O czym chcesz poczytać na blogach?

Ryczałt

WYNURZENIA NIEPEŁNOSPRAWNEGO GRAFOMANA Bartłomiej Butlewski - mBlog

2011-03-14 | 13:00:36
autor: wyniegra | skomentuj (0)

                Z reguły w mediacjach karnych uczestniczą dwie osoby: oskarżony i pokrzywdzony. Oczywiście zdarza się, że zarówno po stronie oskarżonej, jak i po stronie pokrzywdzonej występuje większa liczba osób, na przykład dwie, trzy, no – góra pięć. Stąd też zarządzono niewielki, rzekłbyś symboliczny ryczałt za przeprowadzenie postępowania mediacyjnego w wysokości zaledwie 120 zł i równie mikroskopijny ryczałt 20 zł za doręczanie wezwań i innych pism (Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. §4).

Zazwyczaj wyżej wymienione ryczałty ledwie pokrywają ponoszone przez mediatora koszty, nie mówiąc o satysfakcjonującym wynagrodzeniu. Bowiem wystarczy wyobrazić sobie następujące obligatoryjne czynności: odbiór postanowienia i akt (niekiedy po wcześniejszym telefonicznym.

Blog o zarządzaniu inwestycją i budowie hal stalowych.

Tagi: hale magazynowe hale stalowe koncepcja hali projekt hali
00:03, halestalowe , Koncepcja hali
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lipca 2010
Ryczałt czy obmiar powykonawczy przy budowie hal przemysłowych

Szczególnie kontrowersyjne jest podpisywanie kontraktów w generalne wykonawstwo w halach przemysłowych z Inwestorem na zasadzie ryczałtu - dotyczy pozycji prace ziemne. Z reguły podwykonawca robi wszystko, aby podpisać umowę na zasadach obmiaru powykonawczego. Przy takim rozdaniu dochodzi to paradoksalnej sytuacji, w której generalny wykonawca nawet nie zarabia na koszty stały a podwykonawca realizuje swobodnie projekt na 20%. Do tego czy nie uważacie, że możliwość rozliczania się z robót na zasadzie obmiaru podwykonawczego rodzi narzędzia korupcjogenne i ten model nie jest przejrzysty dla wszystkich stron?

Problem w tym, że badania geotechniczne mogą nie przewidzieć pewnych warunków gruntowych, ale wszystko może się zdarzyć - kurzawka itp. Może warto.

pawelgras blog - POSEŁ z Blogiem

Podatek od osób fizycznych jest opłacalny dla budżetu. Chciałam przez to powiedzieć, że moim zdaniem kłótnia o podatki jest robieniem wody z mózgu przeciętnemu Kowalskiemu. Obniżymy mu dochodowy o 5% - niech się cieszy. Ale przy okazji podwyższymy VAT, akcyzę, cło i zabierzemy ulgi... i wyjdziemy na swoje. Z kolei analizując bliżej podatek liniowy też dochodzę do wniosku, że sprawiedliwy to on nie jest bo determinantem tego podatku jest dochód. Tak sobie to pokombinowałam, aczkolwiek wcale nie uważam, że mam rację. Nie wiem jaki podatek byłby najbardziej optymalny w naszej niestabilnej sytuacji prawno-ekonomicznej. Ja bym optowała chyba za liniowym, albo może ryczałt? Jedno jest pewne – to co jest teraz to jest złe.
pawelgras __ 2004-05-07 15:50:18
skomentuj | (3)


Europejczycy

W ciągu majowych świąt weszliśmy do Europy. Spędziłem ten moment, wśród tysięcy innych ludzi, którzy przyszli uczcić to wydarzenie na krakowskim rynku. Bradzo wielu obcokrajowców, którzy.

JUIZ.MYLOG.PL

I chwała za to, bo będzie za co kupić choćby kanapę do dużego pokoju. Mam tylko nadzieję, że będzie też zwrot z PIT'ów, no i że dostanę robotę.

Komentarzy (11), Dodaj

12 marca 2012

Kilka dni lepszego samopoczucia dzięki kilku niewielkim wygranym w konkursach.
Dobre i to.
Po tych kilku dniach znów dół.
Tym razem nieco głębszy niż wcześniej.
Powrót do czarnej rzeczywistości.

Kończą mi się leki. Więc muszę iść do swojego lekarza.
Tylko teraz mam dylemat.
Iść i wziąć receptę na leki wiedząc, że będą kosztowały 100% (do tej pory ryczałt/ulga) i rozważać ich wykupienie, czy dać sobie spokój i mieć kasę na życie?
Także pomysł o zmianie endo-gin też odpada. Bo leczenie endykronologiczne jest o wiele droższe od mojego nadciśnienia.
I wszystko poszło się paść.

A teraz cos z innej beczki.
Problem jest mi znany od conajmniej 4 lat, lecz dopiero teraz zaczęto o tym głośmo mówić. O czym? O tzw. wojnach matek.
Cóż, trzeba przyznać, że tenże post jest trafny i jak najbardziej aktualny. I niestety bardzo smutny. 
Jak ja urodziłam Zee, moja rodzicielka zachęcała mnie do rozmów z innymi matkami, gdy jestem na spacerze. A ja jestem raczej z tych co słuchają a.