Boisko wszedł Ryan Giggs i chwilę potem Ole Gunnar Solskjaer - zastąpili odpowiednio Richardsona oraz Fletchera - i był to znak, że United ruszy do ataku. Jednak to Portsmouth miało szansę na gola - Edwin Van der Sar znowu miał kłopoty, tym razem po główce Benjaniego, ale ostatecznie United przechwycili piłkę.

Następnie miał miejse popis Davida Jamesa. Anglik w fantastyczny sposób obronił strzał Ronaldo, a potem sparował uderzenia Ryana Giggsa. Po raz kolejny James wezwany był do akcji przy główce Browna, ale z pomocą przyszedł mu Linvoy Primus, który zablokował dobitkę Wayne`a Rooney`a.

Pompey przetrwało natarcia United i miało nawet dobry okres gry, lecz Van Der Sar zrekompensował się za swój wcześniejszy błąd fantastycznymi paradami. Taylor posłał dośrodkowanie w kierunku prawego narożnika do Seana Davisa, jednak dzięki wyskokowi i zwinności Holender przerzucił piłkę za bramkę.

Alan Smith został wprowadzony na boisko na końcowe minuty, jednak samobójczy gol na 2-0 Ferdinanda, który nie zrozumiał się z Van Der Sarem podając mu piłkę, pogrzebał nadzieję gości.

United zdołało jeszcze odrobić jedną bramkę. Po wysokim strzale.

BALLMAN

Mu niestety przyznać, że nie czuje żadnych oporów przed zamordowaniem spektaklu, jeśli tak mu akurat pasuje do planu. Trochę mniej obaw o derby mam ze strony City - oni kolejny raz pokazali, że nawet ich rezerwowy skład potrafi zaprezentować bardzo ładne spotkanie.

13:16, ogqozo
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 października 2011
Faza grupowa bez Rooneya?

Talentu i zaangażowania Wayne'owi Rooneyowi nigdy nie brakowało. Ale nieraz brakuje mu ogłady.

Najbardziej znana jest czerwona kartka z Mundialu w Niemczech, kiedy to Anglia odpadła po karnych. Tutaj jednak wielu uznało, że winne było prowokatorstwo i "podkładanie się" Portugalczyków na czele z Cristiano Ronaldo. Od tego momentu Ronaldo stał się zresztą znienawidzony przez kibiców Premier League.

Podobne opinie - że Rooney to walczak, ale nie fauluje aż tak ostro i sędziowie dziękują mu za spotkanie bardzo pochopnie - były jeszcze kilka razy, od.

BusbyBabe

Słabe i tym samym nie dał sędziemu żadnego wyboru.Mówiąc tak,myślałem,że pierwsza kartka dla niego wyciągnięta przez sędziego była błędem.Ale druga-musisz grać i myśleć naraz.Byliśmy na fali przed czerwoną kartką.Jesteśmy bardzo zawiedzeni,nie udało nam się nic zdobyć".

Oto oceny wszystkich zawodników sporządzone przez dziennikarzy MEN oraz Sky Sports.

Oceny - "Sky": Edwin van der Sar 8 - Gary Neville 7, Jonny Evans 8, Nemanja Vidić 8, John O'Shea 7 ( Dimitar Berbatow 7) - Ryan Giggs 7, Darren Fletcher 7, Paul Scholes 7 ( Michael Carrick 5) , Cristiano Ronaldo 7 - Wayne Rooney 7, Carlos Tevez 8

Oceny - "MEN": Edwin van der Sar 8 - Gary Neville 7, Jonny Evans 7, Nemanja Vidić 7, John O'Shea 5 (Dimitar Berbatow 7) - Ryan Giggs 6, Darren Fletcher 6, Paul Scholes 8 (Michael Carrick 5) , Cristiano Ronaldo 5 - Wayne Rooney 6, Carlos Tevez 5

Gol na 0:1

19:25, ozinho17
Link Dodaj komentarz »
Stoke City-Manchester.

RedDevils - Newsy - bloog.pl

Na murawę upadł Park. Sędzia podyktował rzut wolny, do którego podszedł Ronaldo. Portugalczyk świetnie przymierzył, a piłka nabierając po drodze rotacji kompletnie zaskoczyła Canizaresa wpadając w samo „okno” jego bramki! Takie bramki zdarzają się bardzo rzadko!

Następnie Brown sfaulował Ibrahimovicia w polu karnym w 38. minucie. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak trafił w poprzeczkę! Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Tomka Kuszczaka!

W 44. minucie miała miejsce jeszcze jedna akcja Manchesteru, po prawej stronie Park zacentrował piłkę do Rooney’a, a ten wpakował ją do siatki! 4:1 dla United i bramka do szatni!!!

Tak więc pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Manchesteru United. Czerwone Diabły na boisku sprawiały wrażenie dużo lepszej drużyny i ich współpraca na boisku była bardziej owocna.

Drugą połowę rozpoczęła drużyna z Old Trafford. W przerwie w obu ekipach nastąpiło wiele zmian. Tą odsłonę meczu z impetem rozpoczęła Jedenastka Europy, która długo konstruowała akcje.

Gerrard oddał strzał w 52. minucie, po którym piłka powędrowała na rzut rożny. Ten stały.