O czym chcesz poczytać na blogach?

Różaniec

W Drodze do Nieba Bram

Na podłodze mały kawałek bambusa. Połamał go na dziesięć kawałeczków i położył pod jedną ze ścian swojej celi. Kiedy odmawiał różaniec po kolei przenosił te kawałeczki bambusa spod jednej ściany pod drugą. STRAŻNICY POMYŚLELI ŻE ICH WIEZIEŃ STRACIŁ GŁOWĘ, ALE TO WŁAŚNIE TA NIETYPOWO ODMAWIANA MODLITWA RÓŻAŃCOWA TRZYMAŁA GO PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH.

Inny misjonarz, tym razem protestancki, mówił, że zazdrościł księdzu katolickiemu modlitwy różańcowej. Obaj bowiem, jak większość misjonarzy w Chinach, byli prześladowani i torturowani. A kiedy cierpi się fizycznie, jest się trawionym przez gorączkę, nie łatwo jest wtedy skoncentrować się na modlitwie. Różaniec w rękach jest często dla cierpiącego człowieka jedyną modlitwą możliwą do odmówienia.

Konwertyta u sługi Bożego, Bp Sheena:

Był on żołnierzem w niemieckim wojsku. Mówił że pewnego razu znalazł  się z kolegami, katolikami, w leju utworzonym przez pocisk armatni. Żołnierze ci pod ostrzałem artyleryjskim nieustannie odmawiali różaniec. On natomiast będąc Żydem nie znał, a już na pewno nie odmawiał tej modlitwy. Po jakimś czasie jednak nauczył się poprzez, chcąc nie chcąc, słuchanie modlących się kolegów, odmawiać różaniec, ale oczywiście nigdy się do nich nie przyłączył. Pewnego, kolejnego dnia.

Książki nie z tego świata | Na tym blogu będą umieszczane pełne, ciekawe i uduchowione książki, których nie znajdziesz nigdzie indziej w sieci.

(Ps 104,24) Wiele też napotkałem na mej drodze cudownych przypadków i wydarzeń. Chciałbym je wszystkie opowiedzieć – dzień za krótki. Choćby na przykład ten: kiedyś pod wieczór zimą idę sam przez las, nocować w jakiejś wiosce. Już ją widziałem, były do niej jakieś dwie wiorsty.
Znienacka napada na mnie, rzuca się, wielki wilk. Miałem akurat w ręku wełniany
różaniec (W oryginale: czotki; od rosyjskiego sczitat’ – liczyc, sznur wełniany lub jedwabny, z paciorkami lub węzłami, służący do liczenia odmówionych modlitw lub wykonanych pokłonów, używany także przez świeckich) starca (zawsze nosiłem go ze sobą). Zamachnąłem się na wilka i cóż się stało? Różaniec wyrwał mi się z ręki, zaczepił o szyję wilka, a ten odskoczył ode mnie przez jakiś kolczasty krzak, tylnymi łapami się w nim zaplątał, a różańcem zaczepił o sęk suchego drzewa i zaczął się szarpać. Nie miał się jednak jak wyrwać, bo różaniec zacisnął mu się na szyi. Uczyniłem z wiarą znak krzyża i podszedłem, by go uwolnić, a jeszcze bardziej z obawy, że gdy on zerwie różaniec i ucieknie z nim, to przepadnie ten mój drogocenny przedmiot. Ledwie zdążyłem podejść i chwycić różaniec, gdy rzeczywiście wilk zerwał się i przepadł bez śladu.
Podziękowawszy Bogu i wspomniawszy mego błogosławionego starca szczęśliwie dotarłem do wsi, zaszedłem do zajazdu i wyprosiłem.

Miłosierdzie Boże - Onet.pl Blog

Życiem ludzkim” (29.10.1978 r.)

                                        

FRAGMENT OBJAWIENIA W LOURDES

"Proście Boga o nawrócenie grzeszników" – powiedziała Maryja Bernadecie. W czasie gdy dziewczynka się modliła, Maryja, milcząc, przesuwała paciorki Różańca. Często zapominamy, że modlitwa posiada potężną moc wypraszania łaski nawrócenia dla grzeszników. Dlatego Maryja zaprasza nas w Lourdes do częstej modlitwy o ich nawrócenie. Ukazała nam – za pośrednictwem Bernadety, Swej, jak powiedziała: „najbiedniejszej córki” – że najskuteczniejszą modlitwą, którą najbardziej lubi, jest Różaniec Święty.

FRAGMENT OBJAWIENIA KS. STEFANO GOBBI

Różaniec to modlitwa, o którą Sama przyszłam was prosić z Nieba.  Przez tę modlitwę udaje się wam wykryć zasadzki Mego przeciwnika i ustrzec się od jego licznych podstępów. Modlitwa ta chroni was przed wieloma niebezpieczeństwami, które szatan wam gotuje. Różaniec zachowuje was od zła i zbliża coraz bardziej do Mnie, a wtedy mogę być prawdziwie waszą Przewodniczką i Obroną.  Jak miało to już miejsce w innych decydujących chwilach, tak i dziś zwycięska Matka Kościoła obroni go i uratuje, dzięki sile przychodzącej do Mnie od was, Moje maleńkie dzieci, dzięki częstemu odmawianiu Różańca Świętego. .

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi" JPII - Onet.pl Blog

Nigdy nas,

Ty rozpalaj w nas tę miłość.

O Maryjo,

bądź z nami w każdy czas...

 

monikam (15:35)
3 Rozmowa

14 sierpnia 2006
Różaniec

Wczoraj byłam na Nabożeństwie Fatimskim w mojej parafii. Tematem rozważań był różaniec właśnie.

To wspaniała modlitwa, to nie jest "klepanie Zdrowasiek" jak sie niektórym wydaje. Różaniec ma siłę i moc. Odmawianie jak i noszenie różańca chroni nas od złego... Nie wstydźmy sie różańca, odmawiajmy go tak często jak tylko możemy... Wtedy kiedy jest nam źle i potrzebujemy pomocy ale też wtedy kiedy nam się coś uda jako podziękowanie Matce i Bogu za otrzymane łaski...

 

"Dlaczego właśnie różaniec?

Na pierwszy rzut oka odmawianie różańca może się wydawać nieciekawe, a nawet nudne. Czy rzeczywiście? Sięgnijmy do prostego obrazu z życia.

Obliczono, że małe dziecko powtarza wyraz "mama" około trzystu razy dziennie. Czy to się.

Koronki do Pana Jezusa Chrystusa - Onet.pl Blog

Swoich kazaniach oraz rekolekcjach duchowych zachęcał do odmawiania owej Koronki. Podobnie również czynili inni ojcowie Teatyni. Sama Koronka składa się z 33 Ojcze nasz – na pamiątkę 33 lat ziemskiego życia Pana Jezusa, które się odmawia dla uczczenia 33 rodzajów męki Pańskiej; oraz 5 Zdrowaś Maryjo, dla upamiętnienia współczującej męki Matki Pana Jezusa.

 

 

 

***

 

Źródło: http://teatyni.tnb.pl/news.php

 

Różańce i Koronki do Pana Jezusa Chrystusa
  • Koronka do Dzieciątka Jezus
  • Koronka do Dzieciątka Jezus z Pragi
  • Różaniec do Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa
  • Różaniec Droga Krzyżowa