O czym chcesz poczytać na blogach?

Ruch palikota

Tomasz Wala "Tupack" Opalenica |Fakty i mity, Antyklerykalizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm! Sterem, żeglarzem, okrętem...

Skomentuj [2]

Wejdą i zrobią porządek (2) 2011-09-19

... bo mają mocne ku temu powody.
Chciałbym rozwinąć niektóre punkty programu Palikota, które nie spodobały się i myślę, że wynika to też z pewnego rodzaju niezrozumienia faktów i rzeczywistości. Poza tym Ruch Palikota to nie sam Palikot. Jak ktoś bardziej kładzie nacisk na prawa kobiet - niech głosuje na Wandę Nowicką, KPH - Roberta Biedronia, sprawy światopoglądowe i antyklerykalne - RACJĘ PL i Romana.

RUCH PALIKOTA

62 UPN powinno się przeznaczyć na programy edukacyjne, lecznictwa i łagodzenie negatywnych konsekwencji związanych z użytkowaniem narkotyków.
Celem polityki narkotykowej nie powinno być karanie, a profilaktyka i leczenie.


Ruch Palikota postuluje legalizację miękkich narkotyków, która pozwoli zmniejszyć skutki toksycznego zatruwania się przy rozwinięciu programów społecznych oferujących osobom uzależnionym fachową pomoc.


.

  „Karać czy leczyć?”
 • Pomarańczowe miasteczko

  # 2011-09-12

  Członkowie Ruchu Palikota protestowali przed gmachem kancelarii premiera przeciw dyskryminacji w mediach tych partii, które nie są obecne w kończącym kadencję Sejmie.

  Protestujący żądają przeprowadzenia debaty telewizyjnej z udziałem Janusza.

 • Autobiografia szarego człowieka - Onet.pl Blog

        Platforma Obywatelska. Rozdarta ideowo (dominuje pragmatyzm, ale jednak) między prawicowy Technokratyzm i konserwatywny Personalizm. Zbudowana jako ruch bezpartyjny, drogą eliminacji wielu założycieli doszła do stanu silnego przywódcy grona działających w porozumieniu kilku kamaryl (biurokratycznej, biznesowej, inteligenckiej, społecznikowskiej) utrzymujących się w pozycji.

  Przechylą się na lewo;

  3.      Ruch Poparcia Palikota. Jak dotąd jest to mgławicowy ruch performerski, pojemny znaczeniowo, buszujący „w kurnikach” SLD i PO. Państwo świeckie, obywatelskie, społeczne, przyjacielskie – to zawarty z spontanicznej(?) przysiędze powyborczej.

  Blog Eagles Clopas - Onet.pl Blog

  Libicki: z taką samą bezmyślnością atakowano ks. Natanka, jak broni się ks. Bonieckiego
  - Ks. Boniecki zachował się dziwnie broniąc Nergala i Palikota. Nie podobało mi się wystąpienie księdza Bonieckiego. Jego akceptacja dla zdjęcia krzyża w Sejmie również budzi mój sprzeciw. Rzeczywistość Kościoła nie jest jednak rzeczywistością ludzką. Ona ma bardzo wiele różnych aspektów,.
  Odpowiedzią na artykuł:
  Wojna o krzyż wciąż trwa. Są projekty uchwał PiS i Ruchu Palikota
  Klub Ruchu Palikota po raz drugi złożył wniosek o usunięcie krzyża z sali posiedzeń Sejmu. Pismo podpisane przez wszystkich posłów klubu zostało skierowane do marszałka Sejmu. Leszek Miller zapowiedział, że.

  Memekgue Blog

  Fotel szefa partii, a to jest ważniejsze, niż bycie człowiekiem honoru. Pawlak musi zostać. Jest jednak jeszcze drugi powód: RP nie wejdzie do koalicji! - pisze na swoim blogu Janusz Palikot. A Sławomir Kopyciński z RP zdradza, że premier zaprosił Palikota na spotkanie.
  Po tym jak Donald Tusk i nie porozumieli się w sprawie emerytury emerytalnej, PO zapowiedziała na dziś spotkanie zarządu krajowego partii, "który omówi scenariusze umożliwiające przyjęcie reformy emerytalnej". Jednym z nich mógłby być jednorazowy sojusz z Ruchem Palikota, który jako jedyny popiera propozycje premiera, choć stawia swoje warunki. Jednak o dłuższej współpracy nie może być mowy. pisze: -Całkowicie nie zgadzamy się z tym "partyjnym" rządem. Tusk nie ma pomysłu na Polskę! I pogubił.

  Coś strasznego dzieje się w tym kraju

  Zawodowych opisali tragiczną sytuację pracowników polskich kolei. Dyżurny ruchu, odpowiedzialny za przejazd pociągu mniej więcej tak jak kontroler lotu za start/lądowanie samolotu, czyli za życie ludzkie, musi – obok kontrolowania ruchu kolejowego! – sprzątać, sprzedawać bilety, pracować jako robotnik przy torach, itd. Co więcej, kadra pracownicza się starzeje, gdyż nie ma chętnych do pracy na kolei (w takich warunkach, to się nie dziwię; podobno pracownicy są.Czy zdjęcie krzyża z sali sejmowej. W dziedzinie szeroko pojętej gospodarki pan Palikot definiuje siebie jako liberała, przy czym jego liberalizm ekonomiczny wydaje się w miarę zdrowy, bo zabarwiony kilkoma postulatami socjalnymi. Problem w tym, że z ust Palikota nie słychać niczego o ochronie ludzi pracy i ich praw, o walce z wyzyskiem czy z bezrobociem, a jeśli już, to są to lekko zaledwie podretuszowane tezy liberałów, głoszone przez nich od dziesięcioleci. Czyli lider Ruchu swojego nazwiska.

  Mój dziennik - Onet.pl Blog

  Po drugie - "czekanie na przetasowanie" w szeregach Platformy lub czekanie na rozsypanie się Platformy, wnioskując na powstałych symptomach przejścia posła Gibały do Ruchu Palikota, także nie wróży zwycięstwa prezesa Kaczyńskiego. Dobre duchy przynoszą partii PiS nieoficjalne wieści, iż kluje się grupa oburzonych i sfrustrowanych działaczy PO, którym marzy się "przyfrunąć" pod skrzydła prezesa. Nie ma racjonalnych.