O czym chcesz poczytać na blogach?

Sabaton

Music is my life ;) - Newsy ze świata muzyki - bloog.pl

Nad nowym albumem. Nad brzmieniem czuwa Jack Douglas.

Producent zdradził kilka szczegółów dotyczących planów kapeli i materiału.

- Płyta powinna ukazać się około maja 2012 roku - zapowiedział Douglas. - Wiem, że to sporo czasu, ale najpierw jest trasa po Ameryce Południowej i Japonii w październiku, listopadzie i grudniu. Do studia wrócimy więc dopiero w połowie stycznia.Podziel się:
Tagi: Aerosmith, Jack Douglas
Trackback: http://bloog.pl/id,330293642,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sabaton spotka się z polskimi fanami

środa, 31 sierpnia 2011 20:06

Dwa tygodnie po premierze najnowszego wydawnictwa "World War Live – Battle Of The Baltic Sea" zespół Sabaton przyjeżdża do Polski na 3 specjalne koncerty.

... - Onet.pl Blog

powinnam się chyba zastanowić, czy w przyszłości chcę pracować w teatrze, czy w cyrku. bo dziś, spełzając ze schodów sklepowych z surówką dzierżoną gorączkowo w dłoniach smaganych wiatrem (tak, taak, dramatyzm!) rymnęłam w dół z gracją płetwala błękitnego. sałatka ślicznym piruetem przecięła październikowe powietrze i, jakby to rzec, wzięła mnie od frontu. do teraz wydłubuję kapustę i marchewkę z dekoltu.
do sedna jednak, bo o czymś innym chciałam rzec.

otóż ostatnio furorę zrobiła na rodzimej ziemi pewna piosenka utrzymana w epickiej power metalowej tonacji Szwedów z Sabaton. osobiście za gatunkiem nie szaleję, wręcz przeciwnie (jak ujął kiedyś mentor Grzegorz - "to dla pedałów"), ale muszę przyznać, że ten utwór..., wybaczcie tę terminologię -  chwyta! i nawet pokuszę się o stwierdzenie, że o tego typu sprawach nie godzi się grać i śpiewać inaczej. bo nic tak nie chwyta za serce, jak kipiący heroizmem tekst wyśpiewany w pełnym patosu tonie, okraszony miarowym i dudniącym dźwiękiem gitary i szybką perkusją. power metal o bohaterskim brzmieniu jak ulał pasuje do obrazu wojny. rzecz jasna tej mitologizowanej, zapisywanej na kartach chlubnej przeszłości narodu. nawet, jeśli nie jest ona.

saimaa87.blog.interia.pl

Link… poprawia mi humor o każdej porze, nie wiem czemu ;p
 

Komentarzy: 1 Ciężka lekcja historii... 2008-09-21
"In early September it came
A war unknow to the world [...]
No army may enter that land [...]
Unless you are 40 to 1
Your force will soon undone"

Powyższy tekst jest fragmentem piosenki zespołu Sabaton "40-1". Utwór poświęcony jest polskim żołnierzom walczącym pod Wizną. Tytuł piosenki jest stosunkiem sił armii niemieckiej i polskiej. Na jednego Polaka przypadało 40 Niemców. Dla niewtajemniczonych Obrona Wizny była jedną z bitew podczas kampanii wrześniowej. Może wiele osób zaciekawi jakiż to zespół wykonuje utwór, którego tekst zawiera takie treści, jeszcze więcej osób pewnie zdziwi, że jest to zespół grający power metal (power metal charakteryzuje się niskim strojeniem gitar, wysokim, pełniącym ważną rolę wokalem i szybkim tempem - przyp. mój)..

Zapomniane Opowieści

Żałobę narodową w Polsce Szwedzi zmienili plany.
Nagranie ma się odbyć w tym oraz przyszłym tygodniu.

20:56, mordimer69 , Present
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 19 kwietnia 2010
Plany

Każdy z nas ją planuje. Mamy swoje cele i swoje marzenia. Pewne plany są nawet bardzo skonkretyzowane.
- 6 czerwca 2010 w kampusie WAT zagra Sabaton. Bilety na koncert kupiliśmy już dawno. Bardzo się cieszyliśmy na tę imprezę. W końcu Sabaton to jeden z naszych ulubionych zespołów.
- Heidevolk wydał nową płytę. Mieliśmy ją sobie zamówić. A kiedy już przyjdzie usiąść przy stoliku i posłuchać, obejrzeć książeczkę...
- w wakacje Zlot "Nieśmiertelnych". Bardzo nam zależało na tym, aby pojawić się tam. Poznać ludzi, którzy mają problemy podobne do naszych, pośmiać się, ot spędzić sympatycznie weekend.
- w Laskach zaczyna się wiosna. Pewnie bardzo wiele weekendów spędzalibyśmy właśnie tam. W Puszczy Kampinoskiej. Na spacerach, na leniuchowaniu w.