O czym chcesz poczytać na blogach?

Rumianek

Rumiankowe Listy - Onet.pl Blog

To dopiero czeka. A co ja poradzę, że moje serce i dusza wyprzedzają mój wiek? Nie mają prawa? Mają, bo ja im je daję. 

Kochanie, "potrzebujesz mnie? No powiedz, teraz wszyscy zobaczą, że mozemy byc razem". Wiesz, jestem pewna, że cokolwiek musielibyśmy pokonać, nasza miłość kiedyś uczyni nas szcześliwymi. Chciałabym Cię mieć, ale to niemożliwe. Nie teraz... kiedyś owszem, ale jeszcze nie dziś i nie jutro. Ale wiem, ze kazdy dzien przybliża mnie do Ciebie. Wczoraj minęły dwa miesiące od kąd chcę byc dla Ciebie. Od pierwszego listu. I dzis jestem pewna, że nie zaprzestanę pisania listów, przynajmniej na razie. Zmieniałam konwalie na rumianek, dzieki czemu czuję się tu jeszcze lepiej. Lepiej niz w domu:) Jestes Ty, jest rumianek i ja, Rumianek.

I żyli długo i szczęśliwie... Ale to jeszcze nie koniec tej bajki o niczym ważnym. Ona sie jeszcze nawet nie zaczeła. Ale kiedys sie zacznie, na pewno. Ale juz trwa. I to jest cała jej magia... Nie ma Ciebie a są listy do Ciebie. Bo wiadomo, że będziesz.

I dlatego lubię mówić z Tobą:)

Rumianek

Rumianek (21:03)
5 Zatonęli w Magii Słów...

postcard - blog of cap

Dwa tygodnie odpoczynku,który przyda się każdemu z tej kochającej się rodziny.niestety wyjazd kończy się tragedią...
Jak z tym dramatem poradzą sobie Tom i Tally? Czy ułożą sobie życie na nowo?
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce.
UWAGA!!!Należy się uzbroić w chusteczki!!!

c*a*p
cap 2005-01-09 14:56:01
skomentuj (4)


Warto to poczuć ...by ten zapach ciągnął się za wami całe życie...
"Teraz wybuchają śmiechem,on chwyta ją za rękę,biegną,są już przy lipie, Kasia przystaje,szuka czegoś w trawie, Rafał też.On znajduje pierwszy ,widzę,podaje Kasi małe,białe kwiatki.To rumianek"

Krystyna Siesicka
"Zapach rumianku"

Czym pachnie rumianek?
Czy to tylko zwykły zapach rosliny?
A może właśnie tak pachnie pierwszy pocałunek Kasi z Rafałem?
Albo, albo to zapach świeżo umytych Kasinych włosów?
Może rumianek to zapach dzieciństwa jej matki-Zuzanny?
Albo Rafała, to musi być zwiazane z synem weterynarza.Ale przecież :
"w mieszkaniu Rafała niczm nie pachnie(...)tylko u cioci Klary wszystko pachnie rumiankiem"
Wiedziałam,wiedziałam,ten rumianek to sprawka cioci Klary!!!!
"(...)w tym domu wszystko pachnie rumiankiem,ale najmocniej pachnie w kredensie kuchennym, pojęcia.

Zapiski z Hiszpanii czyli…

Hiszpanów do picia rumianku (manzanilla, na zdjęciu), nazywana La reina de las infusiones1, której przypisuje się mniej więcej te same cudowne właściwości, co Polacy kroplom żołądkowym.

Na drugim miejscu znajduje się herbatka z mięty oraz… z kwiatów lipy (tila, té de tilo), ta   ostatnia na uspokojenie nerwów. Czarna herbata zdecydowanie nie wchodzi do czołówki ulubionych napojów Hiszpanów i choć można ją kupić bez większego problemu, to podchodzi się do niej raczej beznamiętnie, preferując wyżej wspomniane herbatki ziołowe. Rumianek dostaniemy w każdej restauracji, tapas bar, kawiarni oraz w hiszpańskich domach, gdzie figuruje jako jeden z podstawowych produktów w apteczce babci na problemy z trawieniem po obfitej kolacji.

Czajnik. Cóż bardziej naturalnego i zgrabnego do zagotowania wody na herbatę. Drobiazg, który tak wtopił się w naszą polską rzeczywistość, że prawie go nie zauważamy. W Hiszpanii natomiast czajnik został wyparty przez wszędobylską mikrofalówkę, którą powszechnie używa się do podgrzewania wody. Jak mało popularnym domowym urządzeniem jest czajnik, niech zaświadczy fakt, że niewielu Hiszpanów.

...earl grey z cytryną...

Mnie miliony rolek sraytaśmy (czyt. "papieru toaletowego"). Było jej tyle, że dostałem fobii, tzn. miałem wrażenie, że skoro tyle tu srajtaśmy to ludzie muszą srać na potęgę. Po prostu nic nie robią w życiu poza sraniem. Bo przecież skoro w naszym malutkim mieście tak dużo srajtaśmy, to co ma powiedzieć Warszawa, albo Łódź na przykład. Tam muszą być składy srajtaśmy pojemne jak Wielki Kanion. Niedługo będzie nas 10 miliardów na świecie, a wtedy w sklepach nic poza srajtaśmą na magicznej rolce kupić nie będzie można.
No ale to da się przeżyć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że srajtaśma była we wzorki. Oto np.: były tam rolki nadrukowane w rumianek. W RUMIANEK! Rozumiecie? No i co mam zrobić z takim papierem? Wchodze se do klopa w celu ogólnie wiadomym. A na koniec mam sobie rumiankiem zadek pocierać? Co ja jakaś żaba jestem, co na łące sobie tyłek w rumianek wyciera? W takim razie może od razu załóżmy tak:
- dla dzieci - srajtaśma w pluszowe misie, albo w kaszkę mannę, w Kubusia Puchatka
- dla młodzieży - srajtaśma w gwiazdy muzyki np. Shakire i Bryndnej Sperms
- dla dorosłych - srajtaśma w ambicje zawodowe, albo nadruk mordy szefa (ewentualnie teściowej)
- dla seniorów - srajtaśma w trumny, kościotrupy, krzyże, tunele z białym światłem, reformę zdrowia
Każdemu.