O czym chcesz poczytać na blogach?

Sacrum profanum

Nowe Tworzywo

Wielonurtowość refleksji postmodernistycznej, z wiarą w potrzebę dekonstrukcji i rekonstrukcji rzeczywistości. Czy to tylko animacja, refleksja filozoficzna (na bardzo wysokim poziomie merytorycznym), czy może już projekt zmiany??? Przynajmniej zmiany w myśleniu o sacrum, profanum, religii i ich wpływie na funkcjonowanie nowoczesnych społeczeństw.

Mamy nadzieję zostać patronem projektu, możecie być pewni, że na blogu NT pojawi się wkrótce jeszcze więcej informacji na temat projektu Łukasza Gosiewskiego.

Jednak pozwolą skoncentrować się na problematyce projektu, zagadnienia.

Kiedy chce mówić o świadomym budowaniu obszaru sakralnego nie bezpośrednio w związku z religijnością , czy będę mówił jeszcze o sacrum a może będę posługiwał się już kategoriami właściwymi dla wymiaru świeckiego? Jest to bardzo ważny problem, który wymaga ode mnie naukowego opracowania. Nie przedstawię go w wywiadzie, wskaże jednak na pewne przesłanki i odsłonię niektóre kierunki jakimi.

struktura pozioma

konferencja naukowa PG


SACRUM PROFANUM
PROFANUM SACRUM

sesja naukowa z cyklu:
aktualne problemy konserwatorskie Gdańska

Sacrum Profanum - bloog.pl

Oferujących swoje usługi mają się dobrze i są oni świetnym argumentem w walce z ezoteryką którą prowadzą specjalnie w tym celu szkoleni przedstawiciele kleru (również świeckiego np. pan Robert Tekieli). Bezwątpienia ezoteryka ulega komercjalizacji i zdewoceniu. Sacrum staje się profanum.

 

Moim zdaniem rzecz jest nieco poważniejsza niż fakt że wiedza tajemna ma często zszarganą reputacje przez osobników którzy się nią zajmują i takich którzy z nią walczą. Otóż taka łatwość w dostępie do wiedzy.

Koziołek przeprasza za cross posta czyli pamiętnik trolla

koziolek_matolek_1234 , Konfabulejszyn from Połlend
Link Komentarze (3) »
sobota, 29 października 2011
Sacrum profanum

Nie ma to jak sobie poklikać z księdzem ;) Produkcja nie moja - znalezione w Top Basha.

<sacrum_profanum> kurwa jak pomysle ze mam wstawac w niedziele o 6 rano to chuj mnie strzela normalnie
<Ja> a po co tak rano?
<sacrum_profanum> do roboty kurwa
<Ja> a gdzie pracujesz?
<sacrum_profanum> ksiedzem jestem 

Tagi: sacrum profanum
21:34, koziolek_matolek_1234
Link Komentarze (3) »
czwartek, 27 października 2011

Philos - bloog.pl

Wolność i ucieczka w bogactwo to dobre bogactwo, zapraszam do tego wszystkich.

 

Jeśli chodzi o kwestie ogólnie rozumianego dostatku to:

 

Nigdy nie będę wstydził się ubóstwa, ale bogactwa zawsze.

 

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5477466,trackback

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Sacrum profanum

środa, 06.

W kryształ wasza niewiara płynie, a wina też będzie odkupiona... Niewiara... bezgrzeszność, wielkie odkupienie. Gangrena, bo życia się używa... A kamień czuwa... Pustka, tylko rozpadlina.

Nie wierze w odkupienie, bo sam chce, być tym kryształem, czystym i pełnym sacrum. Żył będę dalej, na przekór dążąc do...Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5338454,trackback

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać.

OD MARTA Z MILOSCI ! | (Kocham życie) – Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.

Bez końca. Kluczowe wydarzenia to znany na cały świat Festiwal Kultury Żydowskiej , Kraków Film Festival, Festiwal Muzyki Filmowej, Jarmark Świętojański, Krakowskie Wianki, Festiwal Pierogów i wiele innych. We wrześniu można tu trafić na Festiwal Sacrum Profanum, w październiku m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Festiwal Irlandzkiej Muzyki Folkowej, Festiwal Filmów Amatorskich. W mieście można ponadto znaleźć wszystko, co ma związek z kulturą. Krakowskie teatry mają bogate programy, odbywają się tu liczne koncerty jazzowe,.

autoblografia

Akademickiego i rozchorowałam się.

jesień piękniejsza niż kiedykolwiek, nowowrodki nad zalewem, listki żółciutkie na tle cyanowego nieba i wreszcie jekieś kaszteny znalezione w hucie a nie na plantach.

dobrze że przynajmniej kamil wyciagnął mnie na sacrum profanum w piatek a nie wczoraj, bo podejżewam, ze gdyby tak było to bardziej zaaferowana byłabym faktem mojego czerwonego nosa niż czerwonej kiecki carmen.
a tak to zaafrerowana byłam tym czym trzeba, czyli fantastycznym widowsikiem Carmen TV.
To co uważam za.