O czym chcesz poczytać na blogach?

Runy

Dziennik z Starożytnych Run

Powiada: "ROZWIĄZANIE PROBLEMU ZALEŻY WYŁĄCZNIE OD CIEBIE!". Pomoże Ci koncentracja, samo opanowanie i zdecydowanie.

10. JERAN wyraża dobry czas i sprzyjający okres. Symbolizuje urodzaj, harmonię oraz ruch. Musisz obrać drugą drogę, którą powinieneś podążyć w odpowiednim momencie. Być może okaże się konieczne ofiarowanie Twoich uczuć.

11. SOWELO wskazuje, że sytuacja jest napięta i dojrzała do rozwiązania. Choć zbliża się zwycięstwo, trzeba postępować rozważnie. Sukces i porażka leżą obok siebie. Piorun jest symbolem runy SOWELO. Przed jego uderzeniem trzeba zabezpieczyć się mimo ładnej pogody. Działaj w harmonii z naturą.

12. TEIWAZ symbolizuje samo ofiarowanie się, wierność i niezawodność oraz sprawiedliwe zwycięstwo i sławę. Runa pokazuje drogę ku sprawom duchowym, drogę ku materii i drogę serca. Dwie pierwsze drogi biegną w przeciwnych kierunkach, trzecia neguje jakby pozostałe i wymaga od Ciebie rozpoczęcia życia od nowa. Musisz zdecydować sam, co wybierzesz.

13. BERKANAN Jej symboliczne znaczenie to urodzajność macierzyństwo, kobiecość i dom.

Elleni-Runy - Elleni Runy - bloog.pl

Runy nie są bezbłędną i nadnaturalną wyrocznią i nie trzeba ich się bać. Alfabet runiczny, jak uważali starożytni i jak teraz się uważa, jest obdarzony właściwościami magicznymi, a jednocześnie jest doskonałym środkiem do samopoznania i rozwoju.
Runy są dobrymi uzdrowicielkami, chronią swego właściciela i pomagają w sprawach finansowych. Każdy człowiek sam decyduje, do jakich celów je wykorzystywać. Na samym początku pracy z nimi powinieneś Czytelniku zrozumieć jedno: runy nie są grą. Odnosić się do nich trzeba bardzo poważnie. Nie eksperymentuj z nimi dla rozrywki, to nie zabawka.
Autor wspaniałej powieści „Władca pierścieni” Tolkien, uważał, że runy to wyrocznia władców. To starożytne narzędzie potęgi, w którym zamknięty jest pewien mistyczny folklor, ale bać się ich nie warto, raczej trzeba podchodzić do nich z szacunkiem i uwagą, a one odpłacą Ci tym samym.Gothicgame

Się uważnie. Jeden z nich, najbardziej parszywy, podchodzi do Ciebie i mówi: "Witamy w kolonii" . Po tych słowach zaczynasz zastanawiać się, kto zgasił światło :) Ciężka pięść pozbawiła Cię przytomności...

Po raz kolejny dochodzisz do siebie. Na brzegu czeka już na Ciebie Diego, który udzieliwszy Ci podstawowych wskazówek co do życia w kolonii, zostawia Cię samemu sobie. Teraz musisz radzić sobie sam. Słaby, nieuzbrojony, jeszcze nie całkiem nieświadomy co Cię czeka - wyruszasz na przygodę swojego życia...

Magiczne runy:
Runy I Kręgu

Nazwa: Światło
Opis: Możemy dostać ją od Torreza i Cronosa w drugim rozdziale oraz od Baala Cadar w trzecim rozdziale.

Nazwa: Ognisty pocisk
Opis: możemy dostać od Torreza w pierwszym rozdziale

Nazwa: Sopel lodu
Opis: Znajduje się w posiadaniu Cronosa w pierwszym rozdziale

Runy II Kręgu

Nazwa: Uzdrowienie
Opis: Możemy kupić ją u Torreza i Cronosa w drugim rozdziale również od Baala Cadar w trzecim rozdziale

Nazwa: Uderzenie wiatru
Opis: Również.

Na nocnym niebie, przy księżyca blasku...

a.l.g.i.z , Codzienność
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 kwietnia 2011
Runa Algiz.

Nie należę do osób jakoś szczególnie wierzących w cokolwiek, nie wyznaję żadnego swojego boga, ale też nie potępiam ludzi, którzy jakiś mniej lub bardziej materialny obiekt swojej wiary odnajdują w jakimś bóstwie.

Jeżeli miałabym spośród znanych mi przedmiotów wybrać coś w co wierzę byłyby to runy. Nie dlatego, że uważam je za coś co przybliży mnie do jakkolwiekpojętego przez ludzkość różnych wiar zbawienia, a dlatego, że pomagają mi w pewnym stopniu otworzyć oczy na to co się dzieje w moim życiu. Nie zawsze je rozumiem, często mylnie interpretuje ich znaczenie, ale fakt jest taki, że jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.

Szczególnym sentymentem pałam do jednej runy - runy Algiz, której srebrny wizerunek dostałam od przyjaciela. Od momentu jak go dostałam nie potrafię się z nim rozstać. Mimo wielu niezbyt przyjemnych zdarzeń mających miejsce w moim.

By Following The FREEZING MOON


Że wielu traci rozum przez bogactwo;
Jeden człek jest zamożny, a drugi - ubogi,
Nie karz go za to.
Pełne kojce u synów Fitjunga widziałem,
Teraz o kiju żebraczym chodzą;
Takie jest bogactwo jak oka mgnienie,
Najniewierniejsze pośród przyjaciół.
Zdycha ci bydło, umierają krewni
I ty sam umierasz;
Lecz sława, którąś zdobył
Nie umrze nigdy.
Zdycha ci bydło, umierają krewni
I ty sam umierasz;
Wiem jedną rzecz, co nigdy nie umrze;
Sąd o umarłym.
Ta rzecz jest pewna; gdy pytasz o runy,
Od bogów pochodzące, radą ich rytowane,
Przez najwyższego znaczone -
Najlepiej zachowaj milczenie.
Niemądry mąż, gdy mu się uda
Zdobyć bogactwo lub łaskę niewiasty:
Pycha rośnie, lecz rozum nigdy,
Z godnością on kroczy coraz większą.
Chwal dzień wieczorem, żonę - gdy spalona,
Miecz, gdy wypróbowany, dziewicę, gdy za mąż wydana
Lód - gdy się przeszło, piwo - gdy wypite.
Na wietrze drzewa ścinaj, przy korzystnej bryzie żegluj,
W mroku z dziewczyną szepcz, dzień ma wiele oczu,
Od.

So live...

Zawsze musi być dobra. Sama zaczełam moją przegodę z runami już prawie rok temu i to przede wszystkim od przeczytania książki na ten temat, a nie jakiejś gazetki! Może to zabrzmi dla was dziwnie i pomyslicie sobie, że jestem szajbnięta, ale ja uważam (zresztą tak jak wiele innych osób z tego kręgu), że runy powinny same wzywać do siebie, a nie, że zaczynasz z nimi obcować, bo mi się nudzi w wakacje! Przytoczę wam fragment jednej z książek "Nadmieńmy, iż istnieją znaki runiczne jeszcze silniej działające, ale nieumiejętnie posługiwanie sie tymi jest nierozumne." W runy trzeba wierzyć i się ich uczyć, trzeba je poznawać i nie można pochopnie robić kroku naprzód. Mam straszny żal do tych którzy to napisali, ponieważ Ci, którzy przeczytają ten artykuł, nie będą wiedzieli z czym tak naprawdę mają do czynienia, jednak mam nadzieję, że bądą w stanie sami dotrzeć do tego co w runach naprawdę drzemie na własną rękę...

Acha i jeszczę chcę dodać, że runy są bardziej dla rozwoju duchowego niż magicznego. Właściwym zadaniem run - którym przypisuje się też właściwości amuletów i talizmanów - jest bowiem.