O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ropa

Inwestycje w złoto i srebro

Zniewagę dolara. Korzystając z okazji chciałbym pogratulować Obamie Pokojowej Nagrody Nobla.

Najważniejszą konkluzja z tej historii jest taka, że scenariusz, w którym złoto w pewnym sensie zastępuje pieniądze, staje się powoli rzeczywistością. Jeśli złoto zastąpi choćby część istniejących dolarów, to jego cena będzie musiała podnieść się wg Rickardsa do 3000-7000 dolarów za uncję.

Tagi: banki centralne ceny złota dolar hiperinflacja kryzys ropa złoto
23:44, narbutowicz , Kryzys
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2012
9 ton ziemi, żeby wytopić jedną uncję srebra (31 gram)!

Ostatnio pisałem, że na świecie trzeba zużyć coraz więcej energii i zapłacić coraz więcej pieniędzy, żeby wydobyć jedną uncję srebra czy złota. Okazuje się, że.

Stop Syjonizmowi

   Wojciech Mann: 23 dni Męki
   • Podręcznik Szkoleniowy Syjonistyczny Projekt 2009
  • Żydowskie gestapo w akcji. Jerzy Ulicki-Rek
  • Wywiad Specjalny. Mordechai Vanunu: ,,Iran nie stanowi zagrożenia’’
Strona główna > Bez kategorii > Iran odcina Hiszpanię od dostaw ropy, ostrzega że Niemcy i Włochy są następne w kolejce
 • 3rm
 • anvictory.org
 • ic-xc-nika
 • otchizna.su
 • poiskpravdy.com
 • pravoslav-voin
 • putinkrab
 • rusidea
 • rusimperia.com
 • rusimperia.info
 • rusnabat
 • rusnation
 • rusprav
 • rusproject
 • russia-talk
 • shturmnovosti
 • svtdmitriev.narod2
 • xashtuk
 • zerkalov

Kliknij i rozpropaguj!

Monitorpolski's Blog

W szkołach – lecz kumulowanie się przesączeń ropy z głębi Ziemi. Badania naukowe potwierdzają realność tych naturalnych procesów. pnas.org/content/101/39/14023.full

Istnieje uzasadnione przypuszczenie, że nowe odkrycia wielkich pokładów ropy koło Norwegii też dotyczą ‘deep oil’. Oprócz bardzo głębokiego odwiertu rzeczywistym problemem technologicznym jest zapewnienie szczelności otworu oraz sprawności zastosowanej armatury tj. rur, pomp, zaworów itp. wobec ekstremalnie wysokich ciśnień oraz zwiększonej radioaktywności surowca.

‘Głęboka ropa’ jako nowsza zawiera więcej promieniotwórczego uranu i toru, których rozpad dostarcza energii potrzebnej do procesów syntezy ropy z węgla i wodoru, pozostawiając w ropie produkt rozpadu – hel.

Ropę naftową z głębokich odwiertów czerpie m.in. Rosja oraz Wietnam, a podobny odwiert w Indiach został ponoć zniszczony poprzez sabotaż.
rense.com/general75/zoil.htm

Unikanie kwestii ‘głębokiej ropy’ i dezinformacja co do jej powstawania wynika z interesów. Dla utrzymania wysokich cen ropy lobby naftowe podsyca strach przed ‘peak oil’ czyli.

forex-tad | e-blogi.pl

witam
mała moja reguła.
W każdy piątek zwracam szczególna uwagę, żeby nie ryzykować niepotrzebnie, kapitałem zarobionym w tygodniu. 

Skomentuj [0]

Powiedzenie Saudyjskie 2011-03-24

jeszcze o ropie 
Powiedzenie Saudyjskie.
"Mój ojciec jeździł wielbłądem. Ja jeżdżę samochodem. Mój syn lata odrzutowcem. Jego syn będzie jeździł wielbłądem".

czy ktos moze sobie wyobrazic ten kryzys zwiazany z konczaca sie ropa ?????
i na czym będzie sie jeździło w Europie ?????

.

To Polska właśnie ! (cytaty cytaty cytaty…)

Z reszty świata ogromną ilość dóbr, nie mając zamiaru ani możliwości ich zwrócić, a bezsilny świat musiał się z tym pogodzić – świat został opodatkowany i nic nie mógł na to poradzić.

Od tego momentu, aby Stany Zjednoczone mogły utrzymać status imperium i nadal ściągać podatki, reszta świata musiała w dalszym ciągu akceptować – jako zapłatę za dobra ekonomiczne – stale tracące na wartości dolary. Musiała też gromadzić ich coraz więcej. Trzeba było więc dać światu jakiś powód do gromadzenia dolarów, a powodem tym stała się ropa.

Gdy coraz wyraźniej było widać, że rząd USA nie zdoła wykupić swych dolarów płacąc za nie złotem, zawarł on w latach 1972-73 żelazną umowę z Arabią Saudyjską: USA będą wspierać władzę królewskiej rodziny Saudów, a w zamian za to kraj ten będzie sprzedawał ropę wyłącznie za dolary. Śladem Arabii Saudyjskiej miała podążyć reszta państw OPEC. Ponieważ świat musiał kupować ropę od arabskich krajów naftowych, utrzymywał rezerwy dolarowe, aby mieć czym za nią płacić. Świat potrzebował coraz więcej ropy, a jej ceny szły stale w górę,.

AD REM - bloog.pl

Powinno nas interesować? Jak najbardziej tak. Cała współczesna gospodarka jest na niej oparta. Kryzys na rynku tego surowca dotknie też całą gospodarkę. A ropę naftową używamy nie tylko do jazdy samochodem, ale też w różnych innych gałęziach przemysłu, tj. produkcja żywności (paliwo do maszyn rolniczych), transport, woda (pompy i filtry potrzebują energii), produkcja plastików, komputerów, urządzeń komunikacyjnych, ale także używa się jej do badania, rozwoju i budowy, o dziwo, alternatywnych źródeł energii (ogniwa słoneczne, wiatraki, elektrownie jądrowe). Ropa jednak się tak szybko nie skończy, uzyskuje się ją z coraz bardziej trudno dostępnych terenów (chociażby głębokie odwierty, z dna mórz i oceanów), co sprzyja właśnie rosnącym kosztom wydobycia. Peak oil, czyli szczyt produkcji ropy, który możemy już obserwować, może spowodować kilka scenariuszy. Warianty optymistyczne mówią o wspólnej polityce wydobycia i oszczędzania ropy, dzięki czemu nie odczujemy zapaści gospodarczej, ale też nie będziemy mogli mówić o gospodarce zglobalizowanej, lecz tylko takiej w wymiarze.

Ropa naftowa

3minuty

Światowych, a większość prognoz przewiduje kontynuację trendu do 2013 roku.

 • 10.04.2010 Katastrofa Smoleńska
 • Nadzieje na nowe zasoby gazu ziemnego przyciągają do Polski największych inwestorów przemysłu naftowego. Do poszukiwań przystępują wielkie koncerny międzynarodowe i przedsiębiorstwa krajowe.
 • Federacja Rosyjska to państwo którego gospodarcza i polityczna stabilność w dużej mierze zależy od eksportu surowców.
   Własnością państwa. Firma, która go znajdzie, będzie musiała negocjować z rządem podział wpływów. Zdaniem Andrzeja Szczęśniaka trzeba stworzyć nowy system rozliczeń, najlepiej na wzór Rosji, gdzie średnio 60 proc. przychodów z ropy i gazu trafia do kasy państwa. Gdy ceny surowców rosną, udział państwa w zyskach sięga nawet 90 proc. Na razie Polska uzyskała z koncesji poszukiwawczych 22 mln zł. Tyle nie kosztuje nawet jeden odwiert.

 • _BLOG martel6m - e-blogi.pl

  Myśli, nie miałbym za złe.

  teraz będzie o Babci Biesiekierskiej. Żyła 98 lat i mam nadzieję, że to dziedziczne. Była przyczyną wybuchu II Wojny Światowej, zdruzgotała (dosłownie) moje pierwsze próby stania się kolekcjonerem lamp naftowych, ponieważ przed wojną jej mąż pracował w Standard Nobel Nafta Polska i miał ferrari, fiata, służącą, kucharkę i stajennego, ale za to ciągle śmierdział naftą i zrywał panny żydowskie i ukraińskie, a moja babcia to nic,.

  Tequili i była krew na śniegu i na rękach, duuużo. I nikt nie zginął.

  To tyle.

  A, jeszcze wypada powiedzieć, jak przez moją Babcię wybuchła II WW. Otóż ONI mieszkali w Borysławiu, gdzie było 236 szybów, dających 3 mln ton ropy, co było masakryczną ilością jak na Europę. No i tam są górki, bo to Bieszczady, rzut kamieniem od przemyśla, 30 km do Chyrowa i Ustrzyk Dolnych, tyle, że w "sowietach". No i przyszła wigilia 38 roku, Babcia mówiła.