O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Rura

Hydraulika Lublin

Po ulewnych deszczach masz  wodę w piwnicy? Nie jesteś wyjątkiem. Niżej  położone domy często borykają się z tym problemem. Najprostrzym rozwiązaniem jest wykonanie drenażu zawnętrznego. Niestety nie zawsze pozwalają na to warunki zabudowy, a czasem ze względu na zmiany oddziaływania wód gruntowych takaie rozwiązanie nie spełnia swojej roli. W takich wypadkach jedynym rozwiązaniem jest wykonanie drenażu wewnętrznego.

Na czym polega drenaż wewnętrzny?
Drenaż wewnętrzny wymaga ułożenia rur perforowanych wzdłuż ścian zewnętrznych i wewnętrznych. W przypadku dużej piwnicy rury muszą przebiegać także równolegle w kilku rzędach przez całą powierzchnię posadzki. W celu zamontowania tych rur należy usunąć podłogę i  rozprowadzić rury na głębokości ław fundamentowych. Jeżeli nie mamy ochoty na tak poważny remont, a piwnica jest w miarę wysoka system drenażowy można ułożyć na posadzce.

Przekrój rur dobieramy w zależności od ilości wody, która zbiera sie w piwnicy, najczęściej jednak stosuje sie rury o.

Agregat

Live w częstochowskim Klubie Teatr From Poland zagrają: Hurt, Farben Lehre i Tabu.

Czytaj więcej >>

05:14, klamczyk , Wydarzenia
Link Komentarze (1) »
Thomas Langner (Ex-Or) 10th Anniversary & Friends w Rurze

Co: Thomas Langner (Ex-Or) 10th Anniversary & Friends
Gdzie: Klub Rura (al.NMP 38)
Kiedy: 27 marca 2010 (sobota)
O której: 21:00
Wjazd: 10 zł / 15 zł

"Mamy wielką przyjemność zaprosić Was już 27 marca na wyjątkową imprezę, która odbędzie się z okazji dziesiątej rocznicy czynnego udziału Tomka w życiu klubowym od strony gramofonów. Z tej okazji swoje sety zaprezentują didżeje, którzy od początku jego muzycznej przygody odegrali w niej niezwykle istotną rolę."

Czytaj więcej >>

04:59

Zasuwy i nawadnianie


Rury PCV

Rury PVC mają idealne zastosowanie na obszarach dynamicznych obciążeń na przykład takich jak budowa druk oraz w miejscach gdzie są duże inne obciążenia i głębokości. W takich miejscach rury PVC sprawdzają się najlepiej ponieważ ich elastyczność sprawia, że są wytrzymałe na nacisk, wygięcia i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nasza firma oferuje kompleksowe zaopatrzenie w rury PVC ale i w kształtki, które są niezwykle potrzebne. Rury PCV są odporne na działanie wór gruntowych. Dzięki temu, że wewnętrzna ścianka rury ma gładką powierzchnię nie powoduje to osadzanie się kamienia ani.

Klimatyzacja w domu - bloog.pl

Cała gama produktów przeznaczonych zarówno dla tych, którzy dopiero planują instalację klimatyzacji, jak i dla osób chcących podnieść wydajność już istniejącego systemu. W pierwszym przypadku warto rozważyć zakup fabrycznie preizolowanych rur klimatyzacyjnych, takich jak np. Tubolit Split firmy Armacell, stworzony z myślą o instalacjach klimatyzacji Warszawa typu split lub multisplit, gdzie jednostka zewnętrzna (skraplacz) podłączona jest do jednej lub kilku jednostek zewnętrznych (parownik). Preizolowana rura Tubolit Split składa się z certyfikowanej rury miedzianej wysokiej jakości z fabrycznie dopasowaną do niej otuliną Tubolit wykonaną na bazie polietylenu. Tego typu rozwiązanie nie tylko gwarantuje nam doskonałe dopasowanie izolacji, ale również znacznie skraca czas montażu całego systemu. Natomiast, gdy chcemy obniżyć koszty eksploatacji i podnieść wydajność istniejącej już instalacji klimatyzacyjnej, warto zwrócić uwagę na otulinę HT Armaflex. Ta elastyczna, zbudowana na bazie ekstrudowanej pianki elastomerowej izolacja, dzięki.

Sun of Jamaica, Blue Lady Malaya - bloog.pl

W góry kamyczków między filarami dyskoteczków ... koteczków..

Tam chłopaki wyciągają ręce

Ęce pęce w której rece Mitsubishi, shi shi shi shi

Potem taki chłopak chodzi często szzi szzi

A dziewczyny wolą Mercedesy, sedesy, sedesy, sedesy

Ekscesy, ekscesy, ekscesy, ekscesy, ekscesy, brudne sedesy

Takie są dziś dyskoteczki

W progu wieprzki w kiblach wieprzki

Taaaa tableteczki

Dyskoteczki, wiejskie balety, tu istotne są zalety

Złote kiety, bransolety i łancuchy. Duże cycki, gołe brzuchy.

 

Przed nami rury, rury, rury, oceany, rury, gazociągi

Obecnych kłotni wielkie posągi

Jedni chcą żeby przez znasz kraj szły rury

Drudzy nie chcą żeby przez nasz kraj szły rury

A Szwecje to wali czy przez nasz kraj idą rury

My chcemy trąbić, trąbić, trąbić w rury

Nie chcemy w góry, my chcemy w rury, chcemy trąbić...

My chcemy trąbić, trąbić, trąbić w rury

Nie chcemy w góry, my chcemy w rury

Rzeczywiscie... Oczywiscie... Naturalnie... Wyczepiscie

 

http://www.myspace.com/149429632 ---> Ja mmm chyba.

klimatyzacja i wentylacja

Przypadkach wymiary lodowisk są ściśle określone przez odpowiednie przepisy, a w przypadku rekreacji wielkość tafli zależy od uwarunkowań finansowych oraz lokalizacji. O właściwej jakości tafli lodowej decyduje podłoże, złożone z kilku warstw o różnej grubości i przewodności cieplnej, na którym tafla lodowa się znajduje. Równomierny rozkład temperatur na całej powierzchni lodu uzyskuje się przez odpowiednie rozłożenie układu rur pod powierzchnią tafli. Konfiguracja wężownic oraz regulacja oporów przepływu w przypadku zastosowania zaworów na poszczególnych rurach lub w sekcjach ma zapewnić równomierny przepływ czynnika chłodniczego (układ bezpośredni) lub czynnika chłodzącego (układ pośredni) w układzie wężownic. W artykule przedstawiono różne sposoby rozmieszczenia rur wężownic pod taflami lodowymi z podziałem na lodowiska stałe i przenośne. Zwrócono uwagę na proponowane przez firmę CALMAC maty zawierające zestawy równoległych, elastycznych rur wężownic do zamrażania tafli lodowych. W oparciu o obliczenia bilansowe podano sposoby wyznaczania mocy chłodniczej agregatu do schładzania cieczy zapewniającej.

Rura miedziana

Pan mu spojrzy! Samowity jezior!

Ludzkim języku – to znaczy, ze fachowiec był, co gorsza – wróci. Niemniej jednak fachowiec jako taki jest niczym Trójca Święta – jest fachowiec odpowiedzialny za rozwalanie łazienki, jest fachowiec niszczący malowidła naścienne (wybijając miedziana rurę w miejscu, gdzie kiedyś była korona drzewa w letnim sennym sadzie, a następnie smarując wszystko gipsem) oraz zasyfiający wannę, jest fachowiec demolujący korytarz, jest fachowiec nieopuszczający klapy... zasadniczo chyba z tą trójjedynościa fachowca, to.

każdy dzień jest jedyny w swoim rodzaju - Onet.pl Blog

W klimacie umiarkowym a nie równikowym. Takie zimy nie zdażały się od paru lat, ale to nie jest żadny kataklizm lub dziwo. Mama opowiadała, że jak była w podstawówce to było normalne, że śnieg zalegał po pierwsze piętro bloków. Ja pamiętam, że nam woda w rurach zamarznęła w którymś roku. Przyzwyczaliliśmy się do tego, że cały rok mamy ni to wiosnę, ni to lato a tu niespodzianak! Od zeszłego roku mamy prawdziwe, definicyjne pory roku. A kto narzeka? Lenie, wygodniccy i lalunie/lalusie. Wyjaśniam kategorię:

"Zmierzch"
H. Graham "Noc śmierci"
H. Coben "Nie mów nikomu"
A. Sebold "Nostalgia anioła"
C. R. Zafon "Cień wiatru"
C. R. Zafon "Gra Anioła"
C. R. Zafon "Marina"
C. R. Zafon "Książe mgły"
R. Cook "Toksyna"
P. Simons "Jeździec miedziany"
P. Simons "Tatiana i Aleksander"
P. Simons "Ogród letni"
J. Deaver "Rozbite okno"

Rura pcv

sowa

Sdílet

Do czego Radek Sikorski wykorzystuje hotelowy papier firmowy oraz koperty z gumą arabską wyłożone do dyspozycji gości na stolikach w porządnych hotelach i czy od tego wykorzystywania nie zatykają się rury kanalizacyjne z PCV, jeśli guma arabska przy potarciu o dupę musi się przecież rozgrzewać? http://www.flickr.com/photos/15347397@N00/96413879/lightbox/

  • List Radosława Sikorskiego do dyrektora hotelu Adler w Berlinie – zdjęcie wiadomosci.gazeta.pl Sikorski zbłaźnił się.

Gniazdo Bis

Tak nam jakoś wyszło nagłym rzutem na taśmę, po prawie dziewięciu latach pokojowej kołogzystencji z obrzydliwym linoleum.

Gdyż trzeba Wam wiedzieć, że nasze mieszkanie przez około trzydzieści lat znajdowało się w rękach szaleńców, którzy, posiadając w przedpokoju dorodny parkiet w jodełkę, walnęli nań najpierw płytki PCV przytwierdzone na butapren, a po jakimś czasie poprawili linoleum mało udatnie symulującym bycie parkietem. Nie próbuję szukać w tym logiki, bo mi się puszka mózgowa odkręca. Anyway, pierwotny parkiet wymagałby ciężkiego cyklinowania, więc zdecydowaliśmy się przykryć zdewastowanego biedaka panelami i przeciągnąć je aż do kuchni, w.Do pracy szłam po schodach dwa piętra niżej i chociaż po tych zazwyczaj więcej niż 12-tu godzinach z trudem wczołgiwałam się z powrotem na górę, to nie musiałam się martwić o jedzenie, bo mi je do dzioba dawali, ani o ubranie, bo wystarczyło byle co, byle ciepłe i pasujące do fartucha.

Kwestię dojazdów zaczęłam z grubej rury, bo w poniedziałek tramwaj nr 3, jedyny, którym z centrum Łodzi można dotrzeć na zadupiewo pracowe, postanowił nie przyjechać i to tak skutecznie, że już pierwszego dnia spóźniłam się o pracy. Na szczęście w bałaganie organizacyjnym nikt tego nie zauważył. W drodze powrotnej było jeszcze zabawniej. Obliczyłam, że tego dnia w sumie.