O czym chcesz poczytać na blogach?

Rorschach

cafemrok blog

Strażnicy. Nie będzie dla Państwa czymś dziwnym, jeżeli nadmienię, że było ich dokładnie trzystu. Niektórzy reporterzy czekali całą noc, zaś inni zrezygnowani wrócili do domów. Gdy sowy odleciały do swego królestwa i nastał świt pierwsze sale zostały otwarte. Kilka godzin czekania sprawiło, że moi redakcyjni koledzy wyglądali jak żywe trupy – wyciągnęli ręce przed siebie i z zaślinionymi twarzami nawoływali: „film… film…”.

Trzeba także nadmienić, że na premierze pojawiły się same sławy. Rorschach prześliznął się niemal nieuważony, za to Dr Manhattan lśnił na niebiesko w obiektywach fotoreporterów. Po chwili wszyscy skupili wzrok na nagim torsie Leonidasa. Z drugiej strony przemknął zwaśniony z nim Kserkses w kreacji nazywanej przez złośliwych koszmarem jubilera. Wszyscy czekali również na obdarzoną niezwykłym tanecznym talentem Babydoll, jednak w ostatnim momencie dotarła do nas wiadomość, że artystka została poddana lobotomii.

W końcu nadszedł wiekopomny moment i na ekranie kinowym, pod nazwiskiem reżysera, pojawił się olbrzymi napis tytułowy:

Krytyczne Studium Islamu (Islam Terroryzm Europa Muzułmanie Al Kaida Terroryści Dżihad Fundamentalizm Islamiści Polska Talibowie)

W islamie oraz charakteru i osobowości muzułmanina. Następnie proś Allaha, aby uczynił cię lepszą muzułmanką i siostrą.

Na koniec, przeczytaj to, co napisane jest pod "siostrą". Doprowadzi cię to do następnego stopnia bycia siostrą.

20:22, yahya
Link Dodaj komentarz »
Pacyfy, lewaki, islamiści

:JIHAD TV:- Najświeższa wiadomość! Amerykańscy syjonistyczni niewierni trują irackie dzieci... szczegóły o 11...  

Biblioteka Autonomii Palestyńskiej
- Gdzie znajdę "Radość męczeństwa"?
- Spróbuj w dziale dla dzieci...   
- Terroryści? Jacy znów terroryści...    Izraelski pacyfista... - Tak jest... idź dalej... jeszcze tylko kilka kroków   NOWY TEST RORSCHACHA: -Życie

zbieg okoliczności łagodzących ***

Tej całej historii...
 
taaa...
 
rzeczywistość okazała się zaskakująca :) tak jak Conchis grał z Nicholasem w jakąś niezrozumiałą grę, tak Fowles bawi się czytelnikiem... kiedy do mnie dotarło, że ja też biorę udział w jakiejś chorej grze - całkowicie zmieniłam zdanie o tej książce (może trochę za późno...?);
 
bardzo spodobało mi się to, co napisane zostało przez autora na skrzydełku okładki: jeśli już doszukiwać się w Magu jakiegoś prawdziwego znaczenia, to ogranicza się ono do tego, jakie w psychologii ma test Rorschacha. Takie znaczenie powieści polegałoby na pewnej reakcji, którą wywołuje ona w czytelniku, w moim osobistym przekonaniu zaś nie istnieje tu określona prawidłowa reakcja.
 
naprawdę cieszę się, że trafiła w moje ręce i że przeczytałam ją w całości; choć nadal mam wątpliwości czy jest to arcydzieło...
16:39, bospa , przeczytane
Link Komentarze (7) »
sobota, 10 stycznia 2009

offcourse.blog

Ale nie poddaję się. nie tym razem. tym razem dam radę. może inaczej nie mówię, że zdam, ale że postaram się i nie odpuszczę dopóki jeszcze cokolwiek będę w stanie przyswajać.

skomentuj (0)

zmiana 2011-06-18 22:04:33

siedzę oglądając telewizję. cykam między wrednymi dziewczynami i bondem w oczekiwaniu na ocean's 13. czekam też aż wrócę do rudego - farba już działa. rudy to nie kolor, to charakter. maseczka. później krem na zmarszczki pod oczy, no bo ja mam 22 lata i siwieję i mam zmarszczki. oczywiście to tylko wymówka, po prostu potzrebuję poczuć się lepiej. zmienić coś. o czołówka ocean's :).

muszę zrobić pranie i posprzątać. prozaiczność życia. jutro cały dzień z nauką. ruszę nad wisłę i tam się pouczę. dupa dupa dupa.

skomentuj (0)

nie bardzo 2011-06-24 21:28:31

mieć wyjebane. przeciąć wszystkie więzy. być cioranem. rorschach czeka, aż się ogarnę. bo teraz wyjdą złe wyniki.

skomentuj (0)

1 2

Strona główna
czerwiec 2011

Jeż Węgierski

Ogłoszeniem systemu rowerów miejskich Bubi czyli Budapest Bicikli, który ma być wprowadzony w 2013 roku. Na początek będzie 1000 rowerów do wypożyczania na 74 stacjach, 58 z nich będzie w Peszcie, 15 w Budzie a jedna na wyspie Małgorzaty. Pierwsze pół godziny używania ma być za darmo. 

Tagi: Budapeszt rowery
09:11, jezw
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 września 2011
narodowy test Rorschacha

Wystawę o ambicji bycia takim testem prezentuje właśnie muzeum Ernsta (József Szolnoki: Homeopatikus valóság, Rzeczywistość homeopatyczna). Chodzi o test polegający na pokazywaniu badanej osobie zestawu plam, ta mówi z czym się jej kojarzą a psychoanalityk na tej podstawie wnioskuje się o nieświadomych treściach psychicznych, cechach osobowości i zaburzeniach psychicznych. Szolnoki prezentuje szereg eksponatów będących dla niego takimi swojego rodzaju plamami testowymi, sam niekiedy wdaje się w ich interpretowanie.

Przy wejściu na wystawę cytat z Adyego i malowidło naścienne:

Komp-ország,.