O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Saab

Nad brzeg rzeki Piedry wróciłam i usiadłam...

Przejdzie bokiem, jedziemy! Uciekniemy jej! Zaczęło się od tumanów kurzu (moment bez widoczności), potem ulewa, ulewa ogromnych kropel smagających całe ciało, grad! Nigdy w życiu nie byłam tak kompletnie mokra! Można mnie było wyrzymać, ale za to jaka frajda;) Niestety podczas drogi przez las porządnie się ubłociłyśmy. Ale było Faaajnie, podobało mi się, ja chcę jeszcze raaaz! lol

skomentuj (1)

83 2005-07-29 22:33:30

z okazji imienin wyciągnęłam Ludki (Hopsa, Muu, Qrczaka, Olę i Saab) do kina. Miał być Powrót Batmana ale coś im się taśma pochrzaniła i wylądowałyśmy (po długiej dyskusji) na Amityville. Taki horror z założenia, ale jak tu się bać kiedy obok siedzi Saab i wyje ze śmiechu na każdym strasznym momencie:D uhaha, ale było komediowo, no i przyjemnie się patrzyło na klatę głównego bohatera mrrrau;) potem pizza hut i wielkie żarcie. Buźka Ludki:* A Jano mi w ostatniej chwili przysłał życzenia. I po co? Tak to mogłabym się czepnąć, że zapomniał:|

skomentuj (3)
.

inszy

Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
wtorek, 31 stycznia 2012
Buntownicy
Nudni jesteście!
czytaj dalej

Tagi: ACTA aktywiści Facebook pospolite ruszenie tablica wall
21:19, inszy.blox.pl
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 stycznia 2012
SAAB
Czyli dlaczego będę tęsknił.
czytaj dalej

Tagi: gm historia koniec Saab upadłość
19:31, inszy.blox.pl

DŁUGOTERMINOWY

Saab uratowany!

Mimo zapowiedzi bankructwa i zakończenia produkcji wszystkich modeli, marka Saab jednak nie zniknie z motoryzacyjnego rynku. Szwedzką firmę za 74 miliony dolarów kupił Holenderski Spyker Cars. Saab przez 20 lat należał do amerykańskiego koncernu General Motors. Ponad rok temu dotknięty kryzysem na rynku motoryzacyjnym GM, postanowił pozbyć się firmy ze Skandynawii, która  w ostatnich latach przynosiła straty. Początkowo Saaba miał kupić producent samochodów sportowych  Koenigsegg, z którym GM podpisał wstępną umowę   w połowie ubiegłego roku. Jednak pod koniec listopada Szwedzi nagle wycofali się z umowy.
Na szczęście wznowione negocjacje z Spyker Cars ostatecznie zakończyły się porozumieniem. Holenderska firma zapłaci 74 mln dolarów w gotówce, podczas gdy Europejski Bank Inwestycyjny udzieli  pożyczki w wysokości 400 mln euro (566 mln dolarów), gwarantowanej przez szwedzki rząd.

Weddingletter

Delikatne cieliste róże, lekkie szarości w formie koronek, tiulów, albo suknie wykonane w całości z kolorowych materiałów takich jak tafty, jedwabie, organzy mieniące się wszystkimi odcieniami pasteli. Trend ten przyjął się w całej Europie i już pojawiają się w Polsce.

Prekursorami trendu w Hiszpanii są projektanci marek: Promovias, Rosa Claraʻ czy Jesus del Pozo, we Włoszech: Amelia Casablanca, Atelier Aimeʼe i Sarli i projektanci arabscy: Elie Saab i Zahir Murad. Suknie projektowane przez wymienionych kreatorów mody są bardzo kobiece, zmysłowe i bardzo bogate wystrojem. Kreacje są wielowarstwowe, z dużą ilością falban plisowanych, falban z koronek, różnego rodzaju drapowań. Duża ilość warstw powoduje, że suknie są duże, ale optycznie lekkie, dopasowane do sylwetki za pomocą odpowiednich materiałów wysmuklających sylwetkę. Efektu tego nie można było uzyskać w starego typu sukniach, w których konstrukcja była oparta na tzw. kołach Suknie, które królują w tego typu nowych konstukcjach to kreacje.

Blog ADIDAF

Te cechy, wpływające na większą efektywność i poprawę wyników eksploatacyjnych pojazdu zdecydowały o głosach jury, będących ukłonem złożonym w stronę wydajnego transportu drogowego." (Jury Truck of the Year, 21 września 2004r.)'

Komentarzy: 0 PIĘKNE ALE ZABÓJCZE 2006-03-17 SAAB AERO X CONCEPT

Saab to jedna z mniej popularnych marek wśród tuningowców.
Może się to jednak zmienić, gdyż na salonie w Genewie zaprezentowano nowy model supernowoczesnego sportowego samochodu. Model Aero X Concept to piękny projekt nadwozia i świetna technika w jednym.
To dwumiejscowe sportowe coupe nie ma drzwi ani słupków podtrzymujących przednią szybę. Tak jak w kokpitach samolotów myśliwskich, do Aero X wsiada się unosząc szklany dach zintegrowany z przednią szybą i osłonami bocznymi (by wsiadać można bylo z boków, a nie.

zwyczajne pakistańskie życie

Nie miałam. I na początku mnie to pakistańskie traktowanie szokowało. 

O skutkach kolonializmu można pisać długo. O kulturze brytyjskiej w Pakistanie, postrzeganiu Zachodu przez jej pryzmat itd. I o języku angielskim. 

I pewnie, jak nadejdą - kiedyś... tylko kiedy? - dni, gdy będę miała wolne popołudnie, to nie omieszkam. 

Ale wróćmy do Anglików. 

Jasna skóra w połączeniu z innymi atrybutami (np. mówienie po angielsku albo w jakimś obco brzmiącym języku, sposób bycia) oznacza, że należy zwiększyć czujność. To może być gora saab. Sahib. Biały pan. Albo gori - maam

Ale świat przez ostatnie kilkadziesiąt lat uległ wielkiemu skomplikowaniu i gora wcale nie musi być Anglikiem. 

Z góry przepraszam, bo teraz zaroi się w tekście od stereotypów i niesprawiedliwych ocen ;) 

Anglik - jak mi mówiono - po pierwsze jest porządnie ubrany. Wytwornie. Zwraca uwagę, żeby wszystko było na nim zapięte. Wyprasowane w miarę możliwości. Ważne są dla niego opinie innych. Tym różni się od innych białych - Amerykanów - odzianych bardziej luzacko,.

Xenograft, czyli tępy dyżur

IQmatics - Polskie meble w USA
PMWF
Saab
Warszawa
Dziennik prowincjonalny
Fotoblog warszawski
Malo znana
Sluzewiec
Trzaskprask - Warszawa
Warsawdaily
Warszawa
Warszawa 78
Warszawiarnia
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
sobota, 19 kwietnia 2008
Can you spot a Saab?

Saab 9-5

Głębia Oczu - bloog.pl

Pojęcia dlaczego..
 - Co słychać u Anity? - zapytała go w pewnym momencie, i tym samym całkowicie wyprowadziła go z równowagi.
Nigdy nie pytała o jego siostrę,odkąd dowiedziała się,że chodzi z Arkiem.
 - Co spowodowało,że zadałaś to pytanie? - spojrzał uważnie w jej oczy,ale szybko odwróciła wzrok,by nie domyślił się,że coś sie zmieniło.Coś nie było już takie jak przed kilkoma dniami,jak wczoraj.Nie mogła do tego dojść,więc zupełnie nieświadomie zmarsczyła brwi,próbując się skoncentrować.
I wtedy usłyszała żałosny skowyt Arsle,który w sekundę postawił ją na nogi.Spojrzała w kierunku z którego dobiegło ją wycie,ale nie jej psa tylko Saaby.Arsle już nawet nie oddychała,ale oni tego jescze nie wiedzieli.
Natasza ruszyła w stronę psów,jednak kiedy zauważyła kałużę krwi,wyciekającą spod suczki zatrzymała się gwłtownie.
 - Nie! - krzyczała,zanosząc się slochem. - Nie! Nie!


__________________________________________________________
No i skończyłam.
Przepraszam,że krótka i pewnie niezbyt udana,na dodatek usiana licznymi błędami ortograficznymi,ale nie mam głowy do sprawdzania błędów o tej porze (;
(czyt. godzina)
Jednak mam nadzieję,że jednak jakiś sens jest w tym co napisałam,chć ja - jak zwykle - go nie widzę.
Miłego czytania! Dobranoc ;*

LUDZIE W NOWEJ POLSCE-MOI POLSCY ZIOMALE - bloog.pl

POLSCY ZIOMALE.ciekawe doświadczenie.

piątek, 19 sierpnia 2011 21:57

Będąc kiedyś w Szwecji sporo myślałem.Dotyczyło to pozostania na tym lądzie,gdzie powietrze wspaniałe,bo od morza i lasów rozległych pochodzące.I ten współistniejący spokój.A i namawiający mnie tubylcy,którzy proponowali  pracę,dom wielki,auto marki saab...A Marta,plastyczka,twórczyni teatru wprost prosiła...Ale ja zawsze uciekałem z namiastek raju.Nie wiem dlaczego.Może boję się śmierci?A przecież czasami pragnę jej niczym pożywienia.Jestem normalnie głodny zniknięcia raz na zawsze.Oderwania się od tego wszystkiego,jak od złego towarzystwa.

 

Była sobota,kiedy pojawił się kolega,który dostał dwa zaproszenia na spektakl teatralny przygotowany przez Martę.Odmówiłem.Wolałem napić się wódki i piegowatą dziewczynę przyprowadzić,którą tego dnia poznałem na miejscowym basenie.Nalegał i to mocno.Dobra,dobra,dobra.Bajery,gajery i do teatru.

Saab 9-3

OZ

life in technicolor with you
water tower
Link :: 01.04.2011 :: 21:59
Oglądam hurtowo odcinki Różowych lat '70, słucham od dwóch dni w kółko tej samej piosenki i ustawiam Saaby 99 na tapecie telefonu.
Spotkałam się dziś z przyjaciółką, z którą widuję się ostatnio dosyć rzadko, bo wyjechała na studia do innego miasta. Powiedziała coś, co od jakiegoś czasu jest moją myślą przewodnią, mianowicie najgorsze jest stanie w miejscu. Kiedy sama o tym myślę, jak najbardziej się zgadzam. Ale kiedy usłyszałam to od niej, coś mi nie pasowało. Nie sądzę, żebym od razu musiała wyjeżdżać, byleby tylko coś zmienić. Owszem, chcę zmienić miasto, ale potem. Za dużo tu teraz mam. Jestem dopiero na pierwszym roku, bez szans na wsparcie rodziców, żeby się wyprowadzić. Wolę wypracować sobie własny start, kiedy będę gotowa.
Martwi mnie też inna koleżanka, która zaczęła powielać moje zachowania, odzywki, żarty i pomysły dotyczące przyszłej pracy, ślubu oraz gust co do mężczyzn. To dosyć niepokojące. W końcu, kurcze, moje pomysły.
Aha, 1. kwietnia, i nikt mnie na nic nie próbował nabrać,.

Komentarze bieżących wydarzeń w Mogilnie, publicystyka, polityka, wolny rynek - Onet.pl Blog

Pierwszy kilometr tylko 5 zł, wobec 6 zł w Warszawie, sama jazda kosztuje co prawda nieco więcej niż w Krakowie lub Warszawie, bo ok. 3 zł za kilometr, ale też w Nowym Jorku nikt nam nie dolicza za przekroczenie II strefy, jazdę w nocy czy kurs w niedzielę. Przy obecnych cenach komunikacji miejskiej (2,40 zł za jeden przejazd) płacimy mniej więcej tyle, ile płacą Hiszpanie, o wiele więcej niż Meksykanie i Argentyńczycy. Wliczając jednak w koszty komunikacji udział dotacji budżetowych (z kieszeni podatnika), zaczynamy mieć jeden z najdroższych systemów komunikacji miejskiej, przy bardzo niskiej jego jakości.

Samochody. Dealerzy narzekają, że sprzedaż samochodów spada, ale np. nowy saab 95 kosztuje w UE o ok. 1500 euro taniej niż w Polsce, w Stanach Zjednoczonych różnica ta wynosi aż 11 tys. euro. Samochody używane są u nas o połowę droższe niż za miedzą zachodnią, 2,5 razy droższe niż w USA.

Mieszkania uchodzą w Polsce za stosunkowo tanie, bo tani jest jeszcze grunt, na którym stoją. Uwzględniając jednak jakość budownictwa i poziom infrastruktury, taniej można kupić np. na Florydzie (Stany Zjednoczone), na Costa Brava (Hiszpania) czy choćby w Tunezji.
Drożej niż w UE (o ok. 10 proc.) i w USA (o ok. 30 proc.) płacimy za ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenie na życie kosztuje w Stanach Zjednoczonych do 60 proc. taniej niż w Polsce, podobna jest.

lifeisafashion

lifeisafashion

RSS
niedziela, 18 grudnia 2011
Anja Rubik porzuca polską telewizję!

 

Polka urodzona w 1983 roku w Rzeszowie, karierę modelki rozpoczęła jako nastolatka. Po maturze wyjechała do Nowego Jorku, gdzie mieszka do chwili obecnej. Uczestniczyła w kampaniach reklamowych marek: Valentino, Diesel, Versace, Elie Saab, Dior, Emporio Armani. Pojawiła się na wybiegach największych projektantów i domów mody: Yves Saint-Laurent, Paco Rabanne, Carolina Herrera, Dolce & Gabbana, Marc Jacobs, Karl Lagerfeld, Gucci, etc.

Szersza widownia w rodzinnym kraju  mogła o niej usłyszeć za sprawą gościnnego udziału w programie "Top Model". Później modelka rozpoczęła współpracę z polskimi firmami, stając się twarzą rozpoznawalną w Polsce.

Udział modelki w "Top Model" był wyjątkowo trafną decyzją producentów programu nie tylko dlatego, że jest żywym przykładem wielkiej, międzynarodowej kariery o której marzą wszystkie uczestniczki programu. Publiczność niewątpliwie przyciągały.