O czym chcesz poczytać na blogach?

Rops

...Stepy Pomorskie...

Miejscowości opodal Pucka, w której jedyne co mogłabym robić po pracy to gapienie się w tivi, sprawia że opcja ta jest nie do przyjecia. 

Dojazd z Gdyni autobusem, następnie kolejką plus te 3,5km odstrasza jeszcze bardziej. Co prawda biorąc pod uwagę  genialnie "przemyślane" godziny kursowania pociągów (5 rano i 18 wieczorem) stałabym się bardzo cenionym pracownikiem ale wyścig szczurów to nie dla mnie - zbyt wielki leń ze mnie. 

Latem jeszcze skłonna byłabym się przesiąść na rower ale obecnie warunki pogodowe wskazują raczej na możliwośc zapalenia płuc lub złamania jakiejś konczyny niż szybki ekologiczny transport z jednego miejsca na drugie. O rowerku pomyślimy bliżej wiosny. 

Na razie mam jednak gwoździa jak to wszystko poustawiać żeby nie zbankrutować i najlepiej jeszcze odłożyć sobie parę groszy na wyjazdy na których bardzo mi zależy.

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad jakimiś fuchami...

 

Blog bacek1

MUSZĘ NIKOGO SŁUCHAĆ I Z NIKIM SIĘ LICZYĆ. ROBIĘ CO CHCĘ, KRÓTKO MÓWIĄC  W O L N O Ś Ć TOMKU W SWOIM DOMKU.
POGODA REWELACYJNA. DO TEGO STOPNIA,ŻE POPRACOWAŁAM W OGRODZIE DOPÓKI.............. NIE ZŁAMAŁY MI SIĘ GRABIE.
A TERAZ ZROBIĘ SOBIE CIEPŁO I ODPOCZYNEK CAŁĄ GĘBĄ PRZY RESZTKACH PO ŚWIĄTECZNYCH. JUTRO RANO WSTANĘ  BEZ KACA, WYPOCZĘTA  , WYSPANA I GOTOWA PRZYJĄĆ "NA KLATĘ' TO, CO LOS DLA MNIE ZAPLANOWAŁ.
"NIGDY NIE PATRZ  SKĄD   PRZYCHODZISZ, ALE DOKĄD IDZIESZ".  Daniel Rops
I TYLE NA PODSUMOWANIE MINIONEGO. NIE OGLĄDAĆ SIĘ ZA SIBIE - TO MOJA DEWIZA.

Komentarzy: 0 PO ŚWIĘTACH 2011-12-29 MĘŻCZYZNA KUPUJE STRÓJ ŚW. MIKOŁAJA:
-BĘDZIE PAN SOBIE DORABIAŁ ROZNOSZĄC PREZENTY ?- PYTA SPRZEDAWCA
-NIEZUPEŁNIE , JESTEM KOMORNIKIEM I JAK PRZYCHODZĘ W TYM.

Moje skrzydła

Gaudium
Gestalt
Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
KCDS
KCTU
MARR
MONAR
Nie wyrzucaj mnie
OAT w Zakroczymiu
Odwaga
OSS
Pajacyk
PARPA
PIE
Pilnuj drinka
PIPK
Płomyk do Nieba
Polskie Serce
Pro Familia
Psychiatria
Psychoedukacja
Psychologia
Psychomanipulacja
Rodzić po ludzku
Rodzina zastępcza
ROPS w Krakowie
Sekty
SMAP

katolicyzm a Biblia

James G. Frazer napisał w kiążce Złota gałąź: "Ewangelie nie wspominają o dniu narodzenia Chrystusa i zgodnie z tym starożytny Kościół święta takiego nie obchodził" (Warszawa 1978, s. 300).

Według ewangeli Łukasza 2:8 - 11 w noc narodzin Jezusa pasterze przebywali wraz z owcami na polach. Oto co czytamy w książce Życie codzienne w Palestynie za czasów Chrystusa: "Stada (...) zimowały w owczarniach, a szczegół ten wystarcza do stwierdzenia, że tradycyjna data Bożego Narodzenia, obchodzonego w zimie, nie może być dokładna, skoro Ewangelia mówi, że pasterze byli w polu" (Daniel Rops, Poznań 1964, s. 326).