O czym chcesz poczytać na blogach?

Router wifi

hanyczki.blog

Hanyczki i Upragniona Neo 2006-02-16 21:00:20


Po 3 tygodniach w nowym mieszkaniu na Polnej udało się nam wreszcie zainstalować Neostrade.

Po dosc żmudnym konfigurowaniu routera WIFI wszystko wreszcie zadziałało i zająłem się sprawdzaniem poczty. Haneczka natomiast grabnęła swojego laptoka i wyszła.

Wyszła.. i jej nie ma. Rozglądam się po mieszkaniu. Haneczki brak. Aż tu nagle... Haneczka pojawia się na GaduGadu!

No to stukam do niej:

chwilka: O! Haneczka! A gdzie ty??
haneczka: W kiblu :)

It-Tech

Do fałszywych stron internetowych.
Więcej »

13:05, it-tech , Zabezpieczenia/Hacking
Link Dodaj komentarz »
Niezabezpieczone routery WiFi zagrożeniem dla miast
Naukowcy z Indiana University ostrzegają przed niezabezpieczonymi sieciami bezprzewodowymi Wi-Fi.
Więcej »

13:05, it-tech , Zabezpieczenia/Hacking
Link Dodaj.

Ludzik pisze ładnie i nieskładnie…

Logo Cyanogen-a.

Oczywiście i tym razem nie obyło się bez kłopotów…. WiFi znowu nie chciało zaskoczyć, chociaż telefon widział inne sieci w okolicy. Wydało mi się to trochę dziwne, bo odległości od tamtych punktów dostępowych są zdecydowanie większe! W takim przypadku postanowiłem zmienić ustawienia w routerze. Podmianka wielkości liter w nazwie sieci oraz inny klucz i kodowanie okazało się strzałem w 10! Dla pewności ustawiłem też inny kanał dla mojego WiFi. Sieć ruszyła, a mi pozostało spersonalizowanie telefonu, mozolne ustawienia i instalacja niezbędnych aplikacji (to się stanie chyba tematem osobnego wpisu).

 

 

 

 

 

 

 

Co nowego?

Nowy MOD zawiera stosunkowo nową wersję Androida, bowiem na pokładzie mam teraz.

Z prawnego punktu widzenia... - Onet.pl Blog

Który również zaproponował różne takie, ale nie skorzystałem. Chociaż może faktycznie już samo uruchomienie coś tam mogło potrzebować z sieci i sobie ściągnęło?... W sumie po to jest nowoczesny telefon żeby czasem użytkownika wyręczał. A poza tym wczoraj, zaraz na początku użytkowania skonfigurowałem sobie połączenie z lokalnym WLAN-em. Po to w końcu człowiek kupuje router i konfiguruje go w pocie czoła żeby było mu wygodniej i taniej.
Tak czy inaczej (pozytywna magia nowego zakupu jeszcze działała) pomyślałem sobie "trudno, było wcześniej przeczytać i być czujnym". Teraz trzeba już naprawdę ostrożnie... Nie daje mi tylko.
Przyszłości jakiś problem z usługami swojego operatora. I o tym chciałbym w najbliższych wpisach traktować. Przypadek odnoszę do siebie, ale dowiedziałem się o nim w związku z obowiązkami zawodowymi.

Dzień 1 - kupiłem nowy telefon komórkowy. Samsung Galaxy coś tam. Piękny, solidny, estetyczny, funkcjonalny. Oczywiście z ekranem dotykowym, GPS, WiFi, itp. itd. czyli współczesny gadżet do wykorzystania w 30% jego możliwości. Ale w reklamach twierdzą, że odmieni moje życie... albo coś w tym charakterze. Nie wiem, do tej pory wystarczyła Nokia E51, jeszcze dwa lata temu również mająca odmienić i uprościć moje życie.
Wieczorem pierwsze kroki użytkownika, przegryzanie się przez instrukcję (dzisiaj jakoś nic.