O czym chcesz poczytać na blogach?

Rzeźbiarze

Notatki z Kociewia - Onet.pl Blog

Zmieniła bardzo swój charakter. Rzeźba sakralna straciła więc na popularności, na korzyść rzeźby hołdującej tematyce świeckiej, traktującej zwykle o pracach w polu, przedstawiających życie wiejskie. Tematykę tą poszerzano stopniowo o sceny historyczne, sceny z życia rybaków i rzemieślników oraz ilustrację znanych baśni i legend. Radykalnie zmieniło się też jej przeznaczenie, z funkcji kultowej na funkcję wyłącznie estetyczną. Według Przały niewątpliwie wdzięcznym tematem dla twórców ludowych Kociewia do dziś są ptaszki. Powstało ich całe mnóstwo i niemal każdy z nich bez większego trudu trafia w obce ręce.

Dawni rzeźbiarze…

Ten rodzaj sztuki ludowej na Kociewiu podejmowany był  dość często. Z pośród znanych nazwisk na wyróżnienie zasługuje : zmarły w 1984 roku Stanisław Rekowski ze wsi Więckowy. Pierwotnie jego pasją była snycerka, nieco później zainteresował się rzeźbą. Pasjonowały go głownie ptaki, ale wiele czasu poświęcał też wykonywaniu zabawek dla dzieci, oraz rekwizytom obrzędowym.

Jak pisze Przała , rzeźby Rekowskiego charakteryzowała wysoka naiwność. Wszystkie malował kolorowymi farbami i ozdabiał  zasuszonymi kwiatami, czasem.

Crafttrioszki's Blog

Crafttrioszki

Oj gdzie nas ostatnio nie było….

 

Tym razem nacieramy na Szczecin i największę doroczną imprezę tego regionu   – DNI MORZA

W czasie Dni Morza odbywa się nierozerwalnie połączony z imprezą Jarmark rozmaitości. Na stoiskach jarmarkowych handlowcy, rzemieślnicy, prezentują rękodzieło, pamiątki, wyroby regionalne, różnorodne gadżety, biżuterię, zabawki, upominki, balony, itp. Nie brakuje też dobrej kuchni.

Po raz kolejny podczas Dni Morza swoje prace i talenty zaprezentują malarze, rzeźbiarze, rysownicy i muzycy zgromadzeni w Alei Artystów. Odwiedzający będą mogli zakupić oryginalne i piękne przedmioty użytkowe i dekoracyjne.

Aleja Artystów od kilku lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talent: malarzy, rysowników, rzeźbiarzy, muzyków, twórców sztuki rękodzielniczej (np. koronek, haftów, witraży, wyrobów tkackich itp.), innych artystów amatorów lub profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty, a ponadto także kolekcjonerów.

Tym razem Crafttrioszki też zapragnęły zgromadzić się z innymi artystami w Szczecinie

i przybywają tu 10-12. 06.2011r

Plac zabaw Szymona

4 będzie taki sam w odbiorze jak dla polaka, który „pamięta tamte czasy”? Czy patrząc na lecący samolot widzimy walkę siły grawitacji z siłą nośną skrzydeł czy środek transportu czy wszystko naraz czy może nie widzimy go wcale dopóki nie mamy w pamięci symbolu samolotu? Inaczej mówiąc, nie mamy świadomości jego istnienia, inaczej mówiąc, nie mamy na co zdekodować tej rzeczywistości, inaczej mówiąc nasza baza metafor nie zawiera takiej pozycji. Wszystko to wydaje się zależeć od nas samych, a więc trudno nie pytać czy wszystkie nasze doznania nie są jedynie symbolicznym obrazem rzeczywistości, której doświadczamy? Czy w ogóle istnieje jakaś rzeczywistość czy wszystko jest jedynie materialną pulpą, z której my jak rzeźbiarze tworzymy posągi ku chwale percepcji. Trudno nie rozważać, że gdyby nie nasze zmysły, które tworzą w naszej głowie ten metaforyczny obraz to żadna rzeczywistość by dla nas nie istniała, bo nie miała by swojego obserwatora. Zdolność subiektywnego postrzegania osobiście uważam, za wspaniały dar, którym możemy się bawić jak tylko potrafimy sobie wyobrazić, możemy być władcami naszej rzeczywistości i pozwolić innym być władcami swoich wszechświatów. Dlaczego więc nierzadko wolimy go wykorzystywać dla indoktrynacji, manipulacji czy po to by rywalizować o prym przy knajpianym stoliku?

Mimo że rzeczy, o których tutaj piszę, wydają się być oczywiste i każdemu znane od stuleci „zajmuje się” tym cała rzesza.

| | | | | | "Take Me Home-Because I Am Alone!!!" | | | | | | - Onet.pl Blog

Się we Florian'ie ale każdego mężyczznę,który chociaż trochęmi go przypomina fizycznie lub z cech charakteru traktuję tak jakby to był on.
Tego pecha,że sie mi spodobał miał pan Pledger,który bardzo przypomina mi mojego Florian'a.Kto to jest pan Pledger-nie ważne ale ważne jest to co czuję do Florian'a.

W życiu przeważnie stoje na pozycji przegranej więc nie mam o co walczyc ale jedno jest pewne-moja nadzieja nie umrze nigdy chyba,że sam Florian mnie odrzuci i nie da mi nawet szansy na związek...
**********
Blog niestety-został usunięty daty 1 lutego 2010.
Może jeszcze wcześniej.
To co tu pisze jest po rekonstrukcji.
Długo się nie logowałam co jest moją winą.

Zbigniew Herbert-"Nike,która się waha":

Najpiękniejsza jest Nike w momencie
kiedy się waha
prawa ręka piękna jak rozkaz
opiera się o powietrze
ale skrzydła drżą

Widzi bowiem
samotnego młodzieńca
idzie długą koleiną
wojennego wozu
szarą drogą w szarym krajobrazie
skał i rzadkich krzewów jałowca

ów młodzieniec niedługo zginie
właśnie szala z jego losem
gwałtownie opada
ku ziemi

Nike ma ogromną ochotę
podejść
i pocałować go w czoło

ale boi się
że on który nie zaznał
słodyczy pieszczot
poznawszy ją
mógłby uciekać jak inni
w czasie tej bitwy
Więc Nike waha się
i w końcu postanawia
pozostać w pozycji
której nauczyli ją rzeźbiarze
wstydząc się bardzo tej chwili wzruszenia

rozumie dobrze
że jutro.

Dla Ciebie Misiu... :* :* :* - Onet.pl Blog

Cię, w usta - kocham cię, wplątywanie rąk we włosy w czasie całowania- nie mogę bez ciebie żyć… Są tacy co uważają, że jeśli partner całuje łapczywie, czasem bardziej namiętnie niż byśmy tego chcieli, można przypuszczać, że jest nastawiony do życia zadaniowo. Chce raczej zdobywać, pomnażać dobra i walczyć niż smakować chwile i cieszyć się ich urokiem.

Według badań przeprowadzonych w Indianapolis, 99% badanych potrafiła przypomnieć sobie swój pierwszy pocałunek w najdrobniejszych szczegółach. Pierwszy pocałunek zapada bardziej w pamięć, niż - uwaga: pierwszy stosunek płciowy… Tę wzniosłą czynność opisują naukowcy, badacze, pisarze, hołd składają mu również malarze i rzeźbiarze. A jeden z nich napisał tak:

"Gdy nocą letni omdlewa znój,
Twe usta szemrzą: "tyś mój, tyś mój"
Twe usta czynią tajemny znak,
 Abym całował je tak - a - tak…."
Osculum - przyjacielski pocałunek w policzek,