O czym chcesz poczytać na blogach?

Rośliny doniczkowe

ROŚLINY

klaraa97
klaraa97.blog.interia.pl
Notki
2011-05-16
 
Rośliny doniczkowe 2011-05-16
2011-05-16  

Komentarzy: 0 2011-05-16  Rośliny ozdobne - jednoroczne, dwuletnie lub wieloletnie rośliny, także drzewa i krzewy o dużych walorach dekoracyjnych np. o pięknych i ciekawych.

Lekarz leczy

Rośliny doniczkowe

Chciałam dodać coś od siebie, więc dodaję. Zabrałam się za poprawianie szablonów (te pierwsze były po prostu beznadziejne rośliny, wiem…) i osobiście muszę przyznać, że mi nawet coś wyszło. Jedyny jeszcze niezbyt ładny jest Lelouch, ale i to poprawię. W najbliższym czasie. Rośliny doniczkowe po dokładnym przyjrzeniu zauważyłam, że mam raptem 4 szablony, z czego jeden jest totalnie do śmieci w doniczkach Postaram się dodać jeszcze przynajmniej z dwa listki, ale to jutro, bądź pojutrze. Będą to.

SumFlower | Świat Roślin i Kwiatów – porady, pielęgnacja opatrzone dużą ilością zdjęć

Miejsca na rzecz chłodniejszego i ciemniejszego. Podlewamy co kilka dni, gdyż roślinki te zazwyczaj sprzedawane są w piasku. A co robimy po przekwitnięciu? …to możecie znaleźć w poprzednim poście :)

Zapraszamy do ściągania tapety (1280×800)!!!

Opublikowany w kwiaty | Otagowane hiacynt, hiacynthus, kwiaty, rośliny cebulowe, rośliny wiosenne, tapety z kwiatami |

Jej liście mają kształt niewielkich napompowanych serduszek bądź ziarenek ryżu. Posiada także piękne, zaś trudne do wyhodowania kwiaty.

Jeśli udało wam się doprowadzić starca do kwitnienia, to podzielcie sie zdjęciami :) Nasze zdjęcia już wkrótce!

Opublikowany w rośliny, Sukulenty | Otagowane rośliny, rośliny doniczkowe, rośliny wiszące, senecio, senecio harreianus, senecjo, starzec, sukulenty

Fotele ogrodowe

Komentarzy: 0 Paprotki w ogrodzie 2012-01-09  Każdy z nas zastanawia się jakie roślinki można uprawiać w naszym ogrodzie. Albo i raczej. Jakie rośliny doniczkowe, które rosną w naszym domu można by było przenieść do ogrodu w okresie letnim i jakie doniczki ogrodowe do nich wybrać. Moim zdaniem bardzo dobrze się do tego zadają parostki. Jest wiele rodzajów paprotek – niektóre można uprawiać normalnie w doniczkach inne w.

~...Rudosterki - czyli Klara:*...~ - Onet.pl Blog

Szkodliwe rośliny cz. I
Roślin trujących jest bardzo dużo. Szczególnie umieszczone je mamy w domu tam gdzie przebywa papuga. Niestety rośliny dla ptaków są nawet śmiertelne. Nie oznacza to, że cała roslina była trująca tylko, że np. miała trujące nasiona, czasem liście, czasem korzeń.Czasem roślina ma tylko działanie np. podrażniające skórę, czasem powoduje wymioty i biegunkę, często jednak zjedzenie może spowodować śmierć. Roślinami/kwiatkami trującymi dla ptaków są:
* ROŚLINY DONICZKOWE
* ROŚLINY OGRODOWE I ROSNĄCE DZIKO W POLSCE
* DRZEWA I KRZEWY

Jeśli chodzi o nazwy np. kwiatków doniczkowych to trujace są:

*difenbachia
*filodendron
*kaladium
*monstera
*rafidofora
*scidnapsus
*skrzydłokwiat tzw.Spathiphyllum
*zroślicha tzw Syngonium
*Azalia.

Tajemnice Waszych kotów, o których Wam się nawet nie śniło .. - Onet.pl Blog

Zwierzak nie musząc walczyć o przetrwanie może spędzać czas na drzemkach i zabawach. Ale wciąż gdzieś głęboko tkwi w nim pierwotny instynkt skradania się, pogoni za zdobyczą, walki o teren. To dlatego właściciele kotów skarżą się czasami, że ich pupil demoluje mieszkanie, zrzuca przedmioty z półek, atakuje rośliny doniczkowe, gryzie i drapie. 
To prawda, że kot idealnie nadaje się do miejskiego mieszkania i nie musi być regularnie wyprowadzany na dwór. To prawda, że jest indywidualistą, ale zostawiony sam sobie przez większa część.