O czym chcesz poczytać na blogach?

Rousseau

Światek Literatów Częstochowskich, v.3.0 pedalska

Ambientu z elementami eksperymantalnego industrialu.
"Weźcie to zmieńcie!" ryknął Józef Stalin i zagryzł starym chlebem leżącym od paru dni na stole.
Adiutanci zakończyli tango w bardzo efektownym stylu i zapuscili najnowszą płytę jakiegoś pedalskiego zespołu grającego indie i britpop. Józef ryknął śmiechem, budząc oficera, który wypadł z pokoju z łomotem i wrzaskiem.
"To lubię." charknął Stalin i wyciągnął flaszkę wyborowej.
"Psycholodzy wyglądają tak samo, mają okulary i siwą łysinę!" rzekł, zapijając wyborową.
"I piskliwe, piskliwe głosiki!" powiedział wchodzący do pokoju Rousseau. "Które są wrodzone, natywistyczne, te głosiki piskliwe, piskliwe!"
Józef rzygnął na niego z epickim rozmachem, który tak lubił i włączył telewizor.
"Jak i wcześniej, właśnie, o niewystarczającej ilości..." pieprzył od rzeczy na wizji E. Haeckel, który wymyślił kretyńską teorię, jakoby ontogeneza stanowiła rekapitulację filogenezy,
"Ale o co biega?" zachłysnął się nową wiedzą Stalin.
"O to, że jesteś na poziomie jebanego homo erectus." odrzekł mu Rousseau, czyszcząc swoje spod igły palto z resztek rzygowin.
"Erekcja?" prymitywnie roześmiali się adiutanci, których.

z archiwum grupy x

POZBAWIONE SKRUPUŁÓW

Wszyscy doskonale wiemy i spotykamy się na co dzień z brutalnością człowieka wobec innych ludzi. Również bohaterowie tej powieści, kierowani instynktem potrafią zabić innego człowieka bez najmniejszego powodu. Zabicie Saimona, możemy potraktować jako wypadek, spowodowany fobią. Natomiast umyślne zrzucenie, przez Rogera, na głowę Prosiaczka ogromnego głazu, z całą pewnością nie zostało zrobione niechcący. Autor ukazuje tutaj, że nie tylko człowiek żyjący we współczesnej cywilizacji, może stać się bezmyślną maszyną do zabijania. Mówi nam, że przemoc leży w naszej naturze. Wbrew słowom słynnego filozofa Jana Jakuba Rousseau, człowiek powracający na łono natury, wcale nie staje się szczęśliwy, wolny. Zamiast zatracić wszelką wrogość, tak charakterystyczną dla człowieka współczesnego, jeszcze ją powiększa. Nasi bohaterowie urządzają sobie, tak dla zabawy, polowanie na jednego ze swoich kolegów, ich byłego wodza - Ralfa. Podpalają dżunglę, tylko aby go stamtąd wykurzyć. Jednym słowem, niszczą. Stają się dzicy, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Powieść Goldinga przeciwstawia się poglądom Jana Jakuba Rousseau i innych filozofów propagujących tzw. ideę naturalizmu. Stanowi obraz wypaczonej, a jednak prawdziwej natury ludzkiej. Przedstawia człowieka, jako.

Michał Sokolski

Tekst na 21 III

Na zajęciach obowiązuje znajomość fragmentu “Umowy społecznej Jeana Jacquesa Rousseau.

J.J. Rousseau – Umowa Społeczna (frgm)

nonkonformista - Onet.pl Blog

Co nazywamy "spiskiem". Przychodzący na nasz świat "nowy człowiek" sprawiający swojej matce- na dzień dobry -niezłą dawkę fizycznego bólu (którego z wiadomego względu nie jestem sobie w stanie wyobrazić) poprzez swój pierwszy "płacz" daje nam coś do zrozumienia? Może już wie, że ze Świata pozbawionego złości, nienawiści, zazdrości i ambicji przychodzi na małe piekiełko, które aż ocieka wymienionymi cechami. Tak jak nie pamiętamy swoich urodzin, tak samo zapominamy co wtedy tak na prawdę czuliśmy, jakie były nasze pierwsze odczucia. Tu nasuwa się pytanie, z którym wielu znamienitych filozofów miało problem. Czy człowiek z natury jest dobry tak jak uważał Rousseau, czy zły idąc tokiem filozoficznych dywagacji Machiavellego.

Już przy tym pytaniu można byłoby się trochę rozpisać i zacząć od interpretacji słowa "człowiek", bowiem ten "słowny twór" nie od zawsze cieszył się taką popularnością jak chociażby dziś. Powodem tego jest jego szeroki zakres semantyczny. Wcześniej mieliśmy do czynienia z określeniami "król", "arystokracja", "chłop", "dziecko", "kobieta", "mężczyzna", które wykazywały.

Seks w Liceum (Moje Liceum 2.0)

Zupełnie nie jestem w stanie tego pędu wytłumaczyć. Może to jakaś wykrzywiona potrzeba obcowania z sacrum o której pisał swego czasu Mircea Eliade?

A tak przy okazji: polskie prawo nie zmieniło się w tej mierze ani na jotę. Cała ta pseudo-kościelna, humanistyczna ceremonia była tylko swego rodzaju teatrzykiem. Bo zarówno prezbiter, obie panny młode oraz wszyscy goście weselni równie dobrze mogli wziąć udział w inscenizacji Dziadów, albo w ulicznym happeningu. Z identycznym skutkiem prawnym.

Na szczęście, bo już niedługo zobaczymy na ślubnym kobiercu pobekującego pana młodego z rogami i raciczkami, albo pokwikującą pannę młodą z filuternie zakręconym ogonkiem. Jak «humanizm» to «humanizm»! Pełną gębą!

O pracy i biznesie

RSS
niedziela, 26 czerwca 2011
Ogrody Warszawa

W poprzednich tekstach wspominałam, że posiadanie ogrodu to naprawdę fajna rzecz. Można się zrelaksować i odpocząć ze świadomością, że posiadamy ten kawałek ziemi. Niektórym ludziom naprawdę ciężko jest się przyzwyczaić do życia w blokach, zwłaszcza jeśli wychowali się na wsi.

Ogrody Warszawa

Według teorii Jana Jakuba Rousseau to cywilizacja i kultura wyzwalają w nas grzech, a kontakt z naturą sprawia, że czujemy się lepiej i opuszczają nas złe skłonności. Ta bardzo ciekawa filozofia wiąże się silnie z sentymentalizmem, który powstał w ramach reakcji na prądy klasycystyczne, które znacznie bardziej doceniały kulturę, podkreślając rolę człowieka jako Pana Świata.

Z samego sentymentalizmu pochodzi również pochwała uczuć (stąd nazwa prądu) wynosząca kwestie miłosne na szczyt. W Polsce poglądy Rousseau również odcisnęła swoje piętno. Wystarczy przypomnieć sobie Karpińskiego i sielanki jego autorstwa, nie zapominajmy również, że wśród wczesnych.

...::::Pirates of the Caribbean::::.... - Onet.pl Blog

Sprawiali zawsze zawsze wrażenie niemal idealnej pary. Okazuje się jednak, że Kate nie ma najlepszego zdania o byłym chłopaku.

Magazyn Star donosi, że Kate zwierzyła sie niedawno przyjaciołom, że Orladno chrapał tak głośno, że czasami musiała prosić go żeby przeniósł się na kanapę i na dodatek był sknerą. Czuć tu jakiś gorzki żal - mówi znajomy aktorki. Wygląda na to, że Kate nie ma nic dobrego do powiedzenia na jego temat.

Kate i Orlando wielokrotnie już rozstawali się i wracali do siebie. Tym razem wygląda jednak na to, że to już ostateczne. 24-latka spotyka sie obecnie z brytyjskim modelem, Jamesem Rousseau, a Orlando oprócz różnych, przypadkowych kochanek (zobacz: Orlando z blondynką), dość regularnie spotykał się z Penelope Cruz. Ostatnio chyba jednak odbił mu ją Olivier Martinez.

 

Nie jest anorektyczką.....

  

 

Keira Knightley podała do sądu gazetę w której zasugerowano, że skłamała wypierając się anoreksji.

Zdjęcie gwiazdy Piratów z Karaibów zostało umieszczone w gazecie Daily Mail przy artykule o dziewczynie, która umarła na anoreksję. Zdjęcie przedstawia Keirę na plaży, w kostiumie kąpielowym, u boku jej chłopaka, Ruperta.