O czym chcesz poczytać na blogach?

Ruja

Koty | Wymiana Komciami | Forum - Onet.pl Blog

Kota nie może sobie pozwolić na bagatelizowanie potrzeb seksualnych swojego pupila, gdyż mają one znaczący wpływ na zachowanie się zwierzęcia.
     Wiek, w którym koty osiągają dojrzałość płciową, jest nieco zróżnicowany w zależności od rasy. Koty syjamskie mogą być gotowe do rozmnażania się już w dwudziestym tygodniu życia, chociaż większość ich osiąga dojrzałość płciową dopiero około siódmego miesiąca życia.
     Koty długowłose (perskie) rozwijają się płciowo później i pierwsza ruja u kotek nie występuje przed ukończeniem przez nie dziewięciu miesięcy. Koty samce dojrzewają zazwyczaj nieco później od kotek, ale powinny być zdolne do rozpłodów wieku dwunastu miesięcy.
Cykl rozrodczy
     Objawy rozpoczynającej się rui są na ogół łatwe do rozpoznania. W poprzedzającym ją okresie kotka staje się niespokojna i zarazem bardzo łasa na pieszczoty. Potem, w czasie rui kiedy dopuszcza już do siebie samca, kotka tarza się po podłodze i.

Koty-Kotki-Kociaki - Onet.pl Blog

Ale przez cały rok. Stąd też śpiewające kotyto albo koty walczące podczas rui, albo kocie ewenementy, którefaktycznie potrafią "śpiewać".

Ruja u kotów
 

Ruja u kotów jest przejawem występującej u nich cyklicznej aktywnościseksualnej. Przebiega inaczej niż u suczek i wiąże się z bardziejwyraźną zmianą zachowania kocic i mniej spektakularnymi objawamiklinicznymi. Często stanowi kłopotliwą, pełną dyskomfortu sytuację dlatych zwierząt i ich opiekunów. Stąd wielu właścicieli podejmuje różneśrodki, aby ruja u kotów przebiegała łagodniej albo wręcz przyczyniająsię do jej nieNie trudno jest zauważyć u swojej mruczącej pociechy wzmożoną aktywnośćpłciową. Kocice chętniej łaszą się do domowników, intensywniej ocierająsię o przedmioty i przyjmują gotowe do aktu pozycje. Często możnazaobserwować zmianą modulacji głosu samic oraz wzmożone huśtawkinastroju z przejawami nadpobudliwości, niekiedy nawet agresji. Ruja ukotów nie jest natomiast zwiastowana wyraźniejszymi symptomami jak usuk, czyli pojawieniem się krwistej wydzieliny z pochwy. Czas trwaniaokresu, w.

..:: Psy ::.. - Onet.pl Blog

Poganiać za patykiem, to dla nich większa radość.

Zastanówmy się też, kiedy tak naprawdę pies cierpi. Czy wtedy, gdy NIE ODCZUWA potrzeby kopulacji, czy może wtedy, gdy taką potrzebę odczuwa, a człowiek nie pozwala? Popęd płciowy to najsilniejszy psi instynkt. Kiedy pies jest głodny, to celem jego życia jest najedzenie się. Kiedy samiec wyczuwa suczkę w rui, to celem jego życia staje się prokreacja. Kiedy suka ma ruję – podobnie, celem jej życia jest prokreacja.

Więc co? Mamy pozwolić, żeby nasz samiec krył każdą sukę w rui, jaka jest w okolicy? A naszej suczce podczas cieczki mamy pozwalać na parzenie się z każdym samcem w okolicy? Bo przecież zabraniając im tego narażamy je na stres i cierpieniem...
Czy nie lepiej dla psów jest je po prostu wykastrować? W imię nie narażania ich na stres i cierpienie, związanych z niemożnością.

S Z Y N S Z Y L A N D I A - Onet.pl Blog

Brany od samiczki, która ma ruje poporodową. Efekty tego to:

* poronienia;
* osłabienie samicy;
* rodzące się młode słabe (niedorozwinięte wewnętrznie jak i zewnętrznie).

CIĄŻA I JEJ OBJAWY...

Osiągnięcie dojrzałości płciowej u szynszyli to wiek 4-8mies. Znam przypadki samic nie dopilnowanych, kiedy to zaszły w ciąże w wieku 3,5mies. Najlepszym wiekiem do rozmnażenia zwierzątka jest 8mies.

* Aktywność rozrodcza ok.10 lat;
* Liczba w miocie to 1-6, średnio 2 noworodki;
* Ruja u szynszyli występuje ok. 24-, 28-, 35-, 45-dni;
* Ciąża u szynszyli trwa 111 dni. Może również trwać 120;
* Czytałam też, że zdarzały się porody po 90-95 dniach;
* Krycie zazwyczaj występuje w nocy lub z samego rana nieraz można być świadkiem.

Po kryciu samiczka wydala czop kopulacyjny, inaczej też zwany stoperem. Czop osiąga wielkość 2,5-3,5 cm, jest na początku biały później zmienia barwę na żółtą. Nie zawsze można go znaleźć - nieraz samiczka go zjada. Lecz czop nie koniecznie musi oznaczać ciążę ale można zapisać sobie.

To mój blog

Popęd płciowy i gotowość odbycia aktu płciowego. Stan taki określa się mianem rui. Zmiany rujowe uzewnętrzniają się intensywnym zaczerwienieniem zewnętrznych narządów płciowych oraz niezwyczajnym zachowaniem się samicy. Samice mające normalnie żywy temperament stają się nagle spokojne, a samice o spokojnym temperamencie bardziej ruchliwe i pobudliwe. Obserwuje się też u samic charakteczne pokładanie się i wyginanie grzbietu podczas głaskania oraz utratę apetytu. W takim momencie samica dopuszczona do samca daje się łatwo pokryć i krycie to jest z reguły skuteczne.

Ruja u królic trwa 16 do 36 godzin. Często jednak w praktyce fermowej dosadza się samice do samca bez wyraźnych u nich oznak rujowych. Okres rujowy jest zbieżny w czasie z dojrzewaniem w jajnikach pęcherzyków jajnikowych (Graafa), w których wykształcają się żeńskie komórki rozrodcze - jaja. Jest to proces sterowany hormonami przysadki mózgowej i jajników. W momencie dojrzałości komórek jajowych pękają pęcherzyki jajnikowe i jaja przedostają się do jajowodu, proces ten nazywa się owulacją lub jajeczkowaniem. U królic dochodzi do owulacji nie.

Blog o szynszylach, wszystko o szynszylach - Onet.pl Blog

Rodnych i zaczerwienienia;
* otwarcie pochwy (normalnie jest zamknięta);
* zmiany w nabłonku (śluz);
* zaczerwienione sutki.

Co do zachownania, to samiczka jest inna niż zwykle. Zachowuje się nerwowo, żywo, chaotycznie. Może być też agresywna, nietykalska hehe .Wydaje też zapachy, których my nie wyczuwamy, ale samczyk wie o co chodzi. Wtedy wydaje odgłosy gruchania i gdakania. Raczej mało kiedy zdarzaja się przypadki agresywności w danym momencie w stosunku do samca. Chciałabym jeszcze dodać bardzo ważną rzecz. Otóż 12 h po porodzie następuje ruja i trzeba koniecznie oddzielić samca. Nie wolno dopuścić do ponownego zapłodnienia. Nie jest to dobre dla samiczki, ani też dla dzieci. Najważniejsze jest zdrowie zwierząt. Częste są przypadki, że samiec jest nie brany od samiczki, która ma ruje poporodową. Efekty tego to:

* poronienia;
* osłabienie samicy;
* rodzące się młode słabe (niedorozwinięte wewnętrznie jak i zewnętrznie).

CIĄŻA I JEJ OBJAWY...

Osiągnięcie dojrzałości płciowej u szynszyli to wiek 4-8mies. Znam przypadki samic nie.