O czym chcesz poczytać na blogach?

Rumbo

~~Music and dance~~ - Onet.pl Blog

Nie był emitowany w polskich stacjach muzycznych.

Po krótkiej przerwie zespół nagrał kolejny album - "Zimmer 483" i dwa nowe teledyski "Ubers ende der Welt" i "Spring Nicht". W międzyczasie zdobył nagrodę Echo i 3 nagrody Comet.

 

  

  

  

(15:14)
Czy jest tu jakiś fan?

04 sierpnia 2008
~Rumba~

Rumba towarzyska nazywana tańcem miłości lub tańcem namiętności. Wchodzi w skład dziesięciu tańców towarzyskich. Rumba rozliczana jest na "raz, dwa, trzy, cztery". Rozliczenie tempa kroku podstawowego to wolny,.

Światło odbijające się w kałuży - Onet.pl Blog


Linki
4868
176

19 lutego 2012
036. Czas nie czeka na nikogo.

 
rumba rumba rumba rumba rumba

szum w głowie i nieustające przeczucie, że coś jest.

Pomału do celu ...

Się cieszę, że nie straciłam mojej najukochańszej przyjaciółki Asi (pozdrawiam) i że ona uwierzyła we mnie...:)) Cmokaski dla niej..:) Szkoda tylko, że mój były przyjaciel tak szybko we mnie zwątpił.. :( (ale to już inna sprawa)... Już pojutrze znowu szkoła!! :(( Nie powiem chyba nic nowego jak to, że nie chce mi się wracać do niej :)Ale mam nadzieję, że szybko zleci ten czas i zanim się spotrzege to juz będą wakacje :))))) Ogólnie jest jak narazie wszystko spox (odpukać w niemalowane, aby nie zapeszyć :P). Wczoraj miałam trening od 17.30 do 21 i ułozylismy "na sucho" sporo układu nowej rumby :) ("nareszcie" się do niej zabraliśmy-bo odwlekaliśmy to jak tylko można było ;) )A dzisiaj też miałam trening (prywatne oczywiscie) od 13.30-15 :) "tańczylismy" już rumbe "na poważnie" do muzyki iz wszelkimi "akcjami w ciele" :P Nie żebym ja coś miała do rumby (broń Boze), ale jakoś ten taniec nie leży mi na sercu :) ... Nio a tak ogólnie to nic ciekawego sie nie zdarzyło... Dzisiaj przepisywałam lekcje z tego ostatniego tyg. przed feriami bo wtedy chorowałam i nie chodziłam do szkoły (troche przepisywania było, ale juz mam to za sobą- naszczęscie :))Nio tio chyba tyle by było na.

kafelki... acha - Onet.pl Blog

U Maziego na małych ploteczkach przy napojach. Następnie udaliśmy się do Pralnii (niestety mnie też nie ominęła wizyta w lokalu, gdyby nie szła z nami moja siorka, to jakoś udałoby mi się wykręcic :P ). Po drodze było bardzo wesoło. Ktoś wrzucił Maciusia do śmietnika  . Ciekawe kto to zrobił?? Hihi :P
     W Pralnii wszyscy ładnie tańcowali    . Mnie też próbowali wyciągnąc, ale byłam twarda i się nie dałam :D Z boku to musiało śmiesznie wyglądac, jak kilka osób wyciągało jedna, biedna, małą, zapierającą się ze wszystkich sił - Madzię.
    Był też jeden niemiły incydent. A wszyscy się dziwią czemu ja nie lubię chodzic na imprezy tego typu. <"Miśki" powinno się wybrakowac ze stada!!>. Potem Mazi, Andżelika, Maciuś i Iza przenieśli się do Rumby, a pozostali rozjechali się do domków. A tak przy okazji - do 6 osobowych taksówek jest.

Blog taniec1234

Jest nie tylko przez wznoszenie na palcach, ale również przez wyprężanie całego ciała. Dodatkowo tańcząc zaawansowani tanerze stosują nachylenia od pasa w górę.

Komentarzy: 0 2006-11-14 moje ukochane tance
*rumba
Styl i charakter tańca
Na turniejach tańca towarzyskiego tańczy się tzw. rumbę kubańską, oprócz tego na dansingach spotkać można również jej uproszczoną wersję - rumbę square tańczoną przez mniej zaawansowanych tancerzy. W rumbie tańczy ciałe ciało oprócz barków i głowy pozostających prawie bez ruchu. Wszystkie kroki stawiane są na całe stopy, brak w tym tańcu unoszeń i opadań. Rumba jest tańcem statycznym tańczonym prawie w miejscu.

Postawa taneczna
Postawa naturalnie wyprostowana, głowy uniesione wysoko, cieżar ciała umiejscosiony jest na całych stopach. Tancerz i tancerka ustawiają się naprzeciw siebie, tancerz.