O czym chcesz poczytać na blogach?

Rosja

Internetowy zakątek Andrzeja Fiderkiewicza vel Studyty

Prawdopodobny to powtórka cyklu drugiego i czwartego. Putinizm w wersji soft, o nadpsutym zębie i stępionym pazurze. Wydaje się bowiem, że Rosji, z jej wyczerpującymi się powoli złożami ropy, niedoinwestowaną armią i społeczeństwem skupionym na dorabianiu się, nie będzie stać będzie na więcej.  Choć z proroctwami lemurów różnie bywa.

Indagowany przez Rollo w temacie Pandante twierdzi, że jak się skończy rura z ropą to skończy się i kasa na budżetówkę więc trzeba będzie kasę brać z innych źródeł. Może trzeba będzie zrobić miejsce w elicie ludziom od rolnictwa bo Rosja to lider światowego eksportu zbóż. Może nastąpi większa liberalizacja gospodarcza. Z kolei sektorowi „siłowików” wyznaczy się cel prestiżowo – ambicjonalny jakim będzie uczestnictwo w Wielkiej Grze Geopolitycznej. Raczej w charakterze gracza drugiej ligi ale zawsze. Wreszcie w wymiarze społecznym postputinizm może cechować zwiększona propaganda nacjonalistyczna (taki „myk” wykonał Stalin w czasie II wojny światowej).

Potem rozmawialiśmy jeszcze o czymś ale nie pamiętam o czym, gdyż wieczór postanowiliśmy zakończyć gąsiorkiem piwa sorgowego a tego typu inicjatywy.

LUDZIE W NOWEJ POLSCE-MOI POLSCY ZIOMALE - bloog.pl

,malaria i korniki.Ja przyszwyszajony jestem.To to gówno.Jeszcze zobaczysz takie rzeczy...
-Ty,a gdzie ci ludzie?
-Powyjeżdżali,bo czo tutaj,gówno.Ale szą,tylko w tych żawaliszkach siedzą.
-A szkoła jakaś?
-Jeszt tam dalej.Żobacz jakie tu dziury w szosie.
-A żaden samochód do tej pory nie przejechał.
-Tutaj,ta bidota nie ma samochodów.
Szliśmy oglądając zawalone murki,zardzewiałe garaże i połamane,metalowe ogrodzenia.Ale cały czas było mi czegoś brak.Powiedziałem o tym koledze.
-Wiesz,tu nie ma zieleni,drzew.Wszyszko na opał poszło.
-Przecież Rosjanie mieli gaz.
-Wyłączyli im,sztary.
W pewnej chwili usłyszeliśmy głos kierowcy,który krzyczał ,byśmy wracali.Dwóch hołyszy podniosło się i wolnym krokiem ruszyli w naszą stronę.
-Dawać do autobusu,biegiem-darł się szofer.
-Boisz się ich?
-Dawaj,dawaj biegiem,to niebezpieczni ludzie.Tam gdzieś po klatkach kryją się ich kolesie.
Wpadliśmy do środka. Facet w garniturze zamknął drzwi.Rosjanie podbiegli i zaczęli krzyczeć,że chcą jechać.Walili pięściami w szyby,szarpali za klamki.
-Pojedziesz do dupy na raki-powiedział kierowca i zapuścił.

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

Rubla pozostaną stabilne, a budżet państwowy zostanie przyjęty bez problemów. Oczywiście ceny ropy pomogą nam umocnić gospodarkę. Nie ma zresztą żadnych powodów do obaw przed ich gwałtownym spadkiem w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Cena baryłki przewyższająca 40 dolarów nie niesie dla Rosji żadnego zagrożenia. Obniżenie notowań do 30 dolarów wymagałoby z kolei podjęcia bolesnych kroków, ale nie doprowadziłoby do katastrofy.

To, że wzrost gospodarki rosyjskiej nie jest bezpośrednio związany z nadwyżką petrodolarów, nie oznacza, że problem zależności od handlu ropą i gazem Rosja ma już za sobą. Największym wyzwaniem dla rządu rosyjskiego w następnym roku pozostanie walka z pokusą wykorzystania pieniędzy z handlu ropą do rozbudowy systemu świadczeń socjalnych oraz do innych celów, które doprowadziłyby do zwiększenia konsumpcji w społeczeństwie rosyjskim. Co może wyniknąć z takich populistycznych decyzji, pokazują kryzysy z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Na szczęście dotychczas rząd oraz bank centralny wykazywały rozwagę i nie uległy populistycznym hasłom wielu polityków rosyjskich – przy wysokich cenach ropy zachowywały rozsądek i.

Strefa wojny

Był dla nich najmniej korzystny ze wszystkich. W tym przypadku na pewno dużo lepiej sprawdziłyby się akty dywersyjne, na rosyjskich wojskach stacjonujących w buntującej się republice. Popierała ich też opinia publiczna zarówno rosyjska jak i światowa, zatem użycie bomb w Federacji było dla nich politycznym samobójstwem. Poza tym Czeczenii nigdy nie przyznali się do tego zamachu, ani żadnego następnego, a ciało zabitego terrorysty należało do pracownika firmy „Łanako” posiadającej silne związki z dawnym KGB, a potem FSB.

23 listopada 1994 roku Rosjanie odpowiedzieli zbrojnie na atak „czeczeńskich terrorystów”. Sytuacja ta dowiodła, że rosyjskie resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju są całkiem niezdolne by zapobiec atakowi, za to są bardzo dobrze przygotowane do akcji odwetowych. Spadkobiercy KGB – agenci FSK – postanowili rozpocząć swą kampanię nienawiści, której ostrze było skierowane nie przeciw Czeczenom, a Rosjanom. Ich działania miały wzbudzić antyczeczeńskie nastroje w kraju poprzez ożywienie nacjonalistyczno – szowinistycznych skłonności Rosjan, co miało dać przyzwolenie na zdławienie buntu w.

Bracia Polscy - Onet.pl Blog

Tylko w warunkach braku kontroli, swobodnej propagacji kłamstwa, pod parasolem ochronnym agenturalnych mediów, które starannie filtrują informacje. Dlatego walka z opozycją jest tak bezwzględna. Putinizm to modelowa forma sprawowania władzy, w kierunku której z pożądliwością w oczach spoglądają politycy rządzącej Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej – resztkowego skrzyżowania komunistycznej PZPR z MO i SB.

Od roku 2000 Rosja realizuje politykę imperialną i odbudowuje swoją strefę wpływów wśród dawnych członków państw tzw. obozu socjalistycznego. Społeczeństwo rosyjskie znajduje się jednak w stanie dezintegracji, które jest wynikiem systematycznej sowietyzacji. Z tego stanu rozbicia najprawdopodobniej nigdy się już nie podniesie. Pomiędzy władzą, sprawowaną w Rosji w około 70% przez agentów tajnych komunistycznych służb KGB i GRU, szkolonych do osiągania celów wszelkimi dostępnymi metodami z zabójstwem włącznie, a zobojętniałym społeczeństwem istnieje gigantyczna przepaść. Nie funkcjonują.

blog polski

Rekonstrukcji CIA nie opublikuje? Czyżby były w niej informacje, które byłyby dla CIA niebezpieczne?).

2. Siergiej Tretjakov był pod ochroną FBI. A jednak zginął.

Czyżby patałachy z FBI nie potrafiły uchronić przed domniemanymi siepaczami KGB/FSB tak ważnego superszpiega – dodatkowo ważnego “rzeczoznawcy” rekonstruującego dla CIA przebieg domniemanego rosyjskiego zamachu w Smoleńsku?

3. FBI trzyma szczegóły dotyczące jego śmierci w ścisłej tajemnicy.

Ciekawi mnie – czego boi się FBI ujawnić – jeśli tamtego rzeczywiście zlikwidowali Rosjanie?
A może po prostu Tretjakova zlikwidowała CIA, bo za dużo wiedział on o operacji CIA pod obcą flagą i nie było pewności, że będzie milczał. To by logicznie tłumaczyło tajemnicze milczenie FBI.

Kto wie zresztą, czy Tretjakov sam nie był za pośrednictwem podległych mu amerykańskich szpiegów w Rosji zamieszany w tej operacji. Stąd był w stanie odtworzyć przebieg katastrofy (i w rekonstrukcji dla CIA przyznał np. użycie fałszywej radiolatarni sprowadzającej Tupolewa na ziemię w niewłaściwym miejscu, lub ew. użycie materiałów wybuchowych zainstalowanych w.

nieoczekiwany13 - blog - Onet.pl Blog

Wasale z Polski podporządkowani Mędrcom Chaosu z USA -od 1999 roku ponownie po 1938 roku wojnę z Bogiem pomocą w Obalaniu Krzyży Prawosławnych,tym razem w Obronie Wojującego Islamu rozpoczynając-poprzez "reformy" zamiast upraszczać państwa funkcjonowanie,pośredników w przepływie pieniędzy w dziesiątkach tysięcy urzędników do służby zdrowia i w OFE "wymyślają"-dynamiczne zadłużanie się Polski rozpoczynając...
Atak na Serbów,Prawosławnych Braci w Wierze Rosjan,upokorzyć dopiero co Nawróconych Rosjan miał-modlący się do Krzyża Jelcyn szatański ten pomysł, alergię na Krzyż od dwóch tysięcy już lat mającym dał...

Od 7/1999 roku w kontrataku Bóg,12/1999 roku Rosji,poprzez otrzeźwiałego atakiem tym Jelcyna- Putina daje,co Ten w ostatniej chwili Rosję od bankructwa finansowego i politycznego za jednym zamachem obronił(za plecami Jelcyna rabunkowo i za grosze eksploatujących bogactwa Rosji-od polityki i bogactw tych odsuwając)...