O czym chcesz poczytać na blogach?

Rokitnik

nasze ogródkowisko

Patyków, kamieni i innych śmieciowisk pozostawionych w tym miejscu przy budowie przystanka, później było wykopywanie roślinek z ogródka nr 1, następnie sadzenie w ogródku nr 2 i wieeeelkie wiosenne podlewanie.

Istniały poważne obawy, że rośliny nie przyjmą się  ale... staraliśmy się być dobrej myśli! Naszymi roślinkami przewodnimi od strony ulicy są oczywiście brzozy (niesamowicie przez nas kochane) a towarzyszą im tawuły, rokitniki, oliwniki, tawliny jarzębolistne, porzeczki złote, bzy, forsycje, ozdobne jabłonki,  jest i grójecznik, kalina, pęcherznica, wierzba mandżurska, wajgela, są mahonie a na siatce bluszcze, winobluszcze i chmiele.

Już w czasie tych pierwszych prac polowych połać gołej ziemi uprawnej nabierała kształtu i docenialiśmy to nie tylko my ale i samochody przejeżdżające ulicą, które często zwalniały a kierowcy z pasażerami rzucali łapczywe spojrzenia... 

Roślinne portrety cz.I

Roślinne portrety cz.I
Obrazkowa encyklopedia roślin ogrodowych i nie tylko .
RSS
czwartek, 26 listopada 2009
Hippophae rhamnoides - Rokitnik zwyczajny

Enlarge Powiększ

18:14, ogro
Link
Eupatorium cannabinum - Sadziec konopiasty

Enlarge Powiększ

18:00, ogro
Link
Solidago canadensis - Nawłoć kanadyjska

Enlarge Powiększ

Pamiętajcie o ogrodach

Notki
Rokitnik zwyczajny - bomba witaminowa 2012-02-23     Dzisiaj o godzinie 18 zmarł mój przyjaciel leśniczy,który nauczył mnie kochać przyrodę .Miał 54 lata,chorował cztery miesiące.przegrał walkę z rakiem.Jutro idę do pracy z tą świadomością,że leży u mnie w prosektorium.Tego przeżycia nie da się opisać słowami.
     Rokitnik jest ciernistym krzewem dziko rosnącym w całej Polsce.Przyniosłam go ze spaceru rósł w przydrożnym rowie.Jest rośliną mało wymagającą Jeżeli na piasku potrafi się ładnie rozrosnąć.Rośnie nad naszym Bałtykiem na wydmach, tworząc tam gęste zarośla. Jest odporny na mróz i suszę, niezbyt silne zasolenie gleby, dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza.
     Krzew ten jest silnie rozgałęziony lub rzadziej w postaci drzewka, osiągający wysokość od 1,5 do 6 m. Wyglądem przypomina krzaczaste gatunki wierzb. Rośnie powoli, po 4 latach osiąga wysokość ok. 0,5 m. Młode pędy rokitnika są zakończone ostrymi cierniami..

Dieta Haneczki - Onet.pl Blog

Przyrządzenia

Kapustę cienko poszatkować, zalać szklanką wody wrzącej, a gdy się zagotuje, dodać sól, cukier, kminek i ugotować szybko do miękkości .

Mąkę wymieszać ze śmietaną i kilkoma łyżkami wywaru, dodać do kapusty, zagotować.

Przyprawić do smaku kwasem, najlepiej z kwaszonych ogórków, wymieszać z zieleniną

polanskahanna6 (10:19)
Zostaw komentarz

14 lutego 2012
Surówka z czerwonej kapusty parzona

Składniki

  • 1 mała czerwona kapusta
  • 1 duża cebula
  • 3 ogórki kwaszone
  • 2 duże słodkie jabłka
  • sól
  • pieprz
  • sok z cytryny
  • 1/2 łyżeczki musztardy
  • oliwa z oliwek

Sposób przyrządzenia

Kapustę cienko poszatkować, zagotować wodę, wrzucić kapustę i obgotować około 1 -1 , 5 minuty, odcedzić na sitko.

Zobacz także: Surówka z jabłek i rokitnika

Przelać wszystko zimną wodą, dobrze odsączyć, kapustę przełożyć do.