O czym chcesz poczytać na blogach?

Rottweiler

Moje psy- Tekla i Elza

Pracowaniem z psami).

Z wakacji zdjęć mam "czy miliony sto pięćdziesiąt sześć tysięcy i cztery" ;-) , co oznacza, że w następnych odcinkach będę je dozować :-D

22:24, aleksandraalicja
Link Dodaj komentarz »
Sobota

Jeżeli kiedykolwiek ktoś będzie Wam próbował wmówić, że jakaś rasa psów nie gubi włosów, to absolutnie mu nie wierzcie!!! Nawet nagi peruwiańczyk zostawia włosy, mało, bo mało, bo mało ma, ale zostawia. Pudle zostawiają, jorki zostawiają, rottweilery też. O lenartowskich rajdżnołzach ;-) nawet nie wspominam, bo to oczywiste!! Tak więc odszczekuję to, co napisałam kilka postów wcześniej o niegubiącej włosów Elzie i na dowód przedstawiam zdjęcia:

I zbliżenie:

Tak oto prezentował się mój świeżo wymyty (w końcu sobota!) taras po przejściu kataklizmu, jakim była świeżo wykąpana Elza (nie z powodu soboty, tylko faktu, że po pogłaskaniu Elzy trzeba było pędzić myć ręce; i wcale nie dlatego, że zwierzęta [PODOBNO!!!] przenoszą zarazki, bo ja z tych, co w zarazki nie wierzą).

Samo mycie uzmysłowiło mi, że jak najprędzej muszę się wziąć za naukę grzecznego kąpania, bo przecież w zimie nie będę.

Blog Kara654

????????????????

Zagadnięcie-7 kmentarzy na bloga.Komentarze: 2 Rottweilery 2009-04-13
JEST TO CHYBA NAJBARDZIEJ popuralna rasa niemiecka, o wybitnych cechach użytkowych.Żadna inna nie może się z nią równać w stróżowaniu, jest tez często wykorzystywany jako pies policyjny i obrońcy,tak w Europie, jak i poza nią.Według powszechnie przyjętej teorii rottweiler jest  potomkiem dawnych molosów,niemieckich psów zaganiających bydło i wymarłych już bullenbeiserów.Nazwa rasy pochodzi od niemieckiego miasta Rottweil.
Swoim wyglądem rottweiler ucieleśniać ma zdecydowanie i odwagę, typowe dla psów tej rasy. Spokojne spojrzenie wskazuje natomiast na  wyważony i pogodny temperament. Choć
nieustraszony,rottweiler nie jest nigdy agresywny bez powodu,napastliwy, ani tym bardziej
nerwowy.Pies ten nie nadaje się dla właścicieli początkujących, nieopanowaniych lub leniwych, bo wrodzony mu instynkt obrony musi być ukierunkowany i kontrolowany.
Maść carna podpalana, wzrost 58-69 cm, waga 41-50kg.
.

Blog kristek92


                                                                        

ROTTWEILER 
Pochodzenie: Niemcy

Waga: 40-50 kg.
Wielkość: 56-68 cm
Sierść:krótka, gładka
Umaszczenie:tylko czarne podpalane
Grupa FCI: Mastiffy "II"


Ta jakże często spotykana rasa szczyci się ponad dwutysiącletnim rodowodem. Protoplastą jej są rzymskie molosy pochodzące najprawdopodobniej od mastifów wywodzących się z Himalajów, które rozprzestrzeniły się w Indiach i Mezopotamii a do Europy zawędrowały wraz z Aleksandrem Wielkim. Praojcem Rottweilera był krótkowłosy pies, służący do zaganiania stad bydła i obrony go przed napastnikami.

Na teren dzisiejszych Niemiec Rottweilery.

Fotki piesków - Onet.pl Blog

więcej zdjęć
Księga gości
Zachęta do wpisania się
Wpisz się
Zachęta do przeglądania
Przejrzyj wpisy innych
...:::Polecam:::...
  • 013. Wachtelhund i staffik
  • 014. Jednak Goldenka!
  • 015. Dwa nowe psiaki!
  • 016. Akita inu
  • 018. Yoreczka
  • 020. Rottweilerki dla Fabi
  • 021. Dwie foteczki i takie tam
  • 022. Nowy.

:: to co psy lubia najbardziej..

Do długości - 9:10. Nie jest pożądane zmniejszanie wymiarów poniżej wzorcowych i hodowanie psów zbyt delikatnych, ponieważ Polski Owczarek Nizinny powinien zachować charakter psa użytkowego.
NaPiSaLa... 2002-08-29 09:23:28
skomentuj (0)

--------------------------------------KRÓTKI RYS HISTORYCZNY:Rottweiler zalicza się do najstarszych ras psów. Jego pochodzenie sięga czasów rzymskich, kiedy to trzymany był jako pies stróżujący i zaganiający. Psy te ciągnęły z rzymskimi legionami przez Alpy chroniąc ludzi i zaganiając bydło. W okolicach miejscowości Rottweił przemieszały się one z psami miejscowymi. Głównym zadaniem rottweilera stało się teraz zaganianie i pilnowanie dużych stad bydła i obrona swojego pana i jego własności. Od starego niemieckiego miasta Rottweił został on nazwany: rottweilerskim psem rzeźnickim. Rzeźnicy hodowali psy tego typu jedynie ze względu na ich skuteczność i przydatność. W ten sposób powstał z biegiem czasu doskonały pies stróżujący i zaganiający, który znajdował zastosowanie również jako pies pociągowy. Kiedy na początku XX wieku poszukiwano psów do służby w policji, zwrócono uwagę między innymi także na rottweilera. Szybko okazało się, że doskonale nadaje się on do tej roli. W roku 1910 został oficjalnie uznany za psa policyjnego.
Hodowla rottweilera nastawiona jest na.