O czym chcesz poczytać na blogach?

Rwanda film

A_Man_of_the_World

01:40, a_man_of_the_world
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 listopada 2005
Hotel Rwanda film

Wstrząsający film. Płakałem wielokrotnie. Kiedy? Gdy dzieci pokazywali, którym groziło oddzielenie od rodziców, albo smierć. Wtedy najbardziej. Wtedy najłatwiej było mi się wczuć w to, co oni przeżywali. A także wtedy, gdy rodzice rozpaczali po śmierci swoich dzieci.

Chociaż nie przeżyłem ani.

Blog POLANEGRI

Goya- taki pejzaż 2011-01-06  i z nieco innej perspektywy:
 

 Czarne obrazy - "Rwanda"

Czytelników w cierpienie swoich bohaterów, a każdy z nich jest ze swoją historią konkretny, pojedynczy, wyjątkowy. Autor nie daje gotowych odpowiedzi na pytania, które nam stawia: dlaczego mamy płakać za ludźmi zamordowanymi w dalekiej Rwandzie szesnaście lat temu? Dlaczego na nowo mamy uczestniczyć w ich śmierci?
Uczestniczyć? W jakiej roli?”

tak, przeczytałam książkę Wojciecha Tochmana. nie, nie powiem : płacząc i wyjąc, choć miałabym wielką ochotę.

Komentarzy: 0 ale kino 2010-11-21
Nikt nie rozumie perskich kotów - przed chwilą obejrzałam film (muzyczny) pod takim właśnie tytułem.

merci86.blog

...i miał rację. Nie pisałam,bo nie chciałam,nie ma co owijać w bawełne. Po tych maturkach strasznie się rozleniwiłam,ale qrde coś od życia też mi się należy,więc mogę sie czasem poobijać,prawda?:P
Zacznę zatem od początku,tzn. od dnia przed maturkami.
W niedzielę wieczorem razem z Piotrkiem udaliśmy się do Adama i Ewy w celu wspólnego obejrzenia filmu. Wybraliśmy "Hotel Rwanda"-gorąco polecam. Film był dobry,ale ja nie mogłam się do końca na nim skupić,wiadomo-następnego dnia rozpoczynały się matury :( blee
Na szczęście ustne szybko minęły,a wyniki mnie zadowoliły:)Żeby to uczcić, w środę wieczorem ponownie spotkaliśmy się w tym samym gronie i miejscu. Tym razem Adam popisał się swoimi nabytymi(tzn wyuczonymi od Piotrka:P).

szczęśliwej drogi - blog of kamaa

DZIEKI S.
2006-01-27 22:00:14 skomentuj (1)


czasem wszystko wydaje sie bezsensu!! ale..
rodzina jest najwazniejsza i mimo ,ze czasem wynikaja przerozne klotnie czy niedopowiedzenia czy glupie fochy rodzinka zawsze byla, jest i bedzie najwazniejsza rzecza w moim zyciu!!

dzis przekonalam sie kolejny raz.. dostalam do kolegi film "Hotel Rwanda".. POLECAM!! nie dosc ,ze opowiada prawdziwa historie, ktora zdarzyla sie 12 lat temu odlegle km.. Cieszmy sie z tego co mamy, cieszmy sie zyciem ktore zostalo nam dane!! ze mamy rodzine, ze mamy dach nad glowa, ze mamy sie z czego smiac i .. mozemy ZYC!!! Film chwyta za serce i daje do myslenia, choc smutkiem zalatuje!! ale.. prawda jest smutna niestety!! :)

kochani rodzice,.

może być gorzej - manifest pesymistyczny - Onet.pl Blog

Zapełniono troską nad przebiegiem obchodów. Obchody były w TVP1 na żywo od 14.10 do 16.05 - wiem z programu, bo zwykle niewiele ogladam o tej porze, a nieśmiało przypuszczam, jest nas więcej.

   Otóż TVP, pazerny haraczobiorca w poczuciu dobrze wypełnionej misji uczciła 65 rocznicę wyzwolenia Auschwitz przez 67 minut emitując o 23.30 amerykański film dokumentalny o holokauście "Na własne oczy - Widziane tymi oczami" (opis i czas ze strony TVP).

   W przemówieniach vipów z pewnością padło, jak zwykle, niejedno słowo o obowiązku pamięci żywych wobec cieni zmarłych, o edukacji i wychowaniu młodzieży, a zwłaszcza o dołożeniu wszelkich starań, by taka tragedia się nie powtórzyła... Takie tam, evergreeny retoryki, które niejednemu politykowi powinny stanąć kłębkiem wełny w gardle. Koszmary na miarę Auschwitz niestety trwają ciągle: gdzieś w Kongo, Rwandzie, Darfurze zbrodniarze organizują się na miarę swoich możliwości. Bośnia ciągle rozlicza swoich katów. O Gruzji ciszej. Irakowi i Afganistanowi zadedykowano pokojowego nobla.

   "Teleexpress" znalazł chwilę dla kobiet, które przeżyły i jako dzieci wyszły z obozu. Jedna nie umiała się inaczej bawić niż w apel i selekcję, druga do dziś nie jest w.