O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Rynek

OPINIE EKONOMICZNE

Zadaniem polityków i mediów jest tłumaczenie czym jest mechanizm wolnorynkowy i bronić go przed psuciem. Niestety nadmierna opiekuńczość i/lub rywalizacja o elektorat powoduje, że w programie „Mam inne zdanie” Polacy usłyszeli, że państwo musi coś zrobić. We wspomnianej wyżej sondzie sms-owej, aż 80% biorących w niej udział oczekiwało działań państwa. Kiepsko to świadczy o świadomości wolnorynkowej Polaków i potwierdza dość jednostronne pojmowaniu rynku. Czyli że rynek jest fajny tylko kiedy ceny spadają lub stoją w miejscu.

Oczywiście wiem, że nie wszystkie gospodarstwa domowe są zbliżone do średniej krajowej. Dla niektórych obecne wzrosty cen żywności mogą być dotkliwe. Tylko, że jak wyżej wskazywałem, obecne wzrosty cen nie są jakimś ewenementem w naszej najnowszej historii gospodarczej. W związku z tym nie widzę powodów, by państwo uruchamiało kolejny program.

Sklep Internetowy - Jak to się robi?

piątek, 30 kwietnia 2010
Kto jest na rynku ecommerce

Niniejszy wpis został zainspirowany wywiadem na lookr.tv gdzie prowadzący Rafał Agnieszczak gościł Pawła Fornalskiego szefa firmy IAI S.A.

Wywiad bardzo ciekawy, chyba najciekawszy do tej pory jaki mi się udało na Lookr.tv obejrzeć. Ten odcinek jednak skłonił mnie do postawienia pewnych tez, które są oczywiście wyłącznie moim postrzeganiem rynku ecommerce w Polsce.

Zastanówmy się kto jest widoczny na rynku ecommerce? Kto tworzy ten rynek i kto go kreuje?Mamy w kraju kilka osób, które wydają się wyznaczać trendy oraz tempo naszemu rynkowi. Kto to? Oczywiście na myśl przychodzą mi te same osoby, które powtarzają się w ShopComp'ach czy innych imprezach z nazwą, w której występuje słówko "Ecommerce".

Pytanie czy to jest polski rynek Ecommerce? Czy można patrzeć na polski Ecommerce przez pryzmat osób, które są najbardziej widoczne? Czy fakt, że tak naprawdę widoczne są osoby, które nie pochodzą od największych graczy (mam na myśli Merlin.pl, Agito.pl czy Empik.pl) - jest istotny? Czy może to tzw. MSP tworzą.

Blog doradców ds. nieruchomości - Onet.pl Blog

Co trzeciego mieszkania oferowanego w Warszawie.

W efekcie kwietniowego podwyższenia progu cenowego programu „Rodzina na swoim”,aż w co drugiej inwestycji będącej w sprzedaży można było kupić mieszkanie kwalifikujące się do uczestnictwa w tym programie. Tego rodzaju mieszkania stanowiły 34%aktualnej w analizowanym okresie oferty na warszawskim rynku pierwotnym.

 

Kraków

Mapa 2. Krakowski rynek pierwotny – II kw. 2010 r.

o historii, polityce i społeczeństwie - Onet.pl Blog

Polskie uczelnie od 1995 r. „wypluły" 4 mln utytułowanych absolwentów. Tylko w 2008 r. było ich pół miliona, z czego 17 proc. stało się bezrobotnymi. Ci nowi, wykształceni (ponoć) wedle europejskich standardów, stanowią 35 proc. pracujących i 25 proc. aktywnych zawodowo. Gdyby byli wykształceni nawet nie dobrze, lecz choćby jako tako, powinni wywołać rewolucję naukowo-technologiczną w naszej gospodarce. A skoro nie wywołali, oznacza to, że ich edukacja była wielką lipą.


Ani rynek, ani sterowanie
Na świecie wymyślono dwa systemy kierowania: niewidzialną rękę rynku i widzialne łapsko państwa. Nasz wkład
w ten teoretyczny model jest przeogromny – w szkolnictwie wyższym wymyśliliśmy system trzeciej drogi: państwo nie kieruje, a rynek nie działa. Rynek nie działa, bo opłaty za edukację mamy tylko w szkołach niepublicznych, które przejmują jedną trzecią studentów i w zdecydowanej większości wymagają od nich tylko regularnego opłacania czesnego (oznacza to, że od wykładowców wymagają jedynie, aby nie stawiali dwójek). Szkoły te kształcą.

Marcin Kiepas komentuje

Które dodatkowo nie uwzględniają ostatniego skoku cen ropy. Użycie w komunikacie słów o wzmożonej czujność (strong vigilance), co w przeszłości zapowiadało podwyżkę na następnym posiedzeniu, dodatkowo potwierdza tezę o kwietniowej podwyżce.

EUR/USD zareagował zdecydowanym wzrostem na słowa Tricheta. W ciągu kilkunastu minut kurs skoczył z 1,3850 do 1,3975 dolara, testując najwyższe poziomy od 4 miesięcy. W najbliższym czasie kwestia kwietniowej podwyżki, która jak się oczekuje będzie początkiem cyklu (w tym roku prognozowane są trzy podwyżki), może jeszcze być rozgrywana przez rynek, windując notowania EUR/USD na wyższe poziomy.

Jednak potencjał wzrostowy EUR/USD wydaje się już znacznie ograniczony. Przede wszystkim dlatego, że silniejsze zaostrzenie polityki monetarnej w Strefie Euro jest już w cenach. O ile ekonomiści i analitycy dopiero po wczorajszej decyzji zmienili oczekiwania co do liczby i skali podwyżek (jeszcze przed tygodniem zakładali jedną podwyżkę o 25 punktów bazowych w IV kwartale br., podczas gdy obecnie zakładają trzy podwyżki po 25 punktów), to rynek terminowy już wcześniej wycenił trzy podwyżki w tym roku. Dyskontowanie kolejnych byłoby.

Rynek wtórny

I want to find the answer...

Mnie:D No i znalazłyśmy,troche się cięzko guziczki zapinało, wiec Ania była zmuszona zapiac mi guzieczek na klatce piersiowej(całkiem przypadkiem ;p), po fachowej ocenie,dokonałam zakupy.Jest śliczna, taka... dżinsowa? :P:P;P.Następnie ruszyłyśmy na rynek(przegryzając grahamkie) by poczekać na Lucynkę, która przywitała nas stwierdzeniem"Wyglądacie na tej ławce jak trzy sierotki.Hmm..how nice?:D Kawa w "Art cafe" to było to(wycinam sam fakt,że czekałysmy na nią chyba z pól godziny:/) i.Się stanie.
Nie ma nic nowego pod Słońcem"
I księga Kaznodzei Salomona

Tyle razy mówimy,ze historia się powtarza,ale czy naprawdę zastnawiamy się nad tym, co by było,gdyby jednak to była prawda? Urodzilibyśmy się po raz wtórny, przeżyli życie w taik lub inny sposób, naprawilibyśmy lub popełnilibyśmy błędy.Ale to nie tyczy się tylko naszego życia. To znaczyłoby również,ze dojdzie do tylu krwawych i całkowicie bezsensownych wojen, jak np. II wojna światowa. Ja.

Bytom Moim Miastem

To zamieszcza się na innym forum:-), doceniam jednak Pana inspiracje Panie Adrianie;-). No i fajnie to brzmi, dobrze wykształcony, pewnie się jakaś załapie;-)

A co do stanu cywilnego Pana Adriana,  to nie wolny, a z odzysku;-), (rynek wtórny, recykling).

Laura Klekocka
 

Za naszą, wolność i godność!!!

Są zbyt duże, lwią cześć naszego dochodu pochłaniają daniny i ZUS-y;-(.

Gdyby chociaż częściowo środki te były racjonalnie wydawane, ale nie są. Gdyby taką politykę finansów prowadzić w firmie, długo nie utrzymałaby się na rynku;-(.

Partyjnie
Otrzymałam propozycje wstąpienia do politycznego ugrupowania. Po czasie widzę że partie i stowarzyszenia, to tak w zasadzie jedno, i tak się zastanawiam czy.

Rynek pracy

Tablice interaktywne | blog

Zdefiniowanych przez Radę Europy. Według wszystkich założeń metodycznych, należy wprowadzać innowacje, eksperymentować, działać na ucznia wieloma bodźcami. Tablica interaktywna stwarza takie możliwości. Interaktywne oddziaływanie na słuch i wzrok  to edukacja przyszłości. Lekcja z tablicą interaktywną pobudza do logicznego myślenia, co w konsekwencji doprowadza ucznia do poprawnego rozwiązania zadania. Takie zajęcia aktywizują uczniów.  Praca z nowoczesnymi urządzeniami przygotowuje dzieci do życia we współczesnym świecie, który mknie do przodu.

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Najnowsze wpisy

  • Nowe informacje dotyczące Cyfrowej Szkoły!
  • Projekt Cyfrowa Szkoła
  • Rynek tablic interaktywnych
  • Konkurs dla szkół!
  • Działanie.

.:Moje zainteresowania:.

Wyjaśnienia… starszej wersji evangeliona nie oglądałam, ale czytałam mangę i była świetna)

>>ZAPOWIEDŹ<<

2)

When a girl of sea meets a girl of sky, another “sea story” begins.

(moje tłum.: Gdy dziewczyna morza spotyka dziewczynę nieba, rozpoczyna się kolejna “morska opowieść”)

Na rynek wchodzi anime o nazwie Umi Monogatari… kolejna opowieść o syrenkach?

Nie wiadomo …. ;/

wiadomo jednak iż anime o dziewczętach z super mocami ;]

A grafika niczego sobie x]

Na >TEJ< stronie znajdziecie piosenkę do openingu i Promotion Video ;]

Tak wygląda nasza bohaterka ;]

To także ona..

  • A wiec tak – formalności. Witam cię serdecznie, widzę, że również zajmujesz się anime! Mam nadzieję, że twoja dotychczasowa praca oraz twój entuzjazm nie pójdą na marne, a twój blog będzie świetną “reklamą” anime. No to teraz do tematu. Jak już wyczytałam z innych źródeł Umi Monogatari ma wyjść tego roku w lato. Jednak po twoich krótkich zapisach o tym anime bardzo mnie zainteresowała – cieszę się, że ktoś wreszcie zaczął pisać o jakichś anime lato ’09. Twój styl.