O czym chcesz poczytać na blogach?

Rzym

_BLOG martel6m - e-blogi.pl

Wiele pięknych spraw. Potem wszedł temat Graala i nieustanne powiązania z Gotami, bo O ILE Graal istniał, to na pewno oni zostali jego właścicielami, ale nie PRZED tym, jak pokazali największe bohaterstwo, ale PO TYM. Potem moja koleżanka, której imienia już nie pamiętam, zaczęła pisać pracę o architekturze i sztuce Wizygotów. A potem minięło parę lat i kiedy straż miejska chciała mnie ukarać mandatem w Krakowie, nad Wisłą u stóp Wawelu o zachodzie słońca, zacząłem mówić im o wodzu Wizygotów Alaryku i o tym, jak zdobył Rzym po raz pierwszy, nikt go nie zdobył przez 1000 lat...  Zrobił to tak NIEOCZEKIWANIE I NIEPRAWADOPODOBNIE, że Rzymianie nawet tego nie zauważyli.


ŻE dumna stolica świata, której żelazna pięść zdeptała każdą istniejącą potęgę, która wyprzedziła każdą inną cywilizację o 130 długości, która była największym wykwitem ludzkiego geniuszu w każdym sensie, że ona stała się o tak, w momencie, BRANKĄ ludzi, którymi ta Cywilizacja pogardzała.


Rzym, CHRZEŚCIJAŃSKI Rzym kazał im (Wizygotom) kupować od.

Basia Górnik's Blog

Się na Alfabecie Greckim.
753 – 509 r. p.n.e Rzym monarchiczny, królestwo – król wybierany przez przedstawicieli arystokracji rodowej (patrycjuszy).
509 r. p.n.e., obalenie ostatniego z 7 wladców (3 ostatnich stanowili Etruscy) – Tarkwiniusza Pysznego (przyczynił się Brutus Tępy) – Rzym przekształca sie w republikę arystokratyczną (władza w rękach patrycjuszy).
Wg legendy Tarkwiniusz był etruskim tyranem, a jego panowanie było synonimem okrucieństwa, podobno gwałcił pewną mieszkanke Rzymu, Lukrecję, która w następstwie popełniła samobjóstwo, gdyż nie chciała żyć w hańbie. Wydarzenia te stały się przyczyna buntu, który doprowadził do obalenia pana Pysznego.

Walka między patrycjuszami, a plebejuszami -plebejusze zyskują prawa:
494 r. p.n.e. -powołany trybun plebejski (albo ludowy), mieli ‘immunitet’, prawo veta wobec ustwa, chronili interesów plebsu. Do pomocy przyznano im edylów plebejskich. Z czasem mogli sprawowa urzd pretora, a od ok 367 r. p.n.e. nawet konsula.
Zamożni plebejusze wraz z.

belkotanie

Po za granicami Polski. Jestem bardzo dumna z Polski,
bo ona jest bardzo piękna i właśnie dlatego wyjeżdżam do niej parę razy w roku,
odpoczywam tam od tłumu i od ruchu. W Polsce jest dużo zieleni cudne krajobrazy
i cisza. Jestem dumna z mojej Polski, bo z niej pochodzi Jan Paweł II, nasz
papież, papież całego świata, który został pokochany przez wszystkich i dlatego
został beatyfikowany. W jego pogrzebie uczestniczyło dużo ludzi wierzących i
niewierzących, Ci sami ludzie przyjechali na beatyfikację. Odbyła się ona 1
maja 2011r w Rzymie. Gdziekolwiek się szło, flagi wszystkich narodowości z
biało-czerwoną na pierwszym miejscu. Języki niemiecki, francuski i hiszpański
mieszały się ze sobą. Na placu było słychać jak młodzi i starsi klaskali i
śpiewali. Bardzo fajnie to wyglądało. Myślę, że nie jest ważne czy jesteś Polką
czy Włoszką najważniejsze jest to jakim człowiekiem będę w życiu. Wiem skąd
pochodzę, jakie są moje korzenie i to pomaga mi to w określenie się kim jestem.
„ Stoję na dwóch nogach

” w otaczającej
rzeczywistości.

Na Uboczu - bloog.pl

Widział nic zdrożnego w tym, by małe dziecko (pewnie jedenastoletnie) wczytywało się na przykład w opisy tortur na arenie! Wtedy wiele miejsc opuszczałam ("tam, gdzie gęściej pisane"), a teraz właśnie szczególnie zainteresowały mnie opisy miejsc i zwyczajów.I muszę przyznać, że chociaż ta powieść wyświechtana  jest mocno przez adaptacje filmowe, a staroświecki język autora bywa nieznośnie ckliwy, to jednak jest to wielka powieść. Tak sądzę i chyba nie z powodu sienkiewiczowskiej manii domowej.
Swoja droga, uświadomiłam sobie, że podczas mojej pierwszej rzymskiej peregrynacji, gdy miałam dwadziescia lat i byłam tam sama, widziałam to miasto właśnie przez pryzmat Quo vadis. I cały tamten czas jakoś tę książkę w sobie nosiłam.
I był jeszcze film, taka stara produkcja z Robertem Taylorem jako Winicjuszem, jeszcze z lat pięćdziesiątych. Film ten puszczano w starym, małym kinie w Mrzeżynie, małej miejscowości nad morzem, dokąd jeździliśmy z bratem i Tonią na wakacje. Nasza Tonia, opiekunka, to była cudowna starsza pani, która kino lubiła i dzięki niej zaliczyliśmy cały niemal repertuar który, co.

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

Praca wre...

Ostatnie przygotowania do wyjazdu na Pola Chwały. Popakowałem już figurki do walizek. Zrobiłem też stół do DBA, wygrzebałem w piwnicy deskę, w sumie sklejkę, i nakleiłem na nią matę z trawą. Efekt znośny, stół grywalny. Deska była trochę większa, niż wymagane 60/60cm, dlatego na trawie wyrysowałem kontury pola bitwy - widać na zdjęciu te linie. Rzutem na taśmę skończyłem też malować dodatkowe elementy greków jako sojuszników Rzymu. 2x 4Sp, popadłem w małe samouwielbienie - tarcze mi wyszły, oraz 2Ps (już 4 grecki) - łucznicy z Krety. A jutro... Wielka Bitwa w Niepołomicach, fotoreportaż wkrótce.

 

 

zwierzak777 (22:01)
3 komentarze

24.

GwiAzdY :p - bloog.pl

W Polsce zaraz po wojnie, kiedy to wierni poszukiwali swych dzwonów zarekwirowanych przez Niemców na cele zbrojeniowe. Wyraził się o Polakach "popolo santo", czyli naród święty.
Oto kolejna znacząca w życiu Karola Wojtyły data; dnia 1.I.1964 roku ks. docent dr K. Wojtyła został mianowany arcybiskupem ordynariuszem krakowskim. Dnia 5.IX.1964 roku przewodniczył uroczystościom na Wawelu z okazji 600-lecia zatwierdzenia przez papieża założenia uniwersytetu w Krakowie, a stało się to 1 i 13.IX.1364 roku. Od dnia 10.IX.1964 roku uczestniczył w III sesji Soboru w Rzymie. Po zakończeniu sesji, dnia 30.XI. tegoż roku został przyjęty na audiencji u Pawła VI. W Polsce działał wiele, by przygotować wraz z innymi biskupami, pod kierownictwem Prymasa Kardynała Wyszyńskiego obchody Milenium.
Dnia 3.V.66 wygłosił w Częstochowie kazanie "Chrzest Narodu a oddanie Polski w niewolę Maryi". Arcybiskup Karol Wojtyła pobłogosławił replikę obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która wyruszała na peregrynację po parafiach Krakowskiej Diecezji Metropolitalnej. Dnia 10.V.66 otworzył proces beatyfikacyjny sługi Bożego ks. Pawła.