O czym chcesz poczytać na blogach?

Różyczka

Najwierniejsza partnerka z ich wilczego stada..To Dla Ciebie Aniołku..

W czwartki na się nudzi w domu. A w szkole zawsze można pogadać sobie i sie pośmiać:) Pozdrowionka dla całej mojej klasy i wszyskich ziomków. papatki:):*
Napisała Różyczka dnia 2004-01-07 19:36:45
skomentuj (0)


dawno nie pisałam...
Dawno nie pisałam ponieważ nie chiał blog chodzić. U mnie bardzo dużo się zmieniło:)Byłam w piątek na dysce. Było bardzo bardzo fajnie:)Gosia do mnie dołonczyła ok. 20 ponieważ miała wtedy szkołę. Ale było świetnie:) Moje oceny na półrocze jakoś ujdą choć mogło być lepiej:)Pozdrowienia dla wszystkich moich znajomych ze szkoły i nie tylko i dla mojego Adasia:):*** buziaki dla niego:) pozdro:)3majcie sie papa:)
Napisała Różyczka dnia 2004-01-11 13:40:43
skomentuj (2)

co tu dużo pisać???:))
hmmm jakoś ostatnio nie mam co pisac na tym moim blogu więc napsize tylko pozdrowienia:) Pozdro dla wszystkich z mojej szkoły których znam z treningów z basenu:) ratowników:D trenera:) i mojego kochanego Adasia którego bardzo bardzo mocno kocham :*:*:*:)papatki
Napisała Różyczka dnia 2004-01-13 16:34:15
skomentuj (1)

i tak sobie moje życie płynie...
Dzisija niedziela:(niby najgorszy dzień w tygodniu ale nie jest taki zły dzisiaj. Miałam dzisija koncert w kościele:) mi się podobało:) Zagrałam, zaśpiewałam i było wszytsko ok:))Pan z pianina i moja pani od speiwu

Bo choc zycie nie dla wszystkich ludzi bajka jest i dla wielu nagle traci sens...

Różyczka od razu zauważyła, że obok niej rośnie smutny Kwiat. Zakochała się.. Wydawałoby się z wzajemnością.. Różyczka stawała się coraz piękniejszą.. Jej ukochany także... I tak mijały dni, tygodnie.. Minęły 3 miesiące..

Do ogrodu przyszedł ogrodnik… Od razu zauważył piękną Różę, która wcześniej wydawała się jedną z najbrzydszych w ogrodzie… Przesadził ją wśród najpiękniejszych kwiatów. Róża z tęsknoty stawała się coraz marniejsza, jej płatki zaczęły opadać.. Straciła swój zapach i urok…. Serce Róży zostało bardzo zranione..

Mijały dni, tygodnie, minął rok, drugi trzeci.. .Różyczka nadal była samotna. Gdy ogrodnik zauważył, że Różyczka nie nadaje się rosnąc w miejscu gdzie teraz była.. przesadził ją w poprzednie. Jednak czegoś tam brakowało… Tego kwiatu, który dał jej tyle radości.. Zasmuciła się. Po kilku dniach ogrodnik niedaleko Róży posadził nowy kwiat. Różyczka nagle poczuła coś dziwnego. Serce zaczęło jej mocniej bić. Spojrzała przed siebie. Nie mogła uwierzyć. Przed nią rósł piękny kwiat – Niezapominajka. Była oczarowana… W jej sercu znów pojawiła się radość… Jednak nie na długo. Wkrótce do ogrodu doszło jeszcze kilka pięknych kwiatów. Ukochany Róży nie wiedział o uczuciu jakim darzy go Róża. Zawrócił mu w głowie inny kwiat. Różyczka bardzo się zasmuciła widząc to.. Ale.

i was happy. to be free..didn't think I'd give myself so easily.

-skae'ci przeklinają i wandalizują
-każdy kto ubiera się inaczej niż ogół (np.szkoła) jest dziwny
-dziewczyna z krótkimi włosami jest mniej atrakcyjna niż z długimi
-okularnicy są gorsi od innych
-ludzie niepełnosprawni też
-człowiek który ma zbyt szeroki uśmiech albo za głośno się śmieje pewnie jest na haju i tym podobne.
Wprawdzie stereotypy powstały na jakiejś zasadzie,ale moim zdaniem już dawno powinniśmy nimi nie myśleć.
I otóż to!Uśmiechajmy się jak najwięcj i ubierajmy jak chcemy bo nikt nie ma prawa nam tego zabronić.Widzieliście gdzieś takie prawo?Bo ja nie,a Konstytucję znam nieźle.
Zmieńmy to!!!Bo w końcu doprowadzi to do tragedii...
różyczka ...
ta pisząca. / 2004-09-24 20:16:49 skomentuj stuk, stuk razy (0)


dla zakochanych (również dla mnie :)))
"Co to oznacza,jeśli bez Ciebie świat jest niekompletny?Jeśli dwa dni bez Ciebie to są dwa poranki bez Ciebie, dwa południa i dwa wieczory bez Ciebie, dwa tysiące osiemset osiemdziesiąt minut bez Ciebie; co to oznacza, jeśli ktoś przez czas tak długi nie jest w stanie wykonać najprostszej czynności użytkowej ani odwrócić mysli od jednego wyłącznie tematu,czy to nie oznacza,że ten ktoś wpadł w obsesję?"
M.Musierowicz, "Brulion Bebe.B"
różyczka

ta pisząca. / 2004-09-25 11:51:46 skomentuj stuk, stuk.

listy-do-niego.blog.pl

Już mnie nie kochasz... To fakt... Wczoraj było gorzej niż w sobote. Chciałeś żebym odeszła. Nie docierały do mnie te słowa. Mówiłeś straszne rzeczy. Że mnie nie kochasz, że nienawidzisz. Kazałeś mi odejść... Nie wierzyłam że to siedzieje. W końcu miałam ten głupi atak... Wziołeś mnie na litośc... Jesteś ze mną z litości. Wieczorem się kochaliśmy. Zgodziłam się bez słowa z wielkim bolem, ale tylko po to byś ze mną został... Oddalasz się ode mnie... Będę walczyła aż do samego końca...
teraz poniżam sie przed tobą, olewasz mnie, traktujesz jak kogoś obcego... Tak się teraz czuje... Obca... Wierze, że uda mi sie wszystko przezwyciężyć...

... Różyczka.


2006-09-08
08:42:23

list czterdziesty piąty


To już przedłużanie końca... Wole żeby to sie tak skończyło niż tak nagle... Wten sposób przyzwyczajam się do myśli, że przez ten cały czas byłam oszukiwana i wykorzystywana... Żałuje, że Cię poznałam, żałuję wszystkiego co z Tobą związane... Ten cały ból... Nie zasłużyłam na niego... Nie zasłużyłam na takie cirpienie... Nikt nigdy nie kochał nikogo tak mocno, tak szczerze, tak prawdziwie jak ja Kocham Ciebie... I teraz mam za to wynagrodzenie... I ten ból w sercu... Ta wielka.

Kot w butach

Sztuczek, ze zwykłymi aktorami. Odtwórczyni Betty roli jest bardzo wiarygodna.

Co więcej mogę napisać? Polecam!

8/10

 

Drugim oglądanym przez nam filmem była „Różyczka” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Kolejny dramat, bardzo ambitny film. Podejrzewam, że przez krytyków okrzyknięty filmem ze zbytnim epatowaniem nagością. Tak, nie jest to film przeznaczony dla osób poniżej osiemnastego roku życia, ale wszelkie „rozbierane” sceny są moim skromnym zdaniem celowe i potrzebne. Zresztą nie ma się czego wstydzić! Pani Magdalena Boczarska (filmowa Kamila Sakowicz vel Różyczka) jest ślicznie zbudowaną młodą kobietą. Bardzo dobrą aktorka, która pewnie nie raz jeszcze pojawi się na szklanym ekranie.

Akcja filmu „Różyczka” umiejscowiona jest w latach 60-tych. Umiejętnie wstawione zdjęcia archiwalne budują klimat i oddają realizm tamtym czasów. Filmowymi bohaterami „Różyczki” są Roman Rożek świetnie grany przez Roberta Więckiewicza (jednego z moich ulubionych Aktorów, literka A celowo napisana z dużej litery) i pisarz Adam Warczewski (równie dobra rola Andrzeja Seweryna).

Różyczka dostaje się między przysłowiowy młot i kowadło, ukochany Roman prosi ją o zbliżenie się i szpiegowanie Adama.

"Szczęście to jedyna rzecz,którą można mnożyć jeśli się ją dzieli" - Onet.pl Blog


Szybko przygotowalismy stół i akurat weszli Nick z Seleną i Kevin z Danielle.Punktualnie zjawili się nasi rodzice i moje siostry oraz Miley i Adam. Przytuliłam Adasia na powitanie a Mil pocałowałam w policzek.Przywitalismy się i usiedliśmy do stołu. W miłym nastroju i atmosferze zjedlismy danie.Osniosłam z Seleną brudne naczynia i przyniosła ciasto "tiramisu" .
Joe zabrał głos.
J:Kochani,chcielibyśmy z Demi coś ogłosić.
K:Demi jestes w ciąży?
N:Jak to>
K:Co ty bracie,nie wiesz jak to się robi?
N:Wiem ale...
D:Nie,nie jestem w ciąży.
J:Więc chielibyśmy ogłosić,że oświadczyłem sie Demi a ona sie zgodziła.
S:uu...GRatulacje.
Wszyscy się bardzo ucieszyli i zaczęli bić brawa.
Moja mama miała łzy w oczach.
D:Nie płacz mamo-przytuliłam ją.
M:Cieszę się twoim szczęściem.
Adam z jednej strony cieszył się szczęściem Demi,w końcu mu na niej zależy,ale z drugiej strony gdyby nie to,że musiał wyjechac z rodzicami to pewnie teraz on byłby na miejscy Joe'go.
A:Dede moje gratulacje i sliczny pierścionek-przytulił mnie a ja go pocałowałam w policzek.
D:Dziękuje Glambuś-puściłam mu oczo.
-POkaz nam pierścionek moja droga,muszę sprawdzić czy mój syn Joe ma gust-odparła mama Jonasów.
Podeszłam bliżej i wyciągnęłam dłoń tak aby wszyscy mogli ujrzeć ten pierścionek....

Różyczka

Jagoda Ka - Onet.pl Blog
Sytuacja trzecia:
Jagoda, Rodzynka vel Aś.

Po uprzednim odśpiewaniu pseudo-hymnu powrotnego (klik: http://www.youtube.com/watch?v=1b5wZqAWSQo)
Rodzynka: Kurczę, a chciałam być fajna.
Jagoda: Jesteś fajna! Jedziesz ze mną po zioło!Jagoda Ka (10:57)
2 Ustawcie sie w kolejce!

13 marca 2010
"Różyczka. TW Różyczka..."
              Moda na filmy o złym, niedobrym, paskudnym PRLu trwa nadal. Tak samo jak nasi ojcowie, czy dziadkowie, nasycali swój wzrok filmami o drugiej wojnie światowej, tak my dzisiaj raczymy się opowieściami o tym nie dobrym komunizmie. Żebyśmy zapamiętali,  że to było "fuj" i nie powtórzyli błędu.
              Dość sceptycznie byłam nastawiona do "Różyczki" Kidawy-Błońskiego, ponieważ z recenzji wynikało, iż jest to właśnie kolejny taki film "ku przestrodze pokoleniom"..