O czym chcesz poczytać na blogach?

Rotom

Dostałam od Boga nowe życie

Że wielu bardzo młodych ludzi nie jest patriotycznie nastawiona. Mówiąc bardzo młodych, mam na myśli ludzi w moim wieku. Wielu z nich, już teraz wie, że w przyszłości [jeśli będą mieć na to pieniądze] wyjadą z tego kraju jak najdalej. A ja kocham Polskę. Nie chcę stąd wyjeżdżać. Przynajmniej nie na stałe. Bo chciałabym tak na dwa, trzy miesiące pojechać do Chin i do Australii, ale to są bardzo odległe marzenia [w które wierze, bo przecież trzeba ;) :P]. Dlaczego właśnie ten temat? Na muzyce dzisiaj zaczęliśmy śpiewać pieśń Feliksa Nowowiejskiego i Marii Konopnickiej - Rota [przygotowujemy się na 11 XI]. Chciałabym zamieścić na moim blogu tekst tej pięknej, patriotycznej pieśni.

Rota
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, Polski lud,
Królewski szczep piastowy.
Nie damy by nas gnębił wróg,
Tak nam dopomóż Bóg,
Tak nam dopomóż Bóg.

Do krwi.

Izabela Kuna - bloog.pl

Epanidin"...


Bardzo dobrze, Klara.


Dobrze, Ioannis?


Bardzo dobrze. Język przed zębami, o tak...
Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5059281,trackback

komentarze (5) | dodaj komentarz

Wirus Rota.

wtorek, 06.

Blog seniorzy

Władzy w jednym ręku udało się ustabilizować sytuację w kraju. Było to praktyczne uzyskanie niepodległości, potwierdzone następnie w licznych walkach na Ukrainie, jak i w wojnie z Rosją Radziecką.


Andrzej.


Komentarzy: 0 11 listopada 2009-11-06 Polacy to naród kochający swoją ojczyznę a rota jest tego dowodem . 11 listopada jest dniem niepodległości polskiej. Szkoda, że tak mało przykładamy wagi do tak ogromnego zjawiska jak uzyskanie przez Polskę takiego wspaniałego daru jakim jest niepodległość. Wydaje mi się, że szkoły zbyt mało wagi przywiązują by przekazać młodemu pokoleniu więcej wiedzy na tak ważny temat. Jest to bowiem część naszej dumy narodowej o której mówi rota. Z datą 11 listopada nie można pominąć takiej postaci jak Józef Piłsudski . Postać która w najnowszej historii polskiej odegrała bardzo pozytywną i ważną rolę. Szkoda.

harcerzem być:)

Harcerska to “Bieszczady 40″ oddziczenie Bieszczad, Formalnie operacja nie została zakończona. Lata 70 były bardzo socjalistyczne. Harcerska Służba Polsce Socjalistycznej (HSPS) powstaje w 1973r. W Krakowie 1980r. powstają Kręgi Instruktorów Harcerstwa im. A. Małkowskiego (KIHAM), (moralna odnowa harcerstwa). W marcu 1981r. rozwiązano HSPS; na zjeździe przywrócono stary hymn – “powrót do źródeł”.  Na Zjeździe ZHP w 1989r. wycofano ze Statutu polityczne” zapisy. W grudniu 1990r. powrócono do przedwojennej roty Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego; Naczelnikiem zostaje Ryszard Pacławski. Alert Naczelnika ZHP – “Nieść chętną pomoc” – pomoc powodzianom 1997 roku.

jak to ze lnem było...

Nieuwagi rodziców, muszli klozetowej – czasami przyglądam się jej podejrzliwie, czy przypadkiem nie ma już błon między palcami...

** stan wysoce pożądany, gdyż nie zanosi się w moim życiu na serię spektakularnych podwyżek…

21:32, rahela78
Link Komentarze (2) »
sobota, 04 kwietnia 2009
wirus rota
Od środy Zosia choruje – przypałętał się do nas wirus rota. Ratujemy się marchwianką, sucharkami i kompotem jabłkowym. Wszystko po to, aby nie trafić do szpitala. W piątek lekarka dała mi skierowanie ale poprosiłam ją o to, aby przepisała leki, które hamują biegunkę oraz wyrównują poziom elektrolitów, bo nie ukrywam, że mam wewnętrzne przekonanie, iż po powrocie ze szpitala Zosia przyniosłaby do domu całkiem nowy zestaw chorób. Zatem od środy na przemian przewijam, poję, wciskam marchwiankę na zmianę z sucharkami i utulam małego, chorego.