O czym chcesz poczytać na blogach?

Rodzina soprano

jaga.blog

Chociaż produkcja "Detektywa Monka" rozpoczęła się równo dwa lata temu, to nie 11 września stworzył serialowy poczet neurotyków, nawet jeśli po ataku na World Trade Center główny bohater "Rodziny Soprano" stał się znacznie bardziej nerwowy niż wcześniej i zafundował rodzinie - oraz widzom - rzadki w telewizji napad szaleńczej wściekłości.

Skąd więc neurozy? Wskazywanie przyczyn zawsze jest uproszczeniem, dlatego banalnie wygląda tłumaczenie przez twórców "Detektywa Monka" nerwicy natręctw bohatera załamaniem po tragicznej.To mówi to wiele o współczesnej kulturze - pozbawionej autorytetów i nastawionej na to co indywidualne, subiektywne, a jednocześnie neurotycznie zmienne. Egocentryk akcentuje "ja", wszystko odnosi do siebie, ale też nieustannie chce o sobie rozmawiać. Z ośmieszonym w "Rodzinie Soprano" psychoterapeutą, a najlepiej z przyjaciółmi. Neurotyk istnieje, bo - jak w "Przyjaciołach" czy "Seksie w wielkim mieście" - gada, nieustannie analizuje siebie, swoje związki, uczucia i seksualne doświadczenia.

BARDZIEJ NIENORMALNI NIŻ TY

.

Wino i Kino

Blanc, przypadkowo(?) i "żartobliwie" nawiązujące w nazwie do legendarnego Cloudy Bay. Jest tu co prawda typowa "nowozelandzka" nuta sauvignon, zapewne wyciągnięta odpowiednio użytym rodzajem drożdży. Jest odrobina agrestu, białej porzeczki, zielonego jabłka, ale wino jest "w połowie smaku", rozrzedzone, mało intensywne. W tle jest owo "zielone" echo tego, do.

  do wpisu „(Nie) konkurs”
 • Rodzina S.

  Usłyszałem to w jednym z odcinków "Rodziny Soprano" (mój ulubiony, naprawdę doskonały serial...)

   

  Reszta jest milczeniem...

   

   

   

   

 • eliz23 blog


  Nie wypiłam ani kropli alkoholu a bawiłam się - zważywszy na okoliczności - nawet dobrze.

  Dzisiaj natomiast, pojechałam z szefostwem i ich córeczką na basen i na łyżwy.
  Już dawno nie czułam takiego ciepła.
  Już dawno nie widziałam rodziny tak bardzo się kochającej pomimo wszystko.

  I to dobiło mnie jeszcze bardziej...

  Niech mnie ktoś kopnie z tyłek.
  Może to pomoże.


  skomentuj (0)


  2003-02-24 18:41:18

  Lepszy.

  Z racji słoneczka humor się poprawia powolutku.
  Od rana słucham na zmianę Mary J.Blige, ścieżki z "Rodziny Soprano" i ścieżki z "Pulp Fiction".

  Oczywiście w przerwach poprawiam sobie nastrój piosenką od NIEGO.

  Ten dzień jest lepszy...


  skomentuj (0)


  2003-02-26 00:41:58

  Wczoraj (znowu)

  ه CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku (CSI:NY) ه - Onet.pl Blog

  060.  Lepsza od Paris!!!

  Gdyby Vanessa Ferlito nie odkryła nowojorskich nocnych klubów, byłaby dziś fryzjerką w rodzinnym salonie na Brooklynie. W przeszłości rywalizowała z Paris Hilton o miano lepszej.

  Ale we wrześniu 2000 r. pojechałam z dwójką przyjaciół na wycieczkę do Los Angeles i zostałam klientką jednej z agencji aktorskich. Potem wróciłam do Nowego Jorku. Zadzwonili przed Dniem Dziękczynienia, że mają dla mnie małą rólkę w 'Rodzinie Soprano'. Musiałam spróbować, żeby później nie żałować - wspominała w programie "Late Show with David Letterman".

  I przekornie dodała:

  - Naprawdę jestem lepsza od Paris. Ona mogła tylko pomarzyć o spotkaniu Tony'ego Soprano, a ja trochę.

  Hamy!!! ...amy ...amy ...amy!

  Sie w chowanego...
  - oraz dziewczyn które zostały dziś kompletnie zlane przez naszą sekcje!

  Jędrek
  2004-04-12 23:04:38 skomentuj (4)


  Kolejny sparing
  Na sam koniec wolnych dni zagralismy sparing z Rodziną Soprano( Sokół, Fortun, Olek, Krzysiek, Kobi ). U nas znów mała roszadka w składzie. Zabrakło kontuzjowanego Tomasza Głowackiego(wieśu) który doznał kontuzji głowy, natomiast po ciężkiej kontuzji butów zagrał juz Maciej Okimada(kali). W składzie HAMÓW.TYGODNIA
  Witam!!! Dzisiaj ogłaszamy babe tygodnia. Przypomnijmy ze w tamtym tygodniu wygrał Carek. W tym tygodniu to ja niestety dołączyłem do Cezara. Sieknąłem babe że aż miło. Było to w okolicznosciach wymyslania dla Matki pseudonimu (Piotros Mikolopulos) na mecz z Rodzina Soprano (Nietykalni). Tak wiec ja i Carek jestesmy narazie w gronie babiarzy
  POZDRO:
  -dla reszty Hamów (rownież dla Matki i Durka)
  -dla wszystkich naszych znajomych


  Buby

  2004-04-19 21:49:13 skomentuj (0)