O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ryby

rybyakwariowe.blog

Jak może się zachować bojownik dlatego że nie mam doświadczenia z hodowania z innym rodzajami. Różne źródła podają że, z bojownikami jest taka analogia iż samce mają odrębne temperamenty w wypadku tego rodzaju ryb akwariowych. Spokojniejsze są samce bojownika z tych przeklętych plastikowych kubeczków. A samczyki bojownika zakupione od jakiegoś hodowcy lub z baniaka sklepowego są w stanie demonstrować więcej agresji. Wiec jest wówczas kwestia trafu jakiego nabędziemy samczyka. Podobno prawdopodobny jest jeszcze spięcie między prątnikami, ponieważ są to prętniki ryby akwariowe mocno terytorialne, a skutkiem tego bojownik jako iż jest również tak jak i one rybą labiryntową może dochodzić do spięć między nimi.

Odcień zwiru w zbiorniku a gatunki ryby akwariowe

skomentuj (0)

Ryby akwariowe obgryzają roślinki 2011-05-24 18:31:25

Ryby akwariowe hoduję w akwarium o objętości 45l pewna z ryb akwariowych upodobała se roślinność do obgryzania. Zwykle rano odnajduję skrawki roślin pływające po powierzchni wody w baniaku.
.

sąsiedzi

Smakoszami i lubią delektować się jedzeniem - chociaż z racji swojej wrodzonej ostrożności wiedzą, ile zjeść im wolno i kiedy mają przestać. Starają się o to, aby jedzenie miało coś z uroczystości i żeby stresy i niepokoje codziennej walki o byt pozostawiać za progiem jadalni. Wspólne spożywanie posiłków jest też dla Raków naturalnym sposobem nawiązywania więzi z innymi ludźmi i wspólnota stołu jest dla nich niemal równie ważna jak związki krwi.

Instynkt macierzyński i ojcowski u Raków rozciąga się na zamiłowanie, z jakim hodują drobne zwierzątka: ryby w akwarium, chomiki i kanarki. Częstym hobby jest też ogrodnictwo. Japończycy, u których (jako narodu) znak Raka jest równie silny jak znak Skorpiona, wynaleźli arcy-raczą sztukę ogrodniczą: bonsai, czyli hodowanie miniaturowych drzewek w doniczkach. Mieć las (ojczysty krajobraz) w swoim domu, na parapecie - to spełnienie marzeń Raka!

Cień Raka (czyli komplet jego negatywnych cech) jest podejrzliwy, pamiętliwy i niewybaczający. Dochodzi jeszcze małostkowość, lękliwość, uraźliwość i gromadzenie negatywnych emocji i nastawień. Cień Raka (albo Rak przez.

HIT PYCHOTKA

Komentarze:
(0)
Tagi:
 • brokuły
 • kurczak
 • sałatka brokułowa
Kategoria:
 • SAŁATKI I SURÓWKI
Autor(ka):
hit2006
Czas publikacji:
wtorek, 08 listopada 2011 19:27

Opcje

 • Przejdź do wpisu „SAŁATKA BROKUŁOWA”
 • Dodaj komentarz do wpisu „SAŁATKA BROKUŁOWA”
 • CURRY Z RYBY LUB KURCZAKA

 • Ryby akwariowe w moim akwarium - bloog.pl

  Dla rybek jest za małe na długość i za niskie. Ustala się że dla dużej palety jest niezbędne przypadać 50 litrów wody w większym baniaku.

  Zbiornik 120 litrów dla tego gatunku rybek jak rybki akwarystyczne dyskowce - natura discus jest kategorycznie za małe, są to akwariowe ryby niezwykle wrażliwe i hodowla paletek jest ogromnie wymagająca. Akwaryści trzymają dyskowce - natura discus w zbiornikach powyżej 300 litrów, na dodatek w obsadzie akwarium znajdują się rybki akwarystyczne sanitarne. Musimy zapamiętać że w nie wielkich baniakach ryby akwariowe będą żyć, jednak to życie to jedynie byt, a nie prawdziwe istnienie jakie powinny mieć zapewnione za pośrednictwem zbudowanych warunków w baniaku przez pasjonatę.

  Te ryby akwariowe niechybnie będą karłowate w takim baniaku, zaleca się hodować je w ogromnych baniakach, tak aby egzystowały podobnie jak w środowisku naturalnych, będą dobrze się czuły i naturalnie będą ozdobniej wybarwione.  Podziel się:
  Tagi: ryby akwariowe, rybki akwariowe gatunki, rybki akwariowe, .

  Fontanny ogrodowe - Onet.pl Blog

  Ryby w ogrodzie to raczej rzadko spotykana atrakcja. Jednak oczko wodne z żywymi rybami spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym, a jeśli zamontujemy do niego jeszcze fontannę wtedy już na pewno wzbudzi zainteresowanie wśród wszystkich naszych gości. Oczka wodne oraz stawy, które umieszczane są w większych ogrodach, to zbiorniki wodne zamknięte. Taka sytuacja oznacza, że konieczne jest ciągle sprawdzanie wody w takim zbiorniku. Szczególnie w upalne dni, woda szybko zacznie się zielenić, co oznacza pokrycie glonami. Chcąc zapobiec takiej sytuacji powinniśmy zamontować właśnie fontannę, która usprawni przepływ powietrza w zbiorniku. Fontanny ogrodowe pełnią więc kilka funkcji, po pierwsze poprawiają cyrkulację powietrza w zbiorniku, po drugie pełnią funkcję dekoracyjną, a po trzecie uprzyjemniają nam pobyt w ogrodzie, dzięki wydawanym odgłosom wody. Rybki w oczku wodnym także poczują się lepiej, gdyż fontanna sprawi, że duża ilość powietrza znajdzie się w wodzie, a dzięki temu, po zimie nie znajdziemy ani jednej śniętej ryby.

  admin (10:22)

  Podwodny Świat

  Autorzy opisują pożeranie dużych zwierząt lub ludzi w ciągu kilku minut, z dokładnym "oczyszczeniem" szkieletu z części miękkich. Prawie wszystkie te opisy są jednak mocno przesadzone. Cztery gatunki zostały opisane jako niebezpieczne. Większość piranii odżywia się głównie chorymi rybami oraz padliną, spełniając w biocenozach Amazonki, Orinoko oraz La Platy funkcję "sanitariuszy". Niektóre gatunki odżywiają się natomiast pokarmem roślinnym, w sytuacji braku pokarmu oraz dużego zagęszczenia populacji mogą jednak atakować stadami większe ryby lub małe i duże kręgowce. Bardzo często też wyjadają rybakom ryby z sieci. W niektórych krajach Ameryki Południowej istnieje tzw. problem piranii, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi pracujących na rzece. W Brazylii wprowadza się specjalne strefy ochronne, w celu zabezpieczenia zażywających kąpieli osób przed atakami piranii. Należy jednak pamiętać, że dotychczas nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zgonu z powodu ataku.

  Ryby akwariowe

  mala-daisy blog

  Strona główna no subject
  Tak wiec jest niedziela... dzisiaj mialam wyczyscic wykonywac zmiany akwariowe.. tak wiec rano sobie leze w lozku sie przeciagam i wyciagam mysle i w ogole, az tu nagle slysze jak mama mi wpada do lazienki.I zamiast dzien zaczac normalnei od herbatki, to mama mi mwoi : Jula ja twoimi rybami sie zajmuje" i wtedy ja wstaje i "aaaa moje ryby!"
  podnisolam sie i wykrzykuje zeby mi zostawila moje rybki,ze ja sama chce je powylawiac i poustawiac i wyczyscic,a mama ze ona tez chce przynajmniej jedna rybke wziac.. ech.
  cos okropnego tak mnie z lozka wyrzucic.
  .. dlaczego mama mi zawsze w to.

  Wszystko o zwierzętach - tier-klinik24.de

  Tak często decydują się na zakup bojownika w kuli, zbrojnika niebieskiego do 45 litrowego zbrojnika i wiele innych.

  AKWARYSTYKA, JAKO HOBBY DLA WYBRANYCH?

  Nie uważam, aby wiedza na temat odpowiedzialnego prowadzenia zbiornika akwariowego była tajemna, a jej zdobywanie miało przypominać czytanie egipskich papirusów. Poradników na temat tego, jak założyć akwarium, gdzie kupić sprzęt do baniaczka oraz skąd czerpać inspiracje na projektowanie wnętrza, w samej sieci jest całe mnóstwo..Mogą być także zaufane panele dyskusyjne. Możliwie najgorszym wyjściem jest ślepe podążanie za wskazówkami osób, sprzedających rybki. Pamiętaj, że niewielu z nich dba o Twoje dobro, większość chce zwyczajnie zarobić. Pani w sklepie proponuje Ci zakup ryby w kuli? Odwróć się na pięcie i nie wracaj tam bez odpowiedniej podstawy teoretycznej.

  STEREOTYPY NA TEMAT GLONOJADÓW, KUL I INNYCH

  Zbrojniki niebieskie, często (niewłaściwie) zwane glonojadami są jednymi z ryb, które jako pierwsze.

  AKTYWNA STRZELECKA - Onet.pl Blog

  Nasze Strzeleckie hobby - podwodne światy

  W kilku naszych strzeleckich domach od zawsze prawie mieszkają ryby i krewetki. W jednych zodiakalne ryby (jak np. ja   ), w innych akwariowe, a jeszcze w innych jedne i drugie. I nasze krewetki - prezent od strzeleckich sąsiadów. Skorupiaki żyją i mają się bardzo dobrze. I mamy malutkie!

  Zmieniliśmy ostatnio aranżację naszego podwodnego świata, więc.