O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Rodzina

Blog przyrakl6

Długość tułowia z głową: samiec 230-260 cm samica 180-210 m
Ogon: 8-12 cm
Wysokość: 130-160 cm
Ciężar: samiec 300-600 kg samica 150-300 kg (dymorfizm płciowy)
Ciąża: ok. 8 miesięcy
Miot: 1-3 niedźwiadków
Czas uzależnienia od matki: 18 miesięcy. Pierwsze tygodnie po narodzinach młode spędzają wtulone w nogi matki tak, że nawet nie dotykają podłoża.
Pożywienie: morsy, foki, ryby, lemingi, jaja, młode renifery, padlina (np. wyrzucone na brzeg wieloryby) 
Kormoranowate (kormorany) (Phalacrocoracidae) - rodzina ptaków z rzędu pełnopłetwych. Obejmuje gatunki wodne, zamieszkujące brzegi mórz i rzek poza Azją Środkową i Oceanią. Ptaki te charakteryzują się następującymi cechami:

długość 48-150 cm
silnie wydłużona sylwetka
długa szyja
średniej długości, prosty, haczykowato zakończony dziób
nogi przesunięte ku tyłowi
w ubarwieniu dominuje czerń
barwne tęczówki
barwna skóra nóg i w okolicy dzioba
doskonali lotnicy
dobrze pływają i nurkują (do 10 m)
upierzenie nie jest wodoodporne - po nurkowaniu muszą je wysuszyć

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI W GABONIE - bloog.pl

Ma się wizje, które potem są opowiadane, interpretowane w ten sposób, aby pokazać, że człowiek gdzieś podróżował, spotkał przodków, rozmawiał z nimi. Religia bwiti jest niespójna, jeśli chodzi o logikę i swoją teologię, ale jest prezentowana jako jedyna prawdziwa religia dla Afrykańczyków, religia, którą sami stworzyli. Według nich chrześcijaństwo jest dla białych, a bwiti dla czarnych. Tak jak Jezus przyniósł Najświętszy Sakrament dla białych, tak też Jezus (a raczej św. Michał) przyniósł ibogę dla Afrykańczyków.

 

Jaka jest gabońska rodzina?

Mówi się, że w Afryce rodzina jest silna i że Afrykańczyk zdobywa swoją tożsamość w rodzinie, że wszyscy sobie nawzajem pomagają itd. Jeśli chodzi o Gabon, to sytuacja tam jest zgoła inna. Rodzina stała się destrukcyjna. Jest bardzo dużo dzieci nieślubnych, które są wychowywane nie przez rodziców, ale przez jakąś ciotkę, albo przez samą matkę. Każde dziecko ma mnóstwo braci i sióstr od innych ojców. Bywa i tak, że nie znają swoich ojców. Młodzi ludzie mówili mi, że raz w życiu rozmawiali ze swoim ojcem - i to tylko przez telefon. Kiedy mają podać nazwisko ojca, np. do.

MATRIOSZKA - mBlog

           Ostatnio dość przypadkiem znalazłam artykuł o DDD. O dzieciach z rodzin alkoholowych słyszałam wcześniej, ale o dorosłych dzieciach z rodzin dysfunkcyjnych dopiero dowiedziałam się po przeczytaniu tego artykułu.. Wybałuszałam oczy czytając ten artykuł.. wszystko się składa w całość..

To chyba tu tkwi problem.

 

Rodzina – to mała grupa społeczna składająca się z rodziców, ich dzieci i krewnych. Rodziców wiąże więź małżeńska, rodziców z dziećmi więź rodzicielska. Rodzina jest podstawą wychowania rodzinnego. Określa obowiązki rodziców i dzieci.

Blog natka12w

Dyplomacja pomaga mu w realizacji zamierzeń. Ignacy bardzo lubi być potrzebny, gotów jest nieść pomoc nawet za cenę poświęceń.

Ireneusz - to imię pochodzi z greckiego słowa oznaczającego spokój. Osoba nazwana tym imieniem jest pełna temperamentu, zapobiegliwa, bywa dobrym organizatorem. Bierze udział w znaczących przedsięwzięciach o charakterze państwowym. Jest lojalny wobec władzy i rodziny, a także własnych idei. Bywa też hojny, a nawet rozrzutny, a zwłaszcza wtedy, gdy przychodzi nabywać modne ubiory. Jest ekstrawagancki, ceni dobre jedzenie, lubi podróże egzotyczne. Szanuje swój kraj i swoją rodzinę. O żonę i dzieci jest zazdrosny. Nie lubi krytyki. W postępowaniu stanowczy i chętny do służenia innym.

Jacek - delikatny, ale warto na niego chuchać, bo się pięknie odpłaca. Dusza artystyczna; subtelny, wyrozumiały. Myśli niezależnie i ma własne sądy. Trochę samolubny, ale niezastąpiony jako przyjaciel. Wierny. Lotnik, kierowca rajdowy, a może informatyk. Bywa wygodnicki i często miewa chandry.

Jakub - jest energiczny, posiada zmysł organizatorski. Ma wielu przyjaciół, ceni towarzystwo. Lubi dobrze się ubierać. Mężczyzna ten to czysta energia, ale pełny wdzięku i kultury. Nie wie, co to.

dzieje zwyczajnej rodziny

Ich wybuch pierwszych bomb, drżenie szyb w całym domu i wycie syren alarmujących . Jak zrozumiały wypowiedziane przez ich mamę drżącym głosem słowa - to wojna dziewczynki , szybko wstawajcie?
Teraz po latach, gdy zadałam im to pytanie, Krysia nie mogły sobie  przypomnieć tego dnia, dziecięcy organizm  i czas zatarł te wstrząsające wspomnienia.Marylka zaś pamieta siebie trzęsącą się na łóżku ze strachu. Rankiem miały iść do szkoły, przyszykowane poprzedniego dnia na rozpoczęcie roku szkolnego mundurki zostały jednak schowane do szafy. Rodzina pozostała w domu, słuchano komunikatów radiowych w skupieniu.

2 września komunikaty radiowe niosły nie jasne informacje - zapewniając o męstwie i gotowości obrońców, niewątpliwym zwycięstwie, tymczasem bomby nadal leciały na Warszawę , odnotowano cztery naloty.
3 września - Miasto ogarnęła radość na wiadomość, że Anglicy i Francuzi zadeklarowali przystąpienie do wojny: miasto pokryło się flagami.Radosna manifestacja na ulicach Warszawy na cześć nowych sprzymierzeńców. People of Warsaw under GB.

ZWOLENNICY -> Prawo i Sprawiedliwość - bloog.plPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,6226483,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

Rodziny przerywają milczenie

niedziela, 25 lipca 2010 11:17
Mimo że spotkanie prokuratorów z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej ma się odbyć już za kilka dni, Prokuratura Generalna nie jest w stanie określić, kto będzie w nim uczestniczył. Pełnomocnicy rodzin liczą na obecność prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta oraz naczelnego prokuratora wojskowego Krzysztofa Parulskiego, którzy najlepiej znają szczegóły śledztwa.Spotkanie w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie ma być zamknięte dla mediów. - Taką decyzję podjął prokurator. Będą tam przekazywane informacje rodzinom, a nie opinii publicznej - powiedział nam ppłk Marcin Wiącek, rzecznik prasowy komendanta głównego żandarmerii.

petrus blog

R. - piątek

Zajęcia w szkołach w godzinach 8.00 do 12.00:
ZS Kłyżów - „Dla mamy i z mamą” - konkursy, zabawy, występy artystyczne
ZS Pysznica - działania sportowo-rekreacyjno-kulturalne
Projekt edukacji regionalnej „Ocalić od zapomnienia – wspomnienia z dzieciństwa” - otwarcie wystawy godz. 11.00 w szkole w Pysznicy
ZS Jastkowice - zajęcia sportowo-rekreacyjne
PSP Krzaki - gry i zabawy ze współzawodnictwem, mecz w piłkę siatkową: uczniowie kontra nauczyciele, konkurs na drzewo genealogiczne „Moja rodzina”, konkurs wiedzy ogólnej, ognisko

Promocja zdrowia w terenie - pomiar cukru, cholesterolu, ciśnienia. Organizator: GSP ZOZ w Pysznicy
Studzieniec w godzinach od 8.00 do 10.00 w budynku byłej szkoły
Krzaki w godzinach od 10.00 do 12.00 w budynku szkoły
Kłyżów w godzinach od 12.00 do 14.00 w punkcie lekarskim

Spotkanie rodzin w Jastkowicach
– godz. 17.00 wykład w szkole w Jastkowicach na temat: ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej, wyzwanie dla rodzica, nauczyciela, lekarza, prelegent: mgr reh..

Rodzina na swoim

erotyczne-rozmowy.blog

Zapeszyć....

skomentuj (0)

Brak wyobraźni.... 2007-04-03 09:07:33

Wyobraźmy sobie, że wyprowadzamy się na stancję.
Umawiamy się z właścicielem lokalu, że zapłacimy „po pierwszym”. Wprowadzamy się do mieszkania z lodówką i kuchenką gazową oraz starą wersalką.
Nie mamy.

Zbieramy i kupujemy te wszystkie śmieszne rzeczy jak mydelniczki, ociekacze do naczyń, pojemniki na sztućce.
Jesteśmy ponadto w ciąży i niestety musimy mieć pieniądze na lekarza....
Rodzina pomaga znowu...

A co z resztą potrzeb?

skomentuj (0)

O mojej rodzinie można napisać książkę..

Zgodził się nas tam podwieźć. Tylko podwieźć.
Może mi się zdaje, ale każdy mąż chciałby w tym czasie pozostać z żoną. Ale nie ten, bo on się umówił z kolegą na oglądanie filmu na swoim nowym „kinie domowym”.
Kiedy przywiózł nas do szpitala, zażądał od żony 10zł „na film”.
Zapowiedział również, że on po nią nie przyjedzie, bo nie.

Mój mały, dziwny świat...

Ona swoje urodziła...jeszcze mnie wzięła na matkę chrzestną...choć nie wiem po co chrzest, skoro w wierze katolickiej nie żyją...a i przykładu swoim dzieciom nie dają...ale zgodziłam się...dziecku się nie odmawia...nie zwarzała na Naszą tragedię...nie myślała, że dla mnie widok jej.
W miedzy czasie panna A i pan M rozstawali się setki razy...on odchodził...ona go wyrzucała...potem wracał i cudowna, kochająca sie rodzina...śmiechu warte!!!!
Urodziła się nasza Mała Mi...nasza córka, a ich wnuczka...jedyna wnuczka,a  dla panny A jedyna.Sie zyc tak, by nikomu nie przeszkadzac...stara sie, zeby dziecko mialo dobry przyklad...
a przychodzi taki "ktos" i wlazi z buciorami w nasz poukladany swiat i wszystko niszczy...niszczy cos, co jest dla nas tak wazne...i wychodzi sobie ot tak...poprostu...jakgdyby nigdy nic...
skad sie biora tacy ludzie????
ludzie, ktorzy za nic maja honor...milosc...uczciwosc...ich obietnice nie maja pokrycia...skad sie biora tacy rodzice, ktorzy niszcza swoje dzieci...ktorzy je krzywdza...ktorzy nie pozwalaja im zyc wlasnym zyciem...rozwalaja malzenstwo...
ja tego zrozumiec.

Wszyscy Chrońmy Zwierzęta

Flaming różowy (Phoenicopterus roseus) – gatunek dużego ptaka brodzącego z rodziny flamingów (Phoenicopteridae). Najbardziej rozpowszechniony gatunek flaminga - zamieszkujący wyspowo Afrykę, baseny mórz Śródziemnego i Czarnego, a także w Azji Środkowej, na Bliskim Wschodzie oraz w Indiach i na.Jaśniejsze niż u flaminga Ph. ruber, jedynie skrzydła czerwone z czarnymi lotkami. Nogi i dziób różowe, koniec dzioba czarny. W porównaniu z innymi przedstawicielami rodziny dziób wygięty pod mniejszym kątem.
Wymiary średnie

* Długość ciała ok. 120-125 cm
* Rozpiętość skrzydeł ok. 140-155 cm
* Masa ok. 2,1-4,1 kg
Większe niż samice, mają także nieco większą głowę i muskularniejsze ciało.

Gepard jest nietypowym członkiem rodziny kotowatych (Felidae), który poluje polegając raczej na swoim wzroku i szybkości, niż z ukrycia. Jest najszybszym zwierzęciem lądowym i na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość do 120 km/h. Gepardy są jedynymi wielkimi kotami,.

Jacek tu był...

Do swojego ciała. Poczułem nagłe olśnienie i poczułem niezmierną radość. Wreszcie byłem sobą.
I się przebdziłem. Nie spodziewałem się, że ktoś mnie przywita:
- Witaj, o wielki! Najwyższy czeka na ciebie. Ale wpierw się ubierz. Czeka cię dluga rozmowa z Nim.
- Ale... Kim jesteś?
- Ja? jestem nikim, w porównianiu do ciebie!
- Ale jak masz na imię!
-. - Tak. Miałeś tak wielka moc, że dotarłeś do niedalekiej przysłości, gdzie 3 Jeźdżcy poszukiwali silnego kompana. Chcieli wybrać ciebie, ale oparłeś się ich czarowi. Starali się ciebie omamić swoimi czarami. Jedak nie wyszło im to.
- Jakie jest moje imię?
- Tego wyjawić ci nie mogę. Poniewać spotkałeś się z moim wrogiem muszę cię wyrzucić z nieba. Nie martw się jednak..Ja do tego, aby dołączyła się do legionów apokalipsy, jako legionista zarazy. Ona codzień odmawiała swojej matce. Ta sie pewnego dnia zdenerwowała i zniczyczyła wszystko, co kochała - dom rodzinny położony nad szpitalem, cały szpital i okolicę. Nie mogła tylko jednego zrobić - zabić własnej córki.
- Wiem dlaczego tak sie stało. - odpowiedziałem - Twoja matka cię zrodziła..

Rodzina borgiów

Jack's Liver

Wiesz o tym, że papież Aleksander VI miał dziewięcioro dzieci, a z wykształcenia był prawnikiem?
- Tobie również dzień dobry! A tak serio to coś mi się obiło o uszy, ale nie wiem co to ma wspólnego ze mną.
- Na razie nic. Chciałam ci tylko powiedzieć, że cała historia rodziny Borgiów, z której się wywodził, jest świetnym materiałem na film. Mario Puzo w swojej książce zasugerował, że Borgiowie byli pierwszą rodziną mafijną.
- OK…, ale ja dalej nic nie rozumiem. O co Ci właściwie chodzi?
- O to, że nawet dzisiaj kościół to po prostu.

comoda

SMS, SMS!!!

Dziś oficjalnie straciłam wiarę w człowieka. No to być może mocne słowa, ale przeżycie było dość traumatyczne. Jadę sobie pociągiem, czytam jakaś durną książkę o rodzinie Borgiów, w której seks i zbrodnia pojawiają się prawie na każdej stronie. Wokół mnie klasyka – wszyscy albo już śpią, albo przysypiają kiwając się. Nagle w Otwocku wsiada Buc. Buc siada i sobie siedzi – świńskie piwne oczka, bułowata twarz, cały od głowy do stóp.

Rodzina adamsów

Bo ja jestem taka Olcia ^^ - Onet.pl Blog

Hallowen + wyniki
 
Siemka Wam ludzie. Dzisiaj jest Hallowen!! \m/(^_^)\m/
Niestety jest za zimno, żeby połazić po dworqi i postraszyć lud, ale obejrzę sobie Adamsów :D...   ^
|
To obrazek z jakiejś stronki bo mi się niechciało przepisywać.
~*~
Wyniki konkursu:
 
 
  
Gratuluję wszystkim :D :)
Happy Hallowen and trick or treat.
  
;D
G- GG
H- huśtawki, hulajnogo, halloween
I- internet
J- ja
K- komp, komórka, Kuciaki ;D
L- lustro, lenistwo, Londyn, LAMA
ł- łom
M- miłość, muzyka, mrok
N- notki, net, nokia
O- Ola
P- przyjaciele, przytulanie, PRZYPAŁ, PRZYCHLAST, punk
R- rodzina, randki, RHCP, rolki, rower, rock
S- sweet, SMS-y, spotkania
T- taniec
U- uczucia, ub'OLKA ^^ (ja)
W- wakacje
Y- you
Z- znajomi, zwierzątka
Ż- żaaaaal

Feelings and Thoughts

Sie zegna:) I za to go własnie uwielbiam, za ta innośc:) Choć czasem zdarza mus ei wyskoczyć z jakimś dziwbym odruchem;-)

Krzysio- Mąż Kaji:) Krzysio też jest przedziwnny.. Raz kochany, raz nieprzyjjemnyy (Przy przywitaniu "Mleczko, paliłaaś!" Lol, tak to bywa jak sie ma rodziców palaczów:D Póżniej nie odzywał sie dfdo mnie przez dwie lekcje, zanim mu wytłumaczylam:D A Igor :"NIee no co Ty, Mleczko i papierosy?" Koochaanyy:*) Ale i tak go lubie miziać, własciwie to go to wkurza, ale dla mnie "mizianie" go jest całkiem fajne"D"D ("Mleczko, czemu Ty mnie.

poniedziałek, 5 września 2005 13:45:11
Weekend


Państwo wybacza, ze te notki są taie naplute na siebie:D Ale korzystam, póki mam wjeście na kompa:D

Wiecie jak wygląda weekend rodzinny Adamsów?:P
Trzy komputery, trzech członków, trzy gierki "Zuma", i trzy puste żołądki:D
I tak przez cały weekend, i pewnie przez cały Poniedziałek..:D

Tak sie zastanawiam.. Jaki jest sens póxnego wstawania....? Chyba zaden, ale czy to moja wina, ze rano wszystko.

Natura Wampira - Onet.pl Blog

Dopiero dwa dni, ale pokochałam ten dom całym sercem. Również ze względu na zalesioną okolicę i jezioro niedaleko. Uwielbiałam w nim pływać.
 Nasza czteropiętrowa willa była położona na wzgórzu. Urządziliśmy ją w nowoczesnym stylu, ale zachowaliśmy klimat rodem z rodzinki Adamsów. Francess tak chciała, a kiedy ona czegoś chce dostaje to. Zawsze.
Dom posiadał garaż i był przedzielony na dwie części. W jednej mieszkałam ja i Francess, w drugiej Catherine, Abner i Syriusz oraz Lilliane. Taak dwie pary. Wampiry też mają uczucia i umieją kochać..Jak najszybciej znaleźć się w swoim pokoju.
-A propos śniegu- ożywił się Syriusz.- Dzwoniła Stella i mówiła, że jutro możemy spodziewać się dużych opadów.
Stella była jednym z tych wampirów, które posiadały niesamowite dary,które były bardzo rzadkie. Choć nasza rodzina składała się z sześciu osób, żadne z nas nie posiadało żadnych ukrytych talentów,oprócz Catherine,która wykrywała konających ludzi,nadających się na wampiry. Stella natomiast widziała przyszłość odległą najwyżej o półtora miesiąca, w związku z tym była idealnym.

Życie jest jak teatr - Onet.pl Blog

Się Andromedę.-Może chodzi im o nowy 'nabytek' Związku? To byłoby całkiem logiczne... Zwłaszcza, że czysto krwiści wiedzą o tobie... A co pan powie, sługa musi zrobić...
               -Podsumowując: rodzinka Adamsów uwzięła się na ciebie-powiedział Filip.-Albo cię wykończą albo...-nie dokończył.Nie musiał. Andromeda wiedziała co jej grozi. Mogła stać się 'pieskiem' Hikaru do końca swojego marnego żywota.
Wiekach, kiedy na uczniów wybierano zbyt słabych emocjonalnie lub niestałych psychicznie chłopców. Właśnie...rzadko wybierano dziewczęta na magiczki...czarodziejki...uważano,że kobiety nie powinny poznać zakazanej sztuki. A jeśli jakaś urodziła się z talentem magicznym najczęściej rodzina rozpuszczała pogłoskę o obłąkaniu biednej dziewczyny,a potem okazywało się,że bidulka ginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Niektóre rody miały czarownice w swych szeregach,ale to były naprawdę nieliczne wyjątki. A potem zaczęto palić na stosie kobiety za uprawianie.

Rodzina soprano

SCHABOSZCZAK

In an era when video games are moving away from relying on cinematics for storytelling, Mafia II draws on the rich mobster film history to weave a gripping drama about family, friendship, loyalty, betrayal, and pragmatism. If you’re fond of quoting Don Corleone and Tony Soprano, don’t miss this game.

Tutaj redaktor wychwala ,,mafijną” historię w której znajdzie się miejsce zarówno dla rodziny i przyjaciół, jak i zdrady. Jeżeli lubisz klimaty Don Corleone, nie przegap tej gry. Ocena: 9.0/10

Jakie zdanie ma IGN?

Mafia II is an interesting mobster tale with some great voice acting and cool cutscenes; if you.

wsb blog


tam sobie patrzę
rodziny po mnie
patrzą
na siebie
patrzą w książki
gaszą
światła zapalają
ludzie wchodzą, wychodzą, palą
nie palą
na filmie coś tam jedzą i zaraz ci też chcą jeść to samo
makaron firmy soprano, filmy, płyty i jeszcze raz?
i jeszcze ja?

taki pasztet z człowieka
w kształcie człowieka
i to jeszcze na przykład
na zdjęciachwsb 2007-07-02 12:37:49
skomentuj (0)


"rzeczy.Debilem bratemwsb 2007-07-22 17:39:30
skomentuj (0)
wtajemniczenie tajemne

tam na balkonie ci mają te dzwonki
duchy dzwonią wiatrem
złe przeczucia żołądkowe
mam po obiedzie
zadzwonię, czy rodzice tam wszystko dobrze
zmarli
przychodzą mi się śnić, tu do mnie
w internecie mam wysokie wtajemniczenie
tajemne
dzielę przez numery: mojego domu,
dowodu
swoją datę śmierci
i mi wychodzą różne tam… na przykład

edowo.blog

Okolic. milo i przyjemnie ;]
placa - po chooju - ale dobra i taka
agencja - nie wiem jak sie nazywa .. w kazdym razie ma ja koles co to ma ag. ochrony jeszcze - Tonny .. tonny soprano pierdolony mOOl! wbija we wszystko.. zobaczymy jak policzy poprzedni tydzien..
plany / checi - jezeli sie da to bede kcial tam zostac - ogolna atmosf/wera(?) pozytywna...Temat szkolen z zakresu elektro mechaniki, elektroniki , mechaniki i tpd. wyjazd do domu na ok lata dwa i powrot po ukonczeniu i zrobieniu kwitow..
problem: nie umiem i nie chcr komus (rodzina: rodzice - siostra - kuzynka - kobieta(?) - na glowie siedziec.. ale kwity.. tylko i to we swiecie liczy sie.. trze dzialac aby zyc.

imprezu .. polaki! tyle .. powiesz gnojowi.