O czym chcesz poczytać na blogach?

Rozbicie dzielnicowe

nexy.blog

Godziny!:P] ale żeby głupkowata? Fajnie;P....
W sumie to jakby przyjżeć się problemowi bliżej sytuacja wygląda mniej wiecej tak: uczniowie pytają się na lekcji historii 'dlaczego pan [król;P] na obrazie jest zielony??;P...i różne jeszcze tym podobne pytania padają na lekcjach;P Dla mnie też to o wiele ciekawsze niż tam jakieś rozbicie dzielnicowe, Łokietki i tym podobne;P
hmmm...ogólnie nie jest aż tak źle. Prof. od PO dalej jest zboczonym staruszkiem;P Matematyczka uażala się na nasze spowolnione tempo myślenia. [ale co się dziwić - dopiero co skończyły się wakacje;P]
Zmieniło się nam tylko kilku nauczycieli...w tym od angola z czego za bardzo.

wilcza-howl.blog

ZOBACZCIE JAK JEST PIĘKNA, SKOSZTUJCIE JAK JEST SŁODKA MIŁÓŚĆ MIĘDZY BRAĆMI!
Ojejkuś! Przepraszam Was bardzo, że tak długo nie dawałam znaku życia. Oczywiście, mam usprawiedliwienie (a jakże :D) Otóż, w moim serduszku zagościło małe rozbicie dzielnicowe, przeplatane lenistwem. Jednym słowem: kryzysik. Jednak tym razem nie wiary, tylko bardziej zaufania, a dokładniej, to chyba wdzięczności, za te wszystkie wspaniałe dary, których tak mnóstwo otrzymuję każdego dnia. W ogromnym skrócie postaram się przytoczyć wszystkie, a przynajmniej większość znaczących wydarzeń. Pod.

potfforek blog

Ze ja moze powiem to co wiem(bo on zawsze zadaje pytania) i sie zgodzil wiec zaczelam moja fascynujaca wypowiedz smiechu to bylo tyle ze nie wiem. Tak jakby ktos nie wiedzial to mongolowie wynalezi BZUKE buahahaha co tam ze zyli w XIIw--->musze to opublikowac!!! Yeaaah albo odp. na pytanie jak to sie mialo do Polakow a ja ostro ze bylo akurat rozbicie dzielnicowe ale zawiazal sie koalcja miedzy ksiazetami polskimi na czele ktorej stanal Mscislaw Udaly buahahaha a cala klasa NIE Pobozny hehe a ja znaczy Henryk Pobozny chcilam powiedziec facet sie za glowe az zlapal buahahaha ja myslam ze sie tam poleje...Bylo jescze kilka takich w stawek facet robil takie miny ze ja zgupilamczy mowie dobrze czy.

syzyf | e-blogi.pl

Kazimierz Wielki pozyskał zanotecką ziemię wałecką .Za jego panowania powstały też warunki do ekspansji Polski na wschód , ku ziemią etniczne ruskim W 1344 roku król opanował ziemię sanocką i przemyską , następnie do 1366 r resztę Rusi Halicko – Włodzimierskiej.

Królestwo Polskie po blisko 200 latach rozbicia dzielnicowego było bardzo zróżnicowane pod względem gospododarczym , rozwoju przywilejów, pozycji księcia wśród możnych , zaawansowania podziałów stanowych, istniejących urzędów , zwyczajów oraz funkcjonujących norm prawnych. Dlatego warunkiem należytego rozwoju nowo powstałego państwa było jego zjednoczenie wewnętrzne zaś.

Swą odrębność Mazowsze. Dalsza odbudowa państwa polskiego spada na ramiona jego syna Kazimierza Wielkiego zwanego też powszechnie Królem chłopów, który kraj zastał drewniany zaś zbudował i pozostawił następnym pokoleniom Polskę Murowaną.
syzyf

Skomentuj [0]

Rozbicie dzielnicowe w Polsce 2007-03-14

Rozbicie dzielnicowe jest okresem w historii Polski trwającym umownie od śmierci Bolesława Krzywoustego w 1138 do koronacji Władysława Łokietka w 1320. W roku 1138 umiera książę Bolesław Krzywousty. Mocą jednak wydanej przed.