O czym chcesz poczytać na blogach?

Rozprawka

Lekcje Profesor Rozprawki

Przychylić ku zasadności takiej formy kształcenia mojej życiowej postawy. Literatura bowiem kształtuje we mnie spojrzenie na świat, pozwala stworzyć własną hierarchię wartości, uczy wrażliwości, siły, determinacji, stawania w obronie tego, co naprawdę ważne. Jest nauczycielką wybierania. Dzięki rozprawkom potrafię przywołać różne argumenty, umiem ocenić korzyści i straty płynące z dokonywanych przeze mnie wyborów. Wiem, jakie mogą być konsekwencje podejmowanych często trudnych decyzji. Staję się człowiekiem nie tylko bardziej oczytanym, ale przede wszystkim - mądrzejszym.

03:12, rozprawka , Ćwiczenia
Link Komentarze (10) »
czwartek, 10 kwietnia 2008
Jak pisać rozprawkę?

Rozprawka to taka forma wypowiedzi, która składa się z trzech zasadniczych części:
1. tezy
2. argumentów potwierdzających i zaprzeczających tezę
3. ostatecznego potwierdzenia tezy.

Można też zastosować nieco inny model:
1. hipoteza
2. argumenty za i przeciw hipotezie
3. teza.

A teraz przykład tezy: Oglądanie telewizji przez dzieci pozytywnie wpływa na ich rozwój. Teza.

welcome lazy day...

Melodii. Znalazłam metronom online. Romance d'Amour straszne jest (za dwa tygodnie popis!). Zagubiona w swoich snach (kochajmy więc samotność, pieśćmy ją).
2004-05-02
skomentuj (0)
lubię i umiem dobrze vs. nie lubię i nie umiem dobrze
29:102

Hm...
Czas wziąć się za siebie, co, Uleniu?
2004-05-03
skomentuj (1)
coś niedobrego się zdarzyło...
4 maja 2004, 22:46
fu135.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polska

Wizyta z wyszukiwarki: Google - google.com
Słowa kluczowe: nie szata zdobi człowieka rozprawka

...

4 maja 2004, 20:38
193.151.64.130

Wizyta z wyszukiwarki: Google - google.com
Słowa kluczowe: nie szata ROZPRAWKA

...

4 maja 2004, 20:36
pa76.ciechanow.cvx.ppp.tpnet.pl
Ciechanów, woj. mazowieckie, Polska

Wizyta z wyszukiwarki: Google - google.com
Słowa kluczowe: rozprawka szata nie zdobi


Tematem dzisiejszej rozprawki było: "Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość?".
Co o tym wszystkim myśleć? (a mnie całkiem dobrze poszło, bez oszukiwania, no).
2004-05-05
skomentuj (0)

Blog toorealgirl

Być.


"Ktoś kiedyś powiedział, że w chwili,
kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś,
przestałeś go już kochać na zawsze."
~Carlos Ruiz Zafón
 
Komentarzy: 0 2010-10-13 Postaram się streszczać. Napisałam kilometrową notkę, po czym szlag ją trafił.
Human: masakra. Z zamkniętych: 14/20, rozprawka nigdy nie poszła mi tak źle. Z mat-przyra z zamkniętych: 20/25. Do tego z fizyki 0/7. Wprost genialnie. Nikt nie poznał się na moim intelekcie i uznał mi mojego wymyślonego wzoru :(
Teraz się rozwlokę. Przed polskim siedzimy przed klasą. Zaisty nie wychodzi z sali. W końcu pokazał się w towarzystwie pierwszoklasistek z kółka, i olimpiad. Od razu zaczęły się u mnie problemy z oddychaniem. Pomagałam napisać zadanie Piek Pieki, ale też cały czas wpatrywałam się w plecy Zaistego. Całą przerwę przegadał z pierwszakami. Gdy wrócił pod klasę, powiedział tylko, że porozmawiamy o mojej olimpiadzie po lekcji. Żałądek zaczął.

Zwyczajne życie nastolatki - Onet.pl Blog

Mi jakichś drogich leków mają ma popołudnie. Zobaczę jeszcze.
Zwyczajna nastolatka (18:23)
5 umiejących pisać

20 March 2010
080. Oczekiwanie
Czekam na wyniki bardzo ważnego dla mnie konkursu. Zostało od 10 do 18 dni. Jest to ta rozprawka, o której już pisałam. Teraz, po kilku tygodniach od jej napisania, mam wielkie wątpliwości, co do niej. Najważniejszy zarzut, który stawiam swojej rozprawce to, czy to była rozprawka. Wcześniej raz pisałam coś przypominającego rozprawkę. Moja mama - polonistka mówi mi, że była to rozprawka, a ja w to szczerze wątpię. Ostatnio na polskim zaczęliśmy uczyć się pisać rozprawki i wtedy zdałam sobie sprawę, że z moją było coś nie tak. Właściwie nie mam wyrażeń typu: moim zdaniem, sądzę, uważam itp. Żadnego z akapitów nie zaczęłam od czegoś w stylu : po pierwsze, drugim argumentem itp. Sądzę, że moja praca nie była rozprawką, ale solidnym wypracowaniem o Sobieskim..

Lukigol Republic

Z szerokim uśmiechem, na plaży, na imprezie, na dyskotece, w basenie, na stoku narciarskim, budzić zaczęły we mnie pytanie rdzenne: po co? Znam profil, w którym panna zobrazowała całe swoje życie od małego do wieku obecnego na co zebrało się jej kilkaset zdjęć.  W jaki sposób rodzi się w głowię taka obłąkana idea, że dla kogoś obcego, albo nawet nieobcego, taka galeria może się okazać interesująca? Znam gościa, który se zrobił zdjęcie z festyniarskim samochodem ojca i dał na fotę główną. Jako badacza popkultury interesuje mnie motywacja takich osobników, bo w oczach tych, których o to zapytałem zobaczyłem jedynie niezrozumienie.

Dziś z serii “krótka rozprawka o…” o serwisach, no niestety społecznościowych. Jak wiadomo wszystko zaczęło się parę lat temu od grona, później cyfrowa wiara przeniosło się na n-k. W tym całym owczym pędzie przyznaję, że na tym drugim i ja się zainstalowałem. Właściwie nikogo nie obchodzi zapewne moja motywacja ale muszę ją przytoczyć celem dalszej logiczności niniejszej rozprawy. Otóż i to hirohito, zanęciła mnie możliwość odnalezienia i kontaktu z osobami po wielu latach, tych których zachowałem w pamięci pozytywnej, ew. tych których podejrzewałem, że mogą mnie zachować w takowej. I zakładalem, że inni myślą podobnie.

Ale im więcej przesiadywałem na tym forum, tym.