większość podróżników sama z siebie nie opowie nic, jak ich wołami ciągniesz za język to w końcu coś z siebie wyduszą a potem i tak mówią, ze nikt nie chce.