O czym chcesz poczytać na blogach?

Rocznik statystyczny

Zbiorcze roczniki statystyczne GUS

Pierwsze minuty lekcji zapowiadały coś ciekawego, bowiem po dzwonku, zamiast otworzyć podręcznik czy zapisać temat, otrzymaliśmy Małe Roczniki Statystyczne i zaczęliśmy zapoznawać się z (…) na pierwszy rzut oka nieciekawie wyglądającymi zbiorami cyfr. Szybko jednak okazało się, że wystarczy poznać klucz do zamka, jakim jest rocznik, a niesamowicie ogromne i ciekawe wiadomości stają przed nami otworem.”

5. „Chcieliśmy również powiedzieć o czymś, co z pewnością jest ogromnym sukcesem twórców tego konkursu. Mianowicie zauważyliśmy, że nasi koledzy i koleżanki z przyjemnością i uwagą przeglądali roczniki, aby znaleźć.

Statystyki w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości; na podstawie: Z. Peuker, XXXII Konkurs ze znajomości Małego Rocznika Statystycznego Polski, Warszawa 2003

7. „(…) Konkurs ma również duże znaczenie poznawcze, ponieważ młodzież korzystając z materiałów źródłowych (a takim jest Mały Rocznik Statystyczny) może dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości.”

Nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sanoku; na podstawie: Z. Peuker, Mały Rocznik Statystyczny 1988, XVIII Konkurs dla uczniów liceów ekonomicznych i ogólnokształcących, Warszawa 1989

8.

Budżetówka

czwartek, 06 lipca 2006

Pracuję w budżetówce...

Niby nic... Wielu ludzi pracuje w sferze budżetowej, chociaż z roku na rok, coraz mniej. Według Małego Rocznika Statystycznego 2005, w zeszłym roku było nas 1,58 miliona. Z punktu widzenia sposobu zarządzania i patologii panujących w takich organizacjach, można wrzucić do tego samego worka cały sektor publiczny. A to daje nam 4,6 mln ludzi!  


Zatrudnienie w sferze budżetowej w poszczególnych latach
Mały Rocznik Statystyczny 2005

Ponad cztery miliony źle zarządzanych, sfrustrowanych i bezradnych ludzi. Oczywiście nie wszyscy cierpią na "chorobę budżetową" (a przynajmniej taką mam nadzieję). Gdy zaczynałam pracę 10 lat temu, byłam ambitną, energiczną i zdecydowaną podjąć każde.

właściwie to już III b :D - Onet.pl Blog

PRACE KLASOWE:

1. Poprawa pracy klasowej z chemii w piątek( 29 X 04r. )

SPAWDZIANY:

1.Grupa bardziej zaawansowana pisze w czwartek ( 28 X 04r. ) list formalny

KARTKÓWKI:

1. Jak zwykle żadnych oficjalnych, ale lepiej strzec się geografii( przy okazji przypominam o roczniku statystycznym ) i chemii.

ważniejsze zadania domowe:

1.przypominam o wypracowaniu na polski na piątek

2.grupa bardziej zaawansowana-napisać list formalny(zażalenie) na poniedziałek

3.matematyka- na poniedziałek ze zbioru zadań :182,185 i 186

 A  WE  WTOREK I W ŚRODĘ BĘDZIEMY W.

Projekt Słodka Pokusa

2011-06-14 W Drugim etapie projektu Młodzi przedsiębiorczy dokonaliśmy badania rynku, w celu okreslenia popytu na świadczone przez nas usługi. Aby tego dokonać wybraliśmy dwa różne sposoby określenia zaiteresowania naszą działalnością.
1. Wykorzystaliśmy roczniki statystyczne, strony internetowe Głównego Urzędu Statystycznego, dzienniki ogólnopolskie; „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita”, strony internetowe ministerstw, materiały promocyjne firm działających na określonym rynku oraz zapoznaliśmy sie z ofertą konkurencji, by dobrze poznać zapotrzebowanie na.

matrioszki at ownlog '06

W Stalinogrodzie. Przeto miał sobie być ten sprawdzian, acz nie było chama, a miał to być ostateczny krach systemu centralnie sterowanego, eee, żytnio – ziemniaczanego, ostatni raz, ostatnia koniunkcja proletariuszy odzianych „na szczęście” w czerwone koszulki, ostatni wysiłek nad kartką A4 pełną pytań z rocznika statystycznego sprzed dwudziestu lat. A tu ostatniości mnie pozbawiono i sprawiono, iż nie będę miała limesa żadnego, do żadnego odliczać nie będę mogła i wyczekiwać, wytęskniać końca męczarni. Albowiem koniec tychże nastał. I to akurat teraz, no raz jeden naprawdę dobrze przygotowałam się na jeografyę, a tu zonk, i żyto &.Świadczącej o bytności kosmitów na Górnym Śląsku; B = przystanek, ekhem, niedaleko domu Katjaha; a konkretniej to miłe miejsce przeznaczone dla matek, dzieci i wózków na owe dzieci.

WYSTĘPUJĄ:
1) Katarzyna X, w pewnych kręgach zwana Katjahem (i zdecydowanie preferujące to drugie miano), rocznik 1987, kolor oczu – zielony, wzrost – 171 cm, stan uzębienia – doskonały, aczkolwiek nieco krzywy (ortodonta wciąż się kłania, i niech się kłania do woli, co najwyżej w rzyć kopa zarobi), cechy wyróżniające z tłumu – płaszcz wyglądający podobno jak zszyty ze szmat i ubabrany w błocie, włosy trwale.