O czym chcesz poczytać na blogach?

Roma

Cesarzowa Sissi - Onet.pl Blog

Bloga, będzie mi miło, jeśli poinformujesz mnie o tym drogą e-mailową.

Z góry dziękuję.


 

Moje zainteresowanie osobą Sissi zrodziło się bodajże w roku 2002, rzecz jasna, pod wpływem wspaniałej trylogii reż. Ernsta Marischki z połowy ubiegłego wieku, z Romy Schneider w roli głównej. Zauroczyła mnie aktorka, romantyczna historia, otoczenie ociekających przepychem pałaców, majestatyczne krajobrazy, komizm słowny i sytuacyjny. I chociaż film nie oddaje wiernie prawdy, stał się, możnaby powiedzieć, fundamentem mojej fascynacji prawdziwą Sissi.

Blog powstał w roku 2007, ponownie znalazłam się pod silnym wpływem emisji trylogii "Sissi", w 25 rocznicę śmierci aktorki Romy Schneider, którą zresztą przez całe życie identyfikowano z rolą cesarzowej (więcej o tym tutaj).

Życie prawdziwej cesarzowej nie było tak piękne, jak na filmie, niestety. Zasłynęła przede.

Latvija nadaje - Onet.pl Blog

General powiedzial: "Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Rada Państwa, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju" ...a taborom odmowiono wolnosci poruszania sie po kraju. Dlatego tez po wsze czasy Romowie wszystkich ziem przeklinac beda ow dzien i ow generala.

 

25 lat temu byl snieg... a dzis nie ma (ani w Polsce ani na Lotwie). Z tego powodu tez przeklina sie dzis w taborach (zwlaszcza ze swieta tuz tuz).

 

Tymczasem ja - Don Hallmann, Romski Krol zlapalem jakiegos antyromskiego wirusa, ktory nie pozwala mi spozywac pokarmow, bo gdy spozywam to wydalam otworem gebowym. Dlatego tez sluchajac rad starej Cyganki postanowilem nie spozywac. Sposob to dobry tylko ma jedna wade - oslabia. Oslabienie jednak nie przeszkodzilo mi w wyprawie do Skriveri, gdzie wzialem udzial w spotkaniu grupy folklorystycznej. Bylo to ciekawe, zwlaszcza ze bylem jedynym Romem w taborze. Reszte grupy stanowily cyganskie dziewice.

 

A jutro bede malowac T-shirty wraz z romskimi dziecmi z Sece. Niech zyje Roma!

Don Hallmann (21:38)

citek blog

Francesco Totti27 września 1976 roku w Rzymie urodził się Francesco Totti. Już kiedy zaczął chodzić, próbował kopać piłkę. Swój pierwszy mecz rozegrał w wieku 5 lat, w letnim turnieju. Mały i szczupły blondynek przebywał na boisku tylko kilka minut, ale zdołał strzelić dwie bramki. Wtedy też zaczął grać w drużynie o nazwie Fortitudo. Francesco był najmniejszy w zespole, ale wyróżniał się dobrą techniką. Odkryto w nim prawdziwy talent.W 1989 roku rozpoczął treningi w wielkim włoskim klubie AS Roma. Młody Totti ciągle się rozwijał i stawał się coraz lepszy. W 1992 dostał szansę trenowania z pierwszym zespołem. Wykorzystał ją i “wskoczył” do drużyny Boskova.

Szesnastoletni Francesco zadebiutował w Serie A 28 marca 1993 roku w zwycięskim spotkaniu przeciwko Brescii. Jeszcze dwa lata wcześniej zaczął grać w młodzieżowych reprezentacjach Włoch do lat 15 i 16, a pod koniec 1993 grał w zespole osiemnastolatków.

Młody rzymianin otrzymał kilka ofert z innych klubów m. in. z AC Milanu, ale on chciał grać tylko dla Romy. W.

::EDDIE OWNLOG::


Optymista i pesymista


      Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało 16 dni, co wywołuje w wielu nastrój przygnębienia, jeśli nie wprawia ich we wściekłość (Skasuj, sadysto, ten opis na GG!!!). A przecież każdy kij ma dwa końce. Pesymiasta zajęczy: już trzy czwarte wakacji za nami. Optymista pocieszy: jeszcze jedna czwarta do wzięcia. To kuuupa czasu!
      Co będziecie robić przez najbliższe dwa (słoneczne) tygodnie wakacyjnej laby?

16.08.2004 :: 10:35
Komentuj (4)


Kłótnia przedmałżeńska


ROMA
No cóż? Możemy pogadać i o tym, choć to nie pasuje do sytuacji, w której się znalazłam. Widzisz przecież, że Tomcio zdziecinniał do reszty. Jaki debil. Za grosz powagi. Woli piasek, łopatkę i wiaderko. I nie myśli wcale o obrączkach. Gdzie tam? (z przekąsem) Zresztą, skąd by miał wziąć na nie szmal...

TOMASZ
(podrywa się) O, ty świnio! (grozi jej łopatką) Zafundujesz mi nagrobek, jak umrę z głodu?

ROMA
(wzburzona) Ty kundlu zawszony, a ja ci zawsze ufałam!

TOMASZ

You're beautiful...

Roma czeka!!!! 2006-05-04 18:44:53

właśnie zadzwonili do moich rodziców ludzie z Romy i oświadczyli kiedy i o której mam się stawić;) ogłaszam więć dzień 12 maja Oficjalnym Dniem Trzymania Kciuków Za Adelę(i innych uczestników. kto nie będzie trzymał kciuków.

Do kościoła!!!!!! tu mnie najbardziej wkurza fakt, ze teraz napewno nie dadzą mi bierzmowania:D super...znam już plan jazdy na najbliższy miesiąc i powiem Wam że nie jest tak kolorowo...codziennie próby 14-21(obowiązkowe)..w między czasie są nagrania piosenek do Sody i przesłuchania w Romie:D:D ale stwierdziłam ze nie będę się już martwić i przejmować ta Sodą..pójdę w piątek do Romy...pokaże na co mnie stać..a nuż mnie docenią i w tedy będę już totalnie wzmocniona psychicznie;);)dokończe ten projekt i już;) no dobra kończe tą notkę bo zaraz jadę do Gosi.

Patrząc w gwiazdy, widzimy przyszłość, a będąc w gwiazdach, nie ma już nic. - Onet.pl Blog

Więcej go nie widziałem. Gdy wróciłem do domu, ze służby... z matką żył inny mężczyzna, chyba czarodziej.-Chłopak zamyślił się.
-Skąd wiesz, że czarodziej?
-Nie wiem, tylko się domyślam. Wydaje mi się, że utrzymywał zaklęcie iluzji. Siostry się nie nabrały, myślały, że to nasz ojciec, ale, kurczę, trudno to jakoś opisać. Po prostu wiedziałem, że to nie on.
-Rozumiem cię. Powiedz mi tylko, gdzie ty chcesz jej szukać?-Chłopak podniósł głowę, by popatrzeć na czarodzieja.-Gdzie chcesz szukać swojej siostry?

Krzyk Markusa ich zaskoczył. Roma patrzyła, jak szybko opuszczają salę. Została z nimi sama. Arkais mierzyła ją wzrokiem, a Lord Muftell patrzył na księżniczkę.
-Zostaliście zaręczeni?-Zapytała ich z zaskoczenia.
-Co? Tak.
-Gdybyś była na Dworze, jak wymaga tego etykieta...
-Gdybyś się nie wcinała, wiedziałabyś, co to jest etykieta, smarkulo.-Przerwała jej Roma.-Tak jak mówił Markus. Widzę, że Królestwo spadło na psy, odkąd mnie nie ma.-Wstała.-Muszę wam tylko powiedzieć, że Yalan (azerskie "kłamstwo") mnie już nie interesuje. Nie wrócę tam. Możecie pozdrowić ode mnie.

Cyganie wczoraj i dziś... - Onet.pl Blog

                                   

Paulo (20:49)
11 komentarzy

Gelem, gelem
Gelem, gelem lungone dromencar
maladilem baxtale Rromencar.
Ax Rroma!len kotar tumen aven
e caxrencar, bokhale ćhawencar?

A-a Roma!len, a-a ćhave!len (bis)

Sasa vi man bari famlia,
mudardas la i kali legia.