O czym chcesz poczytać na blogach?

Rolnictwo

blogrolniczy

Rolnictwo ekologiczne

Coraz większy rynek zbytu notują gospodarstwa parające się rolnictwem ekologicznym. Specyficzne walory zdrowotne, wysublimowany smak oraz uroda warzyw i owoców uprawianych bez chemicznych wspomagaczy, mimo wyższych cen, zjednuje sobie coraz większe rzesze fanów. Ostatnie badania potwierdzają, że ekologiczne zbiory są na tyle duże by z powodzeniem wykarmiły 7 miliardów ludzi mieszkających na całym świecie. Rolnictwo ekologiczne zużywa dużo mniej chemii rolniczej, kosztem rezygnacji z modyfikowanych odżywek jest jednak potrzeba zwiększenia nakładu pracy ludzkiej, co niejednokrotnie wiąże się z zatrudnieniem dodatkowej liczby pracowników. Badania amerykańskich naukowców potwierdziły,  że w krajach rozwiniętych plony rolnictwa konwencjonalnego nieznacznie przewyższają plony ekologiczne, natomiast w krajach rozwijających się rolnictwo ekologiczne wiedzie prym i o 80% przewyższa zbiory uzyskane z rolnictwa tradycyjnego. Wynika to z tego że w krajach biedniejszych dostęp do nawozów i pestycydów jest bardziej ograniczony, przekłada się to jednak na zdrową żywność i wychodzi na korzyść.

Młody Rolnik

9) Liczbę punktów, jaką przypisuje się stwierdzonej niezgodności określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie liczby punktów, jaką przypisuje się stwierdzonej niezgodności, oraz procentowej wielkości zmniejszenia płatności bezpośredniej, płatności cukrowej, płatności do pomidorów lub wsparcia specjalnego (Dz. U. Nr 67, poz. 434 z późn. zm.).

Jedna uwaga

  1. Pingback: Kontrole ZWZ » Doradztwo rolnicze » Nowoczesne rolnictwo

Dodaj komentarz Anuluj.

Rolnictwo, Informacje rolnicze, PROW 2007-2013

20:01, mac-33 , PROW 2007-2013
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 października 2007
Jutro szkolenie z PROW 2007-2013

Jutro szkolnie z PROW 2007-2013 po dłuższej przerwie. Ostatnie było w marcu.

Przez te 3 edycje przewineli się różni doradcy. Od najbardziej zaawansowanych po nowicjuszy, którzy chcieli chyba tylko zobaczyć o co chodzi. A już teraz wiem, że działania doradcze w budżecie 2007-2013 już nie będą tak proste jak w SPO.

Tam na iwestycje musieliśmy szukać klientów, teraz klientów jest więcej niż środków. Mam nadzieję, że "ktoś na górze" podejmie właściwe decyzje. Sam projekt w którym mówi się o odrzucaniu wniosków za niewypełnienie wszystkich pól i braku jakiegoś załącznika już odstrasza. Będzie się trzeba jeszcze bardziej przyłożyć.

21:57, mac-33 , PROW 2007-2013
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 października 2007
www Rolnictwo com pl
Ten pierwszy post będzie mówił o czy ma być.

Polska - NRD - Niemcy - Świat

Początku lat 80-tych nazywał się 1. Futurologischer Kongress. Co prawda zespół był IMHO słaby i w utworach nic z Lema nie było, ale nazwa o czymś świadczy.

 

 

Tagi: ciekawostki lem Niemcy
22:35, cmoscmos , Śmieszne tylko po niemiecku
Link Komentarze (18) »
czwartek, 03 listopada 2011
Żegnaj NRD Extra: Rolnictwo w NRD

Już dłuższy czas temu (w maju) komentator dobson83 zapytał o rolnictwo w NRD:

"Witam, jak już wspominałem w jednym z moich wpisów: super blog i świetna opowieść o NRD. Miałbym do pana małą prośbę, a mianowicie czy mógłby pan zamieścić na swoim blogu o ile oczywiście posiada pan wiedzę lub jakieś wspomnienia w tym temacie w ramach opowieści o NRD, informacje dotyczące rolnictwa w tym kraju? Mam tutaj na myśli strukturę i organizacje, sprzęt (traktory, kombajny, maszyny rolnicze), uprawy, hodowla zwierząt, a także.

Positivenest

Stopniowo przejmują zadania żywienia i tak już dobrze odżywianych Amerykanów i Europejczyków poprzez eksport swoich płodów rolnych. To stwarza taki paradoks, że gdy ludność własnego kraju jest zbyt biedna by zakupić żywność, jest ona przez właścicieli ziemskich i wielkie korporacje eksportowana do Europy i USA. Rządy państw Trzeciego Świata zachęcają wręcz do tego typu działań, gdyż potrzebują dewiz, między innymi po to by spłacać odsetki od kredytów międzynarodowych, zaciągniętych na zakup żywności. Większość tych produktów stanowią pasze zbożowe dla zwierząt, choć są one wysokoproteinowe i nadają się doskonale na pożywienie dla ludzi głodujących w tych krajach Rolnictwo wegetariańskie może być szansą wydźwignięcia się krajów Trzeciego Świata z głodu, ale by tak się stało trzeba by również zmienić zwyczaje żywieniowe, jak również całą gospodarkę żywieniową, którą to dopiero po II wojnie światowej zdominowała hodowla zwierzęca. Wtedy to pod wpływem polityki amerykańskiego Departamentu Rolnictwa utrzymywano sztucznie bardzo wysoką produkcję zbóż i roślin strączkowych by zapobiec bezrobociu. Rząd USA zachęcał dając subwencję dla hodowców do rozwoju gospodarki zwierzęcej. Skutkiem takiej polityki było podwojenie w krótkim czasie zarówno liczby zwierząt hodowlanych, jak również i ich spożycia. Cały ówczesny świat szedł.