O czym chcesz poczytać na blogach?

Rzeszów

Rzeszów Zezem - Onet.pl Blog

Na drugi wykład,  Dagmary Babińskiej, o Centrum Nauki Kopernik,przyszło już więcej ludzi. Wykład był bogato okraszony  zdjęciami a do tego prowadząca miała w zanadrzu mnóstwo ciekawostek. Wykład kończył się panelem dyskusyjnym,prowadzonym przez Tomka Michalskiego ze Stowarzyszenia ExploRes, a traktującym o możliwościach zorganizowania w Rzeszowie, oczywiście na mniejsza skalę,podobnego centrum. Temat zainteresował publiczność i kilka osób odważyło się zabrać głos w dyskusji. Był m.in. współorganizator imprezy Piknik Naukowy, Paweł Pasterz ( autor audycji popularnonaukowej w Radio Rzeszów  „Radiolatorium”), który w skrócie opisał, jak wygląda w Rzeszowie „współpraca” z władzami miejskimi  w zakresie organizowania imprez popularyzujący naukę i kulturę. Przyjrzałam się Pasterzowi i jednak nie posiada on zielonych czułków, więc kosmitą  nie jest a mimo to wierzy ( tak jak Michalski), że w Rzeszowie może powstać Park Naukowy. Dziwne….

Z ciekawostek dodam jeszcze, że pewien pan z widowni, w trakcie dyskusji użył sformuowania 

Aleh Akhrem-białoruska siła! #7 - Onet.pl Blog

Rocznego kontraktu...

 
 
 


"Aleh Akhrem opowiadał o swojej karierze siatkarskiej, poziomie PlusLigioraz swoim hobby, czyli... siatkówce. Jest zadowolony, że będzie grał wAsseco Resovii, bo jak powiedział "to znakomity klub, ze wspaniałątradycją, świetnymi kibicami i nie każdy może tu grać. A ja mogę".Białorusin otrzymał także koszulkę klubową z numerem 7."

 
  Po raz pierwszy w barwach Resovii!

  
  

 Pierwszy trening na Podpromiu!

 
Prezentacja drużyny na sezon 2009/2010 oraz mecz pokazowy z Jadarem!
 

 


Asseco Resovia Rzeszów - Jadar Radom 2:2

(25:13, 25:22, 23:25, 23:25).

Asseco Resovia: Redwitz, Wika, Grzyb, Kreek, Papke, Akhrem, Głód (Libero) oraz Mika


Jadar Radom: Salas, Żaliński, Kaczmarek, Prygiel, Pawliński,Kosok, Stańczak (libero) oraz Szumielewicz, Bucki, Hernandez,Macionczyk, Terlecki, Kocik.


 
Pocztówka z  Serbii

"Już od wczoraj Asseco Resovia przebywa w serbskim Kragujevac, gdzierozegra turniej im. Aleksandara Gigovica - GIGA". Drużyna przyleciałado Belgradu ok. godz. 14, a następnie udała się autobusem doKragujevac. Ma za sobą już 2 treningi (na hali oraz siłowni).

A w.

Wszystko do wynajęcia! Samochody, mieszkania i inne!

Sagra Rent a Car 02/04/2009

Posted by wynajem in Samochody, Samochody Rzeszów.
Tags: Rzeszów, Samochody, wynajem
trackback

Sagra Rent a Car świadczy usługi wynajmu samochodów w krótkim i długim terminie zarówno dla turystów indywidualnych jak i dla firm. Flota firmy to wyłącznie nowe samochody marki Toyota, komfortowe, niezawodne a zarazem ekonomiczne. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie pod numerem telefonu biuro – 017/ 867-25-41, oraz 603 330 673, 605 277 484.

35-060 Rzeszów, ul. Słowackiego 24, piętro IV, pok. 41 (biurowiec)

Wymagane dokumenty – wynajem auta

 1. Dla osoby fizycznej:
  • Prawo Jazdy
  • Dowód osobisty
  • Paszport
  • Karta Visa lub Master Card na której dokonywana jest kaucja zwrotna w wysokości 1500 – 2000,00 zł
 2. Dla osoby prawnej:
 • Prawo Jazdy
 • Dowód osobisty
 • Paszport
 • Karta Visa lub Master Card na której dokonywana jest kaucja zwrotna
 • NIP
 • REGON

WWW: Sagra Rzeszów

Wróżka Rzeszów

Wróżki, ale jesteś na takim etapie życia, że bardzo przydałaby Ci się taka pomoc.

Pragniesz poznać Twoją przyszłość?
Co wydarzy sie w tym roku, za rok, lub później?
Stoisz przed trudnym życiowym wyborem i szukasz wskazówki?

Karty odpowiedzą na Twoje pytania
Profesjonalne porady wróżki. Zapraszam do skorzystania z pomocy moich kart

 

WRÓŻKA RZESZÓW

 

Rzeszów - miasto w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa podkarpackiego oraz diecezji rzeszowskiej. Rzeszów stanowi powiat grodzki, a także jest siedzibą ziemskiego powiatu rzeszowskiego.

Według danych z 30 czerwca 2009, miasto miało 172 813 mieszkańców.

Miasto pełni funkcję głównego ośrodka administracyjnego, przemysłowego, handlowo-usługowego, akademickiego i kulturalnego w Polsce południowo-wschodniej. Rzeszów posiada międzynarodowy port lotniczy i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny ukierunkowany na przemysł wysoko technologiczny. W mieście znajdują się duże państwowe uczelnie wyższe tj. Uniwersytet Rzeszowski (z 12 wydziałami) i Politechnika Rzeszowska oraz kilka prywatnych m.in.: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, będąca.

Rzeszów - fotografie miasta

Od nowości budowle, jak Galeria Nowy Wyświt, w zamysłach ich prowodyrów nie przewidziały łagodnego do nich dojścia piechotą, a wręcz starały się pieszym dojście owo uprzykrzyć. Tak tutaj, jak i wszędzie indziej w tym mieście drogi są dla pojazdów, szlaki dla kierowców, przestrzeń dla aut. Reszta niechaj odkłada na własne kółka, albo nie wychodzi w ogóle z domu. Nieszczęśliwi niechaj będą amatorzy miejskich wędrówek, niech zapłaczą matki z dziećmi i same dzieci w wózkach, które muszą od najmłodszych lat ustępować samochodom; niechaj zadumają się spacerowicze wszelkiej maści, religii i profesji na myśl o tym, jak można byłoby pięknie przez Rzeszów spacerować, gdyby Rzeszów myślał o pieszych i chciał się na nich otworzyć.

Człek łażąc po dość brzydkich i wiejących smętnicą parkach, przedzielonych szlakami samochodowymi i upchanymi po brzegi parkingami bez ścieżek dla ludzi, musi tu w końcu zadać sobie pytanie, czy aby bardziej nie jest więźniem zamkniętym w spacerniaku, niźli wolnym obywatelem na własnej ziemi, w swoim mieście; czy pozbawiono go jakichś praw do swobody i używania własnych kończyn, czy miasto to we władanie wziął jakiś wkurwiający Pan Samochodzik-Morderca, etc.

Pogrążony w zadumie przeszedłem całe miasto dookoła. Przedzierałem się przez parkingi i.

...:::Polscy Siatkarze:::... - Onet.pl Blog

Zmarł Jan Strzelczyk


W piątek w Rzeszowie zmarł w wieku 65 lat Jan Strzelczyk, jeden z najsłynniejszych polskich trenerów siatkówki, twórca sukcesów miejscowej Resovii i "podwójnej krótkiej."


"Był to człowiek całym sercem oddany tej dyscyplinie sportu - powiedział PAP jeden z jego wychowanków, były reprezentant Polski Wiesław Radomski. - O siatkówce można z nim było rozmawiać przez 24 godziny na dobę. Był człowiekiem niezwykle szlachetnym i uczciwym. Ostatnie słowa, jakie wypowiedział, brzmiały: nie ma się czego wstydzić."

Na początku lat 70. trzykrotnie doprowadził Resovię Rzeszów do mistrzostwa Polski. W tym klubie grali wówczas m.in. Stanisław Gościniak, Marek Karbarz, Alojzy Świderek, Zbigniew Jasiukiewicz, Jan Such i Brinisław Bebel.

Ówczesna Resovia Rzeszów jest uważana przez wielu fachowców za najlepszy zespół klubowy w historii męskiej siatkówki w Polsce.

"W 1965 roku w Polsce swoje umiejętności zaprezentowali siatkarze z Japonii - powiedział Wiesław Radomski. - Jan Strzelczyk był zafascynowany ich kombinacyjną grą, którą udoskonalił i stworzył jeden ze znaków firmowych polskiej siatkówki +podwójną krótką.+"

Jan Strzelczyk pracował też w Niemczech, prowadził młodzieżową reprezentację.

Skonka Leszek - Onet.pl Blog

   1. dr. Alicja Adwent - Grodzisk

   2. ks.prof.dr hab. Czesław Bartnik - Lublin

   3. b.senator, prof.dr hab. Włodzimierz Bojarski – Warszawa

   4. prof. dr hab. Stanisław Borkacki - Kraków

   5. prof. dr hab. Rafał Broda – Kraków

   6. b.senator prof. Stanisław Ceberek – Warszawa

   7. prof.dr hab. Andrzej Czachor - Warszawa

   8. dr inż. Józefa Czajka – Rzeszów