O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Rośliny

Czarowny roślin świat

) lub według innych systemów taksonomicznych zaliczany do rodziny zarazowatych (Orobanchaceae) jest rośliną wieloletnią, która - oprócz okresu kwitnienia i owocowania - całe swoje życie spędza pod ziemią. Tam to znajduje się rozgałęzione kłącze pokryte bladymi łuskowatymi liśćmi. Wyrastające z kłącza korzenie wkłuwają się w korzenie leszczyny, topoli lub olchy, rzadziej buka lub wiązu, by tą drogą pobierać niezbędne im do życia składniki pokarmowe i wodę. W górach natomiast, w lasach iglastych, łuskiewnik pasożytuje na świerkach. Nasiona muszą paść na glebę w odległości mniejszej niż 1 cm od korzeni rośliny żywicielskiej, aby mogły wykiełkować. Jeśli ich sytuacja jest inna, niezdolne do samodzielnego życia, wkrótce obumrą. Jest rośliną pospolitą na terenie całego kraju, a jej polska nazwa pochodzi od łusek, które skrętolegle pokrywają kłącza i pędy kwiatowe. Łuskiewnika możemy podziwiać tylko wiosną w wilgotnych lasach, głównie liściastych, i wśród przyleśnych zarośli podczas kwitnienia. Przez większą część roku roślina znajduje się pod ziemią, całkowicie niewidoczna dla oka.

20:24, ksanthos_trelos.

Ogród na Wyspach

Dla np. szarej pleśni. Ważne w pielęgnacji cyklamenów jest prawidłowe nawożenie. Rośliny w okresie wzrostu (wiosna, lato) wykazują zwiększone zapotrzebowanie na azot i potas, stosunek NPK(azot-fosfor-potas) wynosi w tym okresie 5-1-10. W okresie kwitnienia (jesień, zima) zapotrzebowanie na składniki pokarmowe maleje a stosunek NPK wynosi 2,2-1-4,8. W uprawie gruntowej najlepiej sprawdzają się nawozy o przedłużonym działaniu, które powinny być stosowane od marca do maja.

PROBLEMY W UPRAWIE CYKLAMENÓW

Szara pleśń- jest głównym problemem w uprawie cyklamenów. Atakuje najczęściej w okresie jesienno zimowym. Na liściach rosnących wewnątrz rośliny obserwujemy pojawianie się wodnistych plam, na których rozwija się czarny, pylący nalot. Silnie porażone rośliny zamierają. Rozwojowi patogenna sprzyja duże zagęszczenie roślin, niska temperatura i wysoka wilgotność. Duże znaczenie w uprawie amatorskiej maja zabiegi pielęgnacyjne. Usuwanie całych szypułek kwiatowych i martwych liści, bulwa korzeniowa częściowo wyniesiona ponad powierzchnię gleby sprzyjają mniejszej podatność na tą chorobę.

CYKLAMENY W DONICACH

Cyklameny pojawiają się w jesienno zimowych aranżacjach skrzynek balkonowych, donic na tarasach i w wiszących koszykach. Idealnymi kompanami są wrzosy, bluszcz, skimią,.

zielonekółka

Bardzo intensywne kolory. Istnieją odmiany o kwiatach czerwonych, różowych, fioletowych, białych, kremowych i żółtych. Charakterystyczna jest złożona budowa samego kwiatu. Są one promienisto grzbieciaste z mocno odgiętymi do tyłu płatkami (podobne np. do kwiatów fuksji). Jest najbardziej charakterystyczna cecha odróżniająca nasz Grudnik od niezwykle do niego podobnego kaktusa wielkanocnego (Ripsalidopsis graeseri) z którym wielokrotnie jest mylony. O nim może jednak więcej wiosną.

 

 

foto: Steve Brand, źródło: internet

 

Uprawa

Szlumbergera jest łatwa w uprawie. Lubi miejsca wilgotne i jasne. Latem nie należy jej jednak narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Należy jej zapewnić lekkie przepuszczalne podłoże z dodatkiem torfu i piasku i systematycznie podlewać (nie za mocno ale nie może być przeschnięta). Rośliny niezbyt dobrze tolerują twardą wodę.

Zielone Imperium - instrukcja obsługi - Onet.pl Blog

    Przegląd poziomów

# Poziomy Punktacja Opis
1 Sałatkowy czeladnik 0 Twój poziom wyjściowy.
2 Liczygroszek 300 Od teraz możesz kupić i posadzić nowe rośliny.
Poza tym otrzymasz książkę adresową, w której możesz zapisać swoje kontakty.

Hogwart-szkoła z internatem p.Aparty na wonderlife

Anyżek - pospolita roślina, rosnąca na łąkach, w ogrodach, pod żywopłotem i w rowach. Lubi cień i wilgoć. Ma krotka łodygę w kolorze ciemnej zieleni. Płatki anyżka są czerwone i niebieskie. Zjedzenie liści tej rośliny zapewnia wzmocnienie zdolności magicznych, zaś zjedzenie ugotowanych płatków powoduje zatrucie, a czasem chorobę.

Arcydzięgiel Żółtawy - Na dobrej glebie wzrost rośliny przewyższa wysokiego człowieka. Łodyga dość gruba,pusta w środku. Duże liście są ciemnozielone. Kwiaty przypominają puchate kuleczki. Szukać Arcydzięgla musimy w górach, na wilgotnych łąkach i nad brzegami potoków. Czarodzieje używają ususzonych liści zioła do sporządzenia Eliksiru Zapomnienia.

Bratek - żyje w lasach, puszczach i wilgotnych miejscach, nie lubi światła. Hoduje się go także w ogrodach. Bratki maja płatki różnokolorowe tj..

Rośliny doniczkowe

Prowadzenie firmy - bloog.pl

Warszawa

Pomijając tutaj kwestie dotyczące gatunków trawy ( a jest tego trochę), głównie należy podjąć decyzję - trawa z rolki, czy tradycyjny siew? Wcale nie jest łatwo podjąć decyzję. Prawdopodobnie najwięcej jest zależne od tego, czy jesteśmy wystarczająco cierpliwi, by poczekać na to, aż rośliny wykiełkują z nasion, czy też chcemy od razu cieszyć się gotowym trawnikiem. Drugą nie mniej istotną kwestią jest koszt - darń jest dość dużym wydatkiem, ponieważ jest powiązana nie tylko z kosztem wynikającym z zakupu rolek - mają one specyficzne wymagania i zanim zostaną rozwinięte, trzeba odpowiednio.Warszawa

Z tego powodu w każdym magazynie wnętrzarskim znajdziemy sporo artykułów o ogrodach, tarasach i balkonach. Z racji, że to czasopisma wnętrzarskie, skupiają się głównie na aspekcie dekoracyjnym. A to znaczy, że znajdziemy tam propozycje pokazujące przede wszystkim meble ogrodowe, osłonki doniczkowe, czy też różnego rodzaju gadżety, jak na przykład będące ostatnio w modzie, lampki solarne. Aranżując nasz ogród lub taras musimy pamiętać o tym, że nie uzyskamy odpowiedniego efektu, skupiając się tylko na roślinach.

Pełny klimat pomogą nam stworzyć odpowiednio dobrane detale..

Ogród Bogów - Onet.pl Blog

Newsy z parapetu

Znowu nie było mnie tu milion lat:-D Pogoda niestety od tamtego momentu się nie zmieniła... Z drugiej strony nie widzę, żeby roślinkom jakoś to specjalnie przeszkadzało. Kiedyś pewien znajomy ogrodnik powiedział mi, że rośliny najlepiej rosną (i dłużej kwitną!) w cieniu. Dziś niestety nie zamieszczę zdjęć moich doniczkowych kwiatków, z racji tego, że kolekcję mam w rozsypce... Tzn. Wyniosłam kaktusy na balkon, hipeastrum do ogródka, lilijkę o której pisałam ostatnio też już posadziłam...w ogródku. Reszta (tj. fiołków sztuk 7, dżungla ze storczykami, oraz zaspany miłorząb) stoi sobie na parapecie. Dżunglę zaniedbałam,.

absurdalium-centaurka.blog


skomentuj (0)

Rysio 2011-07-24 20:14:31

Kaktus, jak wygląda, każdy wie. Choć u nas akurat występują tylko w formie doniczkowej, to jednak na terenach, na których inne rośliny się poddały, kaktusy rodzą sobie znakomicie. Osiągają wręcz niesamowite rozmiary, co zresztą każdy fan „Winnetou” musi przyznać. Oczywiście kaktusy mają swoje wady, a najważniejszą z nich jest to, że są strasznie kłujące. Przetrwały tylko dlatego, że liście zamieniły w ostre kolce, a wodę.

Listy drukowane - Onet.pl Blog

Dotąd okna domowe - staram się je wprowadzić w moje życie. Lubię, jak te oczy domu dobrze wyglądają - dobrze, dla mnie, z moimi przedmiotami, kolorami, kształtami. Mariusz mi na to wszystko pozwala i nie przeszkadza w udziwnieniach. Z moich okien już zwisały apaszki, koronki, plastry agatów, kwiaty prawdziwe, suszone i doniczkowe, stały w nich i stoją przeróżne szkła, witraże, butelki z płynami. A gdy coś ustawię na nowo i odświeżę - cieszy mnie znów. Takie stosuję domowe zabawy dla uprzyjemnienia życia.  

   Tyle o wczoraj. Nadchodzą małymi grupkami kartki z Polski i Stanów. Dopisuję te, o których.

-5, to już po porzeczkach, pigwie, agreście, funkiach i innych. Ludzie są najważniejsi - powtarzam sobie i nie czuję lęku, trochę żalu. Karolka nam zakwitła na rocznicę JPII. Dzisiaj myślałam, że roni płatki, a to padał śnieg.   Wydaje się, że kwiaty opadną do jutra. Zobaczymy co jest silne. Rośliny już noszą na sobie jedno piętno przymrozku, to będzie bardziej widoczne.  

   Już po północy. Tomik nakarmiony pośpi trochę. Budzi się po 6. W międzyczasie jeden posiłek. Dzisiaj odbyła się już Ciemna Jutrznia u Kantego. Wprowadzenie w Triduum. Pamiętam przeżycia z tego misterium,.